کسب و کار محلیمجله عمومی

اینه کنسول چه کاربردی دارد؟

یکی از وسایل جذابی که در  امروزی، جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده، میز کنسول است. آینه کنسول‌ها با متریال متفاوتی چون چوب، MDF، سنگ، شیشه و برنج تولید می‌شوند. تنوع طراحی و ساخت آینه کنسول به سبک‌های مختلف موجب شده که جوابگوی انواع سلایق بوده و قابل استفاده در مدل‌های مختلف سبک‌های دکوراسیونی از مدرن تا کلاسیک باشد. در این مقاله به معرفی انواع آینه‌ کنسول از نظر سبک و متریال کاربردی آن پرداخته، چگونگی چیدمان این وسیله‌ کاربردی و زیبا در فضاهای مختلف دکوراسیون داخلی منزل و کاربردهای آن‌ها ه همرا راهنمای خرید مبل ال راحتی بررسی می‌شود. با ما همراه باشید…

انواع سبک‌های آینه کنسول

آینه کنسول‌ها در انواع مدل‌ها و طرح‌ها از ساده تا پر نقش و نگار تولید می‌شود. در انتخاب آینه کنسول باید توجه داشته باشید که مدل آن با سبک دکوراسیون داخلی منزل و سلیقه شخصی شما هماهنگ باشد. اگر فضای منزل شما به سبک مدرن طراحی شده از آینه کنسول ساده و اگر به کلاسیک نزدیک‌تر است، کنسول‌های طرح‌دار و آینه‌هایی با قاب‌های برش خوده انتخاب کنید.

آینه کنسول مدرن

اگر فضای خانه شما سبکی مدرن دارد، بهترین انتخاب، آینه کنسول مدرن،‌ ساده و مینیمال است که معمولا به رنگ‌های سفید و فانتزی ساخته می‌شود. کنسول‌های جدید، شیک و مدرن جذابیت‌های بصری دکوراسیون خانه شما را افزایش ‌داده و فضا را بزرگتر نشان ‌می‌دهد. سبک کنسول باید با  و دیگر وسایل خانه هماهنگ انتخاب شود. آینه کنسول سفید و فانتزی برای سبک مدرن بسیار مناسب هستند. این سبک کنسول‌ها نیز معمولا از متریال چوب، شیشه و MDF ساخته می‌شوند.

آینه کنسول کلاسیک و لوکس

اگر از سبک دکوراسیون منزل کلاسیک، وسایل و مبلمان کلاسیک و لوکس استفاده کرده‌اید، باید سبک کنسول شما نیز به همین سبک باشد. آینه کنسول‌های کلاسیک زیبا معمولا به رنگ‌های طلایی و قهوه‌ای، با نقوش و طراحی هنرمندانه و متریال پرکاربرد این سبک چون چوب، سنگ، برنز و برنج طراحی و ساخته می‌شوند.

آینه کنسول سلطنتی

اگر در دکوراسیون داخلی منزل خود، سبک‌های سلطنتی پر زرق و برق و مبلمانی سلطنتی و لاکچری به کار برده‌اید، آینه کنسول‌ سلطنتی لوکس مناسب خانه شما خواهد بود. در این نوع کنسول‌ها، رنگ‌های طلایی و قهوه‌ای با طراحی‌هایی پرکار و جزییات زیاد به کار می‌رود. کنسول سلطنتی، معمولا با متریال برنج یا برنز ساخته می‌شود. اما کنسول چوبی با منبت و کار زیاد نیز، جزو سبک‌های سلطنتی محسوب می‌شود. قیمت آینه کنسول سلطنتی به دلیل کار زیاد، استفاده از متریال مرغوب و ابعاد بزرگ معمولا از باقی سبک‌ها بالاتر است.

آینه کنسول سنتی

برای سبک دکوراسیون سنتی در کنار مبلمان سنتی، کنسول‌هایی که المان‌های سنتی در آن‌ها به‌کار رفته مناسب هستند. رنگ کنسول سنتی معمولا به رنگ قهوه‌ای و ساخته شده از چوب طبیعی به همراه نقوش سنتی و قدیمی هستند. در آینه کنسول جدید چوبی سنتی، هنرمند با ایجاد طرح و نقش‌های اصیل سنتی روی چوب، ظاهری شیک و خاص ایجاد می‌کند.

چیدمان فضاهای مختلف خانه با آینه کنسول

آینه کنسول‌ را بر اساس چیدمان دکوراسیون می‌توان در بخش‌های مختلف خانه چون پذیرایی، راهرو یا اتاق خواب قرار داد تا علاوه بر کاربردشان زیبایی بیشتری در فضا ایجاد کنند:

مدل چیدمان آینه و کنسول در پذیرایی

برای انواع مدل چیدمان آینه و کنسول در پذیرایی، باید سبک آن را با مبلمان خانه هماهنگ انتخاب کرد. در سالن پذیرایی روی میز کنسول را معمولا با وسایل دکوراتیو دیزاین می‌کنند تا جلوه جذاب‌تری داده باشد. استفاده از آینه برای کنسول پذیرایی می‌تواند به بزرگ به‌نظر رسیدن خانه کمک کند. اما توجه داشته باشید که ابعاد کنسول پذیرایی طوری نباشد که تمام نگاه‌ها محو درخشش آینه شود و وسایل دکوراتیو روی کنسول به چشم نیاید. در ساخت کنسول پذیرایی باید از متریال مناسبی استفاده شود تا نمای چشم‌نوازی در این فضای اصلی خانه داشته باشد.

آینه کنسول در ورودی و راهروها

ورودی اصلی، ورودی اتاق‌ها، پاگردهای راه‌پله و راهروهای عریض، جای بسیار مناسبی برای آینه کنسول خواهد بود. در این فضاها بهتر است حتما از آینه برای کنسول استفاده کرده و میز کنسول‌های بزرگ با جزییات زیاد برای این فضا به کار نبرد. ابعاد کنسول طوری باشد که مزاحم رفت‌وآمد افراد نباشد. با استفاده از کنسول در فضای ورودی می‌توان هنگام خروج از خانه خود را در آینه دید، هنگام ورود نیز وسایل ضروری چون سوئیچ و ساعت را روی آن قرار داد، به فضای ورودی جان تازه‌ای بخشید و فضای باریک راهرو را بزرگ‌تر نشان داد.

آینه کنسول در اتاق خواب

کنسول در  نیز معمولا ‌همراه با آینه استفاده شده و جایگزین میز آرایش می‌شود. توجه داشته باشید روی آینه کنسول اتاق خواب را زیاد شلوغ نکنید. البته قیمت کنسول جدید و شیک، نسبتا بالاتر از میز آرایش است اما می‌توان با این عنصر دکوراتیو و کاربردی اتاق خوابی دکوراتیو و خاص داشت.

طراحی دیوار پشت کنسول

استفاده از آینه: در این حالت روی میز کنسول را با دو شمعدان قرینه یا گلدانی کوچک بیارایید یا کاملاً خالی رها کنید.

استفاده از یک تابلوی بزرگ نقاشی: در این حالت سطح میز بهتر است چندان شلوغ نباشد تا تمرکز نگاه از تابلو برداشته نشود. بنابراین، قرار دادن یک آباژور کوچک در یک سمت میز و گلدانی زیبا در سمت دیگر کفایت می‌کند.

استفاده از چند قاب نقاشی کوچک یا عکسدر این حالت می‌توانید سطح میز را با تعداد محدودی کتاب و مجله، شمعدان‌های کوچک و مدرن یا چراغ آباژور پر کنید.

خالی گذاشتن دیوار پشت کنسول: در این صورت، تمرکز دکوراسیون، بر میز کنسول و لوازم دکوراتیو یا کاربردی روی آن خواهد بود و در این استفاده محدودیتی نخواهید داشت. می‌توانید با وسایلی چون قاب عکس‌های خانوادگی و نوستالژیک که جلوه‌ای به فضای گرم و زیبای خانه می‌دهد، کتاب و مجلات با چیدمان مرتب، وسایل دکوراتیو چون مجسمه، ظروف زیبا و گلدان روی کنسول را دیزاین کنید.

آینه کنسول چه کاربری‌هایی دارد؟

بعضی وسایل در دکوراسیون، کاربردی جز ظاهر ندارند، اما برخی دیگر کاربردی هم هستند. آینه کنسول‌ها علاوه بر زیبایی دکوراسیون داخلی کاربری‌های دیگری چون موارد زیر دارند:

فضایی برای قرار دادن عناصر دکوراتیو

آینه و کنسول از عناصر تزیینی و دکوراتیو بوده که برای سطح روی آن می‌توان دیگر اکسسوری‌های تزیینی به‌کار برد. خلاقیت در استفاده از آینه کنسول جدید و شیک می‌تواند نمای دکوراسیون خانه شما را به زیبایی دگرگون کند. اکسسوری‌های دکوراتیو روی کنسول را هماهنگ با سبک دکوراسیون داخلی منزل و طبق هارمونی رنگ‌ها انتخاب کنید. انواع وسایل دکوراتیو مورد استفاده روی میز کنسول شامل موارد زیر است:

  • انواع شمعدان‌ها
  • چراغ آباژور
  • قاب عکس‌های نوستالژیک
  • گلدان‌های طبیعی و مصنوعی
  • کتاب و مجلات
  • انواع مجسمه
  • دیگر وسایل دکوراتیو لوکس یا فانتزی

فضایی برای نگهداری وسایل

بیشتر آینه و کنسول‌‌های قدیمی و برخی از مدل‌های جدید آن دارای کشو یا کمد هستند و می‌توان این فضاها را برای قرار دادن وسایل استفاده کرد. آینه کنسول فضاهای مختلف خانه را می‌توان برای سازماندهی وسایل کوچک و بزرگ کاربردی همان فضا استفاده کرد. برای مثال از کنسول‌ کمددار راهروی ورودی می‌توان به‌عنوان جاکفشی استفاده کرد یا کارد و چنگان‌های مهمان را داخل کشو یا کمد کنسول پذیرایی قرار داد تا در صورت نیاز در دسترس باشند.

بهترین رنگ برای آینه و کنسول

رنگ آینه کنسول نیز باید با دیگر وسایل به کار رفته در دکوراسیون منزل هماهنگ باشد. برای مثال آینه کنسول مشکی از مدل‌هایی است که قابلیت هماهنگی با بیشتر وسایل و رنگ‌ها را دارد و بهترین رنگ برای آینه و کنسول مدرن در سبک دکوراسیون است. آینه کنسول طلایی یا نقره‌ای مناسب سبک‌های کلاسیک و سلطنتی است. آینه و کنسول چوبی به رنگ‌های روشن فضا را دلباز کرده و زیبایی خاصی به فضا می‌بخشد. در این میان آینه کنسول سفید طرفداران زیادی داشته و مناسب انواع سبک‌های دکوراسیون خواهد بود. رنگ‌هایی چون کرم یا صدفی نیز از رنگ‌های زیبا برای کنسول هستند.

آینه کنسول برای خانه کوچک

شاید به‌نظر برسد امکان استفاده از کنسول در  وجود ندارد. اما کنسول دیواری یا کنسول‌های کوچک و کم عمق بهترین آینه کنسول برای خانه کوچک هستند. آینه کنسول دیواری برای خانه‌هایی با متراژ کم بسیار مناسب بوده چراکه فضای چندانی اشغال نمی‌کند. آینه کنسول دیواری شباهت زیادی با دیگر کنسول‌ها داشته و تنها ابعادشان کوچک‌تر شده و قابل نصب روی دیوار هستند. توجه داشته باشید که این کنسول‌ها به‌دلیل ابعاد کوچک معمولا بدون کشو یا کمد طراحی شده و نمی‌توان وسایل مختلفی داخل آن‌ها قرار داد اما برای تزیین دیوارها بسیار زیبا و جذاب هستند.

انواع آینه کنسول جدید از نظر متریال کاربردی

انواع آینه و کنسول‌ نیز مانند دیگر مبلمان با متریال متفاوتی چون چوب، فلز، شیشه، آینه یا ترکیبی از این‌ها طراحی و تولید می‌شوند:

آینه کنسول چوبی جدید

اگر به وسایل چوبی علاقه دارید و برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل‌تان وسایل و مبلمان چوبی به‌کار برده‌اید، آینه کنسول چوبی جدید بهترین و زیباترین انتخاب برای خانه شما خواهد بود. از این طریق وسایل را با هم ست کرده و با استفاده از حس طبیعی و گرمای چوب، دکوراسیونی زیبا و دلنشین در خانه خود ایجاد کنید.

آینه کنسول فلزی

آینه کنسول فلزی برای خانه‌هایی به سبک مدرن و امروزی مناسب هستند. حتی مدل‌های طرح‌دار کنسول‌ جلوه بیشتری خواهند داشت، فضا را از حالت سادگی خارج ‌کرده و توجه افراد را به خود جلب می‌کنند. اما اگر به طرح‌های ساده و مینیمال علاقه بیشتری دارید مدل‌های ساده و بدون طرح کنسول فلزی را انتخاب کنید.

آینه کنسول آینه‌ای و شیشه‌ای

در انواع دکوراسیون‌های لوکس و شیک، آینه کنسول شیشه‌ای و آینه‌ای جلوه‌ای خاص و زیبایی ایجاد می‌کنند. آینه کنسول آینه‌ای و شیشه‌ای، طرفداران خاص خود را داشته، به‌راحتی در انواع دکوراسیون قابل استفاده است و نمایی شفاف، درخشان و روشن حتی در خانه‌های کوچک ایجاد خواهد کرد.

آینه کنسول جدید با ترکیب چوب و فلز

فلز و چوب در کنار یکدیگر ترکیبی جذاب به‌وجود می‌آورند. آینه کنسول با ترکیب چوب و فلز مدلی جدید و خاص بوده که قابل استفاده در دکوراسیون مدرن، تلفیقی و نئوکلاسیک خواهد بود که مدرن بودن فلز و گرما و حس زندگی و طبیعی چوب را همزمان در خانه شما ایجاد خواهد کرد.

آینه کنسول برنزی

کنسول برنزی یا نقره از خاص‌ترین آینه کنسول‌هاست که برای سبک‌های کلاسیک یا سلطنتی مناسب بوده و به دلیل گران بودن متریال مورد استفاده قیمت بالایی خواهد داشت. معمولا کنسول عروس از جنس برنز، نقره یا فلز انتخاب می‌شود که نمایی لوکس و درخشان داشته و تآینه و کنسول از جمله مبلمانی هستند که به جذاب‌تر شدن فضای خانه کمک می‌کنند. در این مقاله تصاویری از انواع آینه کنسول را برایتان قرار داده‌ایم.

یکی از لوازمی که معمولا در خانه‌های ایرانی و جهیزیه عروس‌ها مشاهده می‌شود، آینه کنسول‌ است. این دسته از مبلمان، از عناصر دکوراتیو و تزئینی خانه به حساب می‌آیند که کاربری‌های متفاوتی دارند و از مصالح گوناگون (ام دی اف، چوب طبیعی، سنگ و غیرخ)، و در ابعاد و اندازه‌های مختلف ساخته می‌شوند.

آینه و کنسول جدید عروس معمولا در پروسه خرید عروسی تهیه می‌شود و جایگزینی برای آینه و شمعدان است. آینه کنسول‌ ها، جای خاص و ثابتی در خانه ندارند و در فضاهای مختلفی مانند: ورودی خانه، راهرو، اتاق خواب، پذیرایی و… قرار می‌گیرند. تنوع طرح و مدل آینه کنسول شیگ بسیار زیاد است به طوری‌که به‌راحتی می‌توانید از هر مدلی که مدنظرتان بود متناسب با فضای خانه خود استفاده کنید.

آینه کنسول در چه سبک‌هایی ساخته می‌شود؟

اگر علاقه مند به خرید آینه و کنسول جدید و شیک باشید، لازم است تا سبک‌های مختلف طراحی و پیاده سازی آینه کنسول را بشناسید. آینه کنسول‌ ها مانند دیگر مبلمان، در 3 نوع سبک: مدرن، کلاسیک و سنتی ساخته می‌شوند. می‌توانید بر اساس سلیقه و سبک موردعلاقه خود هر کدام از آن‌ها را انتخاب کنید. یادتان باشد که استفاده از آینه و کنسول جدید و شیک مدرن، جایگاهی در خانه با دکوراسیون کلاسیک یا لوکس ندارد. به همین دلیل لازم است تا آینه و کنسول جدید و شیک خودتان را، مطابق با سبک دکوراسیون منزل تهیه کنید تا هارمونی و زیبایی ظاهری آن حفظ شود.

1. آینه کنسول مدرن و شیک

اگر فضای خانه شما سبکی مدرن دارد، پس بهترین انتخاب می‌تواند آینه کنسول مدرن باشدکه دارای ساختاری ساده و مینیمال است و معمولا به رنگ‌های سفید و فانتزی ساخته می‌شود. آینه و کنسول جدید و شیک مدرن، در فضای مناسب به شما کمک می‌کند تا جذابیت‌های بصری در دکوراسیون را افزایش دهید. وجود آینه می‌تواند فضا را بزرگتر و مناسب‌تر نشان دهد. پس اگر طرفدار دیزاین شیک و خاص هستید، حتما از آینه و کنسول مدرن استفاده کنید و لذت ببرید.

2. آینه کنسول جدید سلطنتی شیک

اگر در فضای خانه، از مبلمانی سلطنتی و استیل استفاده می‌کنید، آینه کنسول‌ های کلاسیک و لوکس مناسب شماست. در این نوع از آینه کنسول ها، رنگ‌های طلایی و قهوه‌ای به همراه طراحی‌هایی با جزئیات بسیار به کار رفته‌است. معمولا جنس به کار رفته برای ساخت آینه کنسول جدید سلطنتی، برنج و برنز است. هرچند آینه و کنسول جدید چوبی با منبت و هنر زیاد نیز، می‌تواند به عنوان یک آینه و کنسول جدید چوبی سلطنتی مورد استفاده قرار بگیرد.

3. آینه کنسول سنتی

معمولا آینه کنسول‌ های سنتی، ساخته شده از چوب طبیعی به همراه نقوشی خاص و سنتی هستند. در آینه و کنسول جدید چوبی سنتی، هنرمند با کشیدن شکل‌های مختلف سنتی بر روی چوب، ظاهری شیک و خاص برای آن ایجاد می‌کند. هنر بخش مهمی از پروسه طراحی آینه و کنسول جدید چوبی سنتی را تشکیل داده است. معمولا آینه کنسول سنتی با طرح و نقشی اصیل تولید می‌شوند.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا