دلایل اصلی نرفتن پست ها به اکسپلور اینستاگرام

اگر شما با الگوریتم اکسپلور اینستاگرام آشنا باشید، می توانید اکسپلور اینستاگرام را اهرمی کنید برای بازاریابی رایگان محصولات و خدمات خودتان تا با کمترین هزینه بیشترین دستاورد را بدست بیاورید. حتی اگر صرفا می خواهید در اینستاگرام دیده شوید و به یک بلاگر یا اینفلوئنسر تبدیل شوید، باز هم می توانید روی قدرت اکسپلور اینستاگرام حساب کنید. در این مقاله از سایت سعی کرده ام. تکنیک هایی را با شما به اشتراگ بگذارم که به شما کمک می کند وارد اکسپلور اینستاگرام شده و در نهایت فالوور و مشتری هدفمند جذب کنید. تا پایان این مقاله همراه من باشید.

اکسپلور اینستاگرام چیست؟

بهتر است قبل از این که چگونگی گذاشتن عکس در اکسپلور اینستاگرام را یاد بگیریم، کمی در رابطه با این تب محبوب اطلاعات کسب کنیم. البته اگر شما با این تب آشنایی دارید می توانید این قسمت را بیخیال شوید و ادامه مقاله را بخوانید.

جالبه بدونید که:

قبل از تب اکسپلور اینستاگرام، تب پاپیولار قرار داشت، این تب پست هایی که بیشترین لایک را داشتند نشان می داد، این یعنی کلا تب پاپیولار اینستاگرام برای کسایی بود که فالوور بالایی داشتند. چون متعاقبا لایک بالایی هم می گرفتند.

اینستاگرام برای رفع این باگ اومد و اکسپلور اینستاگرام را جایگرین تب پاپیولار کرد.

آموزش گذاشتن عکس در اکسپلور اینستاگرام

خوب حالا باید چه اقداماتی انجام دهیم تا پست ما وارد اکسپلور اینیستاگرام شود و در آنجا  بماند. دقت کنید هدف ما این نیست که صرفا پست های خود را وارد اکسپلور اینستاگرام کنیم. چون ممکن است یک پست وارد اکسپلور اینستا گرام شده و فقط یک دقیقه بماند. هدف ما این هست پست های خود را داخل اکسپلور اینستاگرام بگذاریم و کاری کنیم که مدت زمان بیشتری در آنجا بمانند و برای ما فالوور و مشتری هدفمند جذب کند. در واقع ما می خواهیم برای پیج خود بازاریابی رایگان انجام دهیم. و به کمک هوش مصنوعی اینستاگرام ( واتسون ) برای پیج خود مخاطب جذب کنیم. موارد زیر در این امر به شما کمک می کنند.

دعوت به اقدام داشته باشید

این مقاله در زمانی دارد نوشته می شود که دیگر اینستاگرام تعداد لایک را نشان نمی دهد، اما با این حال هنوز قدرت لایک و کامنت سرجای خود باقیست، شما باید سعی کنید از کاربران خود لایک و کامنت بگیرید.

طبق تجارب من روی پیج های مختلف اگر شما بتوانید در دقایق اول لایک و کامنت خوبی بگیرید پست شما به اکسپلور راه پیدا می کند.

حالا چطور به این تعداد لایک و کامنت دست پیدا کنید، یکی از موارد این هست که از کاربران خود بخواهید که پست شما را لایک و کامنت کنند. همین گفتن باعث افزایش لایک و کامنت می شود. چرا که ممکن است اگر شما به این مورد اشاره نکنید فرد یادش برود لایک و کامنت بگذارد. پس حتما دعوت به اقدام داشته باشید.

معمولا این دعوت به اقدام در انتهای کلیپ بیشترین بازخورد را دارد.

هشتگ گذاری اصولی انجام دهید

استفاده اصولی از هشتگ ها تاثیر به سزایی در گذاشتن عکس در اکسپلور اینستاگرام دارد اما متاسفانه خیلی از افراد فکر می کنند هر چه بیشتر هشتگ بگذارند، شانس به اکسپلور رفتن پست هایشان هم به نسبت بیشتر می شود و این یک حرف کاملا اشتباه است.

هشدار!! به هیچ عنوان از 30 هشتگ زیر پست های خود استفاده نکنید.

سعی کنید هشتگ هایی که استفاده می کنید. مرتبط با محتوایی باشند که گذاشته اید. و از هشتگ دزدی استفاده نکنید.

تظیمات اکسپلور اینستاگرام چیست؟

یکی از جذابترین بخش های اکسپلور اینستاگرام این هست که شما می توانید اکسپلور خود را شخصی سازی کنید. برای مثال من دوست ندارم بعضی از پست ها برای من نمایش داده شود، کافی است این را به اینستاگرام بگویید تا دیگر این پست ها برای شما نمایش داده نشوند.

برای اعلام پست هایی که نمی پسندید، مراحل زیر را انجام دهید:

  1. ایتدا وارد تب اکسپلور اینستاگرام شوید
  2. روی پست مد نظر تپ کنید
  3. سه نقطه بالا سمت راست را بزنید
  4. سپس روی گزینه Not Interested in This Post… تپ کنید
  5. حالا با این پیغام رو به رو می شوید This post has been hidden. We’ll show fewer posts like this from now on
  6. و تمام دیگر این قبیل پست ها به شما نشان داده نمی شوند.

حذف اکسپلور اینستاگرام

در خیلی جا ها حرف از حذف اکسپلور اینستاگرام هست. به هیچ عنوان نمی شود این تپ را حذف کرد، نهایت کاری که می توانید بکیند همان مواردی هست که در بالا برای حذف پست مد نظر و عدم نمایش آن در اکسپلور مرور کردیم است.

ولی این که بخواهیم اکسپلور را به صورت کامل حذف کنیم، این امکان هنوز میسر نیست و به هیچ عنوان در آینده هم میسر نخواهد بود. چرا که حذف اکسپلور اینستاگرام بر خلاف سیاست های این کمپانی هست.

اینستاگرام تمام سعی خود را می کند که شما زمان زیادتری را در این پلتفرم بگذرانید و حتی این اپلیکیشن را به دوستان خود معرفی کنید. و تنها جایی که بیشتر وقت شما در اینستاگرام را می گیرید همین قسمت اکسپلور اینستا گرام هست.

پیج را کریتور کنید

وقتی پیج اینستاگرامی خود را از حالت پرسونال یا بیزنسی به حالت کریتور در می آورید، امتیاز نمایش شما بیشتر می شود و پست شما در اکسپلور اینستاگرام قرار می گیرد و بازدید خیلی عالی را دریافت می کند. (خرید بازدید اینستاگرام)

حالا شاید برای شما این سوال پیش بیاید که علت چیست؟

علت این هست که وقتی شما پیجتان بیزینسی باشد یعنی می خواهید از پیجتان کسب درامد کنید و وقتی اینستاگرام این موضوع را بفهمد میگه پس بیا به من تبلیغ بده تا پیجت رو به دیگران نشان دهم، و خود همین باعث می شود که امتیاز نمایش پیج شما بسیار کم شود و دیگر پست های شما در اکسپلور اینستاگرام دیده نشود.

تغییر نام کاربری

دقت بفرمایید که در قسمت نام کاربری به هیچ عنوان از عناوین بیزینسی مثل شرکت، قروشگاه و امثال این موارد استفاده نکنید، چون همانطور که در بالاتر هم اشاره شد خود همین کار باعث می شود پست های شما کمتر دیده شوند و امتیاز نمایش پیج افت پیدا کند.

چرا هیچوقت رنگ اکسپلور را نمی بینی؟

این ادامه قصد دارم این را با هم بررسی کنیم که چرا پست های بعضی از پیج ها ورودی اکسپلور نمی گیرد یا همیشه ورودی شان صفر است. این قضیه برای دوستانی هم که ورودی از اکسپلورشون بگیر نگیر داره هم صادق است. منظورم اینه که بعضی از پست هاشون به اکسپلور می رود و بعضی ها هم نه! ولی در کل اگر این موارد را رعایت کنید به احتمال زیاد مشکل ورود پست هاتون به اکسپلور حل می شود.

نرخ تعامل پیجت پایینه!

اگر سادش کنیم باید بگویم با توجه به تعداد فالوورهایی که دارید نرخ لایک، کامنت، سیو و شیر، ویو استوری و تعامل در استوری های پیج تان پایین است. اینستاگرام به راحتی می تواند این نرخ تعامل را محاسبه کند و اگر از یک حدی پایین تر باشد پست های شما اجازه بیشتر دیده شدن و ورود به اکسپلور را نخواهند داشت.

پس اولین کاری که می کنید باید نرخ تعامل را در پیج تان با همان تعداد فالوورهایی که دارید بالا ببرید. محتوای جذاب تر و درگیرتر کردن مخاطب در پست هایتان تنها راه کارش هست.

پروفایل ویزیت نداری!

یکی از دلایلی که رنگ اکسپلور را نمی بینید این است که پروفایل ویزیت یا ندارید یا اینکه خیلی پایین است! پروفایل ویزیت به بازدید فالوورهایتان از پروفایل تان گفته می شود. یعنی به واسطه ای مستقیما وارد پیج تان شوند. مثلا می توانید توی یک استوری به این اشاره کنید اگر فلان چیز را نمی دانید همین حالا برید داخل پیج من و پست یکی مانده به آخر را ببینید.

روش های افزایش پروفایل ویزیت زیاد هستند، فقط کافیه کمی خلاقیت به خرج دهید تا بتوانید فالوورهایتان را شرطی کنید که هر دفعه به بهانه ای مستقیما وارد پروفایل شما شوند. فراموش نکنید اگر پروفایل ویزیت کمی داشته باشید بعید از پست هاتون از اکسپلور ورودی خوبی بگیرد.

اینستاگرام باهات حال نمی کنه!

یکی از دلایلی که پست های شما وارد اکسپلور نمی شود این است که اینستاگرام علاقه ای به پیج شما ندارد! در واقع اینستاگرام شما را دوست ندارد. احتمالا یک روز هستید و چند روز نیستید! استمرار در تولید و انتشار محتوا در اینستاگرام یکی از کلیدی ترین رازهای ورود به اکسپلور اینستاگرام است.

یکی دیگه از دلایلی که ممکن است اینستاگرام پیج شما را دوست نداشته باشد این است که به قوانین پایبند نیستید! رفتارتان ربات گونه است، واقعی نیستید! مدام کارهایی می کنید که آخرش به اکشن بلاک ختم می شود.

از هشتگ ها درست استفاده نمیکنی!

یکی از مهمترین دلایلی که پست ها به اکسپلور وارد نمی شود عدم استفاده صحیح از هشتگ هاست. هشتگ گذاری اصولی را رعایت نمی کنید! اول اینکه به هیچ وجه نباید از هشتگ های نامرتبط به کسب و کارتون استفاده کنید. دوما نباید از هشتگ های تکراری و پشت سر هم استفاده کنید. سوم اینکه از هشتگ های انگلیسی به هیچ عنوان نباید استفاده کنید. برای پست هاتون نباید از تعداد زیاد هشتگ استفاده کنید.

محتوای ضعیف و بی کیفیت تولید می کنی

احتمالا محتوایی که تولید می کنید ارزش دیدن را ندارد. کیفیت محتواتون پایین است و کاربر را نمی تواند درگیر کند. تصاویر و ویدیوهایی که منتشر می کنید از نظر بصری و گرافیکی کیفیت خوبی ندارد.

اینستاگرام موضوع پیجت رو نمی شناسه!

یکی از مهم ترین دلایل که ممکن است پیج تان وارد اکسپلور نشود این است که اینستاگرام دقیقا نمی داند حوزه کاری تان چی هست. به طور کلی شما با محتوایی که تولید می کنید باید به اینستاگرام زمینه فعالیت تان را بشناسانید. همینطور با تعامل داشتن با پیج های مرتبط با کارتان، اینستاگرام متوجه این می شود که شما در چه حوزه ای فعالیت می کنید.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا