اقتصادیکسب و کار محلیمجله عمومی

ویلایی نقشه ساختمان مسکونی با عرض 8 متر

در طراحی داخلی منزل جنس رومبلی صندلی ها، مورد خیلی مهمی نیست، نیازی نیست بهترین جنس و بالاترین قیمت آن را انتخاب کنید. در زمان یادداشت برداری سعی کنید که به تمامی جزییات دقت کنید، چراکه شاید برخی جزییات به نظر شما بی اهمیت باشد اما همیشه در کار طراحی و دکوراسیون داخلی یک اصلی وجود دارد که می گوید این جزییات و ظرافت کار است که باعث زیبایی دوچندان آن و تفاوت آن با نمونه های مشابه می شود. در این قسمت از نوشتار خود با موضوع نحوه محاسبه هزینه طراحی داخلی به بیان نکته هایی در زمینه ی انواع مدل های قرارداد طراحی داخلی خواهیم پرداخت. هر چند که اجرای آن هزینه های زیادی برای کارفرما ایجاد میکند اما به دلیل زیبایی بسیار زیاد آن و همچنین خاص بودن این سبک در میان نما مدرن ساختمان ها طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است به صورتی که بسیاری از افراد که مالک ساختمان ها هستند . کاربرد چوب در طراحی داخلی می تواند برای ساخت لوازم تزئینی مختلف و بسیار زیبا و همچنین کاربرد آن در تهیه انواع مبلمان و میز و صندلی های چوبی نیز در نظر گرفته شود.

در طراحی داخلی رستوران تهران همان طور که گفته شد، کاربرد های زیاد چوب، با توجه به ساختار ها و بافت های متنوعی که این دسته از متریال های دارند، موجب شده تا بتوان از آن در زمینه های متفاوتی به عنوان دکور خانه استفاده کرد. در میان خانه های طراحی شده به سبک فانتزی، طراحان استرالیایی با طراحی خانه ابری یا همان خانه ای به شکل ابر اوج خلاقیت را به نمایش گذاشتند. شاید باورش سخت باشد اما میز و صندلی ناهارخوری شیکی که در زیر مشاهده می کنید از یک سمساری لوازم خانگی خریداری شده اما توسط دستانی هنرمند به مدلی کاملا بروز و زیبا تبدیل شده که هیچ اثری از کهنگی در آن دیده نمی شود اما در عوض همان حالت نوستالژی سبک های قدیمی را دارد. این خانه در سال ۲۰۰۸ توسط معماران لهستانی به نامهایKlaudiuszGolosو Sebastian Mikiciukبه عنوان یک جاذبه توریستی در شهر شمالی کشور آلمان ساخته شده است. این سازه به عنوان بخشی از پروژه “جهان وارونه” سفارش داده شد؛ که به بازدید کنندگان این امکان را میدهد تا اشیای اطراف خود را که در زندگی روزمره با آن سروکار دارند، از یک منظر دیگر مشاهده کنند.

ناهارخوری و آشپزخانه جزء مهم طراحی داخلی خانه های ویلایی هستند و حجم بزرگی از فعالیت های روزمره ما ، در این فضاها صورت می گیرد . در واقع حجم بالای استفاده از متریال چوب انرژی فضا را بسیار زیاد و آپارتمان حس گرمای خاصی در خود دارد. با توجه به اینکه حجم کناف کاری این پروژه بسیار محدود است، این قسمت بصورت کنترات و دستمزد همراه با جنس، با مبلغ ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در نظر گرفته می شود. اولین چیزی که در این آپارتمان توجه را بر می انگیزد، استفاده از چوب به عنوان یک متریال اصلی است. استفاده از بُعد ارتفاع: سقف هرچه بلندتر، فضا بزرگتر اما اگر امکان نداشت، چوبپردهها رو در بالاترین قسمت نصب کنید، پردهها تا زمین امتداد داشته باشن، لوسترها نزدیک به سقف نصب بشن. ظرافت: هرچه اجزای موجود در یک فضا ظریفتر باشن و فضای کمتری اشغال کنن، در دید بصری باعث بازشدن فضا میشن، مثل پایههای میز و مبل و صندلیها. کاربرد های متنوع آن و امکان استفاده آسان از آن در طراحی داخلی خانه ها باعث شده تا از چوب برای برنامه های متعدد و متنوع طراحی داخلی استفاده کنند. جذابیت استفاده از چوب در پروژه های طراحی داخلی به دلیل کاربرد ساده و بسیار زیبای آن است.

به طور مثال استفاده از خط های خمیده در سبک امروزی یکی از تحولات آن است. با سپری کردن مراحل فوق می توانید با گروه بازسازی آسان قرار داد ببندید و از آن ها مشاوره بگیرید. این که شما از کدام یک از سبک های دکوراسیون فضای داخلی استفاده نمایید، در این مورد متخصصین مربوط می تواندد مشاوره لازم را به شما ارائه دهند، که شما می توانید بعد از مطالعه موارد ذکر شده از طریق راه های ارتباطی درج شده در وب سایت آچیلان دکور با کارشناسان شرکت دکوراسیون داخلی ارتباط برقرار نمایید، و مشاوره لازم را در این زمینه از آن ها دریافت کنید. چرا که بهترین حالت این است که سه رنگ انتخابی شما با هم تناسب داشته باشد.

در واقع چوب ها رنگ ها و ساختار های بسیار متفاوتی دارند. این ترکیب دوام و مقاومت بسیار بالایی دارد و در عین حال می تواند بسیار زیبا و تاثیر گذار باشد. رعایت تناسبات: در این مورد قبلا هم توضیح دادیم که با رعایت نسبت 2 به 3 در انتخاب مبلمان و چیدمان میشه تعادلی بین فضای مثبت و منفی ایجاد کرد، در نتیجه فضا از اونچه که هست کوچکتر به نظر نمیرسه. سیستم هوشمند: امروزه هرچه خانه شما به سیستمهای هوشمند بیشتری مجهزتر باشه و امکانات بیشتری رو در اختیار افراد بذاره، لوکستر شمرده میشه. سادگی: در یک فضا هرچه تزئینات کمتر باشن و وسایل سادهتر انتخاب بشن، کمتر جلب توجه ایجاد میشه و فضا بزرگتر به نظر میرسه. کاربردهای چندمنظوره: هرچه مبلمان در فضاهای کوچک کمتر باشن، مسلما فضای بازتری خواهیم داشت اما با ضروریات چه کنیم؟ پنجرههای بزرگ، آینهکاری منزل و تامین نور کافی محیط دیگر توصیه طراحان برای دکوراسیون آپارتمانهای کوچک ایرانی میباشد.

که هزینه زیادی نیست و فقط در حد مبلغی نا چیز برای بازدید کردن وی از پروژه است. با آشنایی و انتخاب بهترین متریال در بازسازی و نوسازی خانه میتوانید قیمت بازسازی خانه خود را تا حد خیلی زیادی کاهش دهید. اما در نظر داشته باشید که رنگ های روشن علاوه بر روشنایی بیشتر فضا، خانه را نیز بزرگتر جلوه خواهد داد. به جای فرش در اتاقخواب از پوستی سفید و مشکی استفاده شده و بقیه اتاق هم به همین 2 رنگ است. ما با ارائه کردن تصاویر سه بعدی این امکان را برای شما به وجود می آوریم که فضای خیالی در ذهن خود را قبل از اینکه اجرا شود مشاهده کنید تا در صورت عدم تایید شما اصلاحات صورت بگیرد و از اتلاف هزینه ها جلوگیری شود .

استفاده از چوب های فرآوری شدۀ ترمو برای پوشش کف و دیوارهای سرویس های بهداشتی توصیه می شود. نور مناسب، تهویه، انتخاب رنگ کاشی ها و سایر اشیای به کار رفته در سرویس بهداشتی می تواند بر روحیه افراد تأثیر زیاد و مسقیمی داشته باشد. با این اوصاف و به موازت این رشد، طراحی داخلی آپارتمان های با متراژ کم نیز در حال گسترش است. در این بخش از خانه طرح قصد داریم شما را با معماری این ساختمان آشنا کنیم. بهتر است بدانید اغلب افرادی از خرید زمین های جنوبی استقا استقبال میکنند که قصد دارند، ساخت چندین واحد با نقشه ساختمان عرض ۸ متر را به صورت مستقیم در نظر بگیرند. این خانه که به شکل تمساح ساخته شده است، در پایتخت سابق کشور ساحل عاج، یعنی شهر آبیجان قرار دارد. در این تصویر تیری آتا (Thierry Atta) را مشاهده میکنید که اطراف خانهی خود را جارو میکند. به گزارش رسانههای محلی، مراجع قانونی مربوطه در سال ۲۰۱۲ این خانه را کشف کردهاند، ولی از آن زمان نتوانستهاند مالک آن را پیدا کنند.در این تصویر نمای داخلی اتاقی در داخل هلیودوم (Heliodome) را مشاهده میکنید که خانهی خورشیدی زیستاقلیمی (bioclimatic) است که درCosswiller(شرق فرانسه) در حومهیAlsacianو در نزدیکی شهر استراسبورگ فرانسه قرار دارد.

برای انتخاب مبلمان به دنبال انتخاب مبلمان استیل یا کلاسیک نباشید چرا که این مبل ها به خاطر ظاهر خاص خود به فضای بزرگ نیاز دارند تا جلوه کنند. از چوب می توان به عنوان ماده ای رویه برای دیوار ها، سقف خانه، کف و سطوح مختلف خانه، دسته ها و پایه های مبلمان های خانه، پله ها و نرده های آن، پنجره ها، کابینت ها، میز و صندلی های خانه، درب ها و از همه مهم تر اکسسوری ها و تمام وسایل تزئینی مورد استفاده در دکوراسیون داخلی خانه استفاده کرد. راه پله خانه های دوبلکس، جذاب ترین بخش اینگونه خانه ها می باشد. بسیاری از افراد فقط به خاطر راه پله های زیبا، طرفدار و جذب خانه های دوبلکس می شوند.

اگر تمایل دارید بخش هایی از خانه را تغییر دهید اما به دلیل بالا بودن هزینهها آن را به آینده موکول میکنید بهتر است که این موضوع را نیز با طراح دکوراسیون داخلی خود مطرح کنید تا بتواند در زمان طراحی فضای داخلی ساختمان مورد نظر شما از طرح و رنگی استفاده کند که در آینده نیز با تغییرات جدید هماهنگی و همخوانی داشته باشند. این ساختمان که مساحتی حدود ۴۰ کیلومتر مربع را دربرمیگیرد، ۱۰ سال پیش ساخته شده است. مرحله سوم سبک باغ نوع سبک باغ مد نظر را بنویسید. برای ما از ایده ها و نظرات خود بنویسید.

در بین متریال های متفاوتی که برای ساخت و طراحی خانه ها و سازه های متفاوت استفاده می شود، می توان گفت که چوب از دیرباز تا کنون در زمره متریال های پر استفاده و بسیار پر طرفدار است و در سراسر دنیا از آن به گونه های متفاوتی در ساخت و دیزاین داخلی خانه ها استفاده می شود. به همین دلیل، زیبایی این نوع از طراحی های دکوراسیون داخلی غیر قابل باور است. نقطه عطف طراحی که در تصویر فوق قابل مشاهده است، نحوه طراحی نرده هاست که در واقع نرده نیستند، بلکه مجموعه ای از کابل های طویلند که پلکان کل طبقات را به هم پیوند داده اند. آپارتمان های مورد بررسی همه به سبک مدرن طراحی شده اند و برای ایده گرفتن بسیار مناسب اند. او با خرید هواپیمای نظامی متلاشی شده با هزینهای معادل ۱۰۰ هزار دلار، مکانی برای زندگی تهیه کرد. برای تغییر نمای داخلی این هواپیما، هزینهای حدود ۲۲۰ هزار دلار صرف شد. در طراحی خانه گلستانه معماران پروژه نقل کرده اند که: همیشه دلمان میخواست فضایی برای خودمان بسازیم تا بتوانیم آخر هفته هایمان را به دور از مشغلههای کاری و فکری در آن سپری کنیم و یا بعد از تحویل هر پروژه، قدری در آن بیاساییم.جایی برای بازسازی افکارمان، قوایمان و مکانی برای عاشقی کردن و با هم زیستن.

نور و روشنایی: هرچقدر یک فضا پرنورتر و روشنتر باشه، در چشم بیننده بزرگتر به نظر میرسه. طراحی باز: اینکه فضا رو با دیوار و در و کابینت محدود نکنین و فضا رو با نقشه باز طراحی کنین، اون رو بزرگتر نشون میده، مثلا در آشپزخانههای کوچک میشه از قفسههای باز به جای کابینت استفاده کرد. یک نمای بصری آرامش بخشی دارد و حداقل به هم ریختگی و قطعات کوچک دکوری برای جلوگیری از انحراف نگاه دارد. به عنوان مثال مبلمان سلطنتی نه نفره برای یک آپارتمان کوچک گزینه مناسبی نیست. سرویس های بهداشتی در خانه های معمولی نیز کوچک ولی در خانه هایی با متراز های کمتر با حمام به اشتراک گذاشته می شوند. به دلیل اینکه در نظر گرفتن اپن برای آشپزخانه های خانه های افراد شرقی گزینه مناسبی نمی باشد و یک تقلیدی کورکورانه از مدهای اروپایی می باشد. تعادل باعث حس انسجام و راحتی میشه که برای اطلاعات بیشتر حتمن با کارشناسان شرکت دکوراسیون داخلی سفید تماس بگیرید. کابینت های دوبله آشپزخانه باعث افزایش حج و استفاده بیشار از فضا می شود.

نورپردازی خاصی نیز در فضا صورت گرفته است که در تصاویر می توانید مشاهده نمایید. استفاده از چوب در طراحی داخلی خانه را می توان در بخش های مختلف خانه مشاهده کرد. ترفند 2: چطور با طراحی خاص، خانه لوکسی داشته باشیم؟ یکی دیگر از چوب های خوبی که می توان از آن در طراحی و دکور خانه استفاده کرد، چوب درخت سرو است. استفاده از این چوب، بسیار مقرون به صرفه بوده و ساختار آن بسیار مستحکم است. پس استفاده از نور طبیعی یا انتخاب رنگهای روشن به شما در این زمینه کمک میکنه. البته که استفاده از چوب تنها محدود به خانه های مسکونی نیست و در دفاتر و مراکز اداری و دیگر موارد نیز می توان از آن بهره برد. از تمام سبکها در این فهرست، این سبک احتمالاً یکی از شخصیترین موارد است. به همین دلیل این نمونه، یک گزینه خوب برای استفاده از چوب در طراحی داخلی است. برای اینکه بتوانید هزینه ها را مدیریت کنید، بهتر است نمونههای جایگزین را پنیز بررسی کنید

 

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا