مجله هنر و فرهنگکسب و کار محلی

ترندترین انگشترهای کارتیر را بشناسید

اولین تصویری که با شنیدن انگشتر برند کارتیر در ذهنتان شکل می گیرد چیست؟ احتمالا معروف ترین طرح کارتیه یعنی انگشتر کارتیر طرح عشق (Love) را به یاد می آورید! طرحی که بسیاری از گالری های جواهر به خصوص گالری های ایرانی از روی مدل آن ساخته اند تا افرادی که از ایران توانایی خرید از این برند را ندارند بتوانند از تجربه ی خرید این طرح بی نظیر لذت ببرند. اما این تنها یک مورد کوچک از مجموعه انگشترهای کارتیه، این برند کالاهای لوکس فرانسوی است! در این مقاله ما 7 مورد از آیکونیک ترین و جذاب ترین طراحی های انگشتر کارتیر را معرفی میکنیم که هر خانمی باید از آن داشته باشد!

داستان کارتیر از کجا شروع شد؟

شاید فکر کنید که کارتیر فقط طراحی جواهرات انجام می دهد، اما علاوه بر آن، کیف، ساعت، اکسسوری هایی مثل کیف پول و جاسوئیچی، خودکار و وسایل تزئینی میز کار، عینک، عطر و حتی وسیله های دکوراتیو خانه هم در محصولات خود دارد!

لوئیس فرانسوا کارتیه (Louis-Francois Cartier) برند کارتیه را در سال 1847 از یک مغازه ی کوچک جواهری در پاریس شروع کرد و کم کم کارش را با افزودن محصولات مفهومی، متنوع تر و خلاقانه گسترش داد تا چنان شهرتی پیدا کرد که از طرف یکی از پرنس های ولز (Wales) به او  لقب “پادشاه جواهرات” یا “جواهر پادشاهان” داده شد!

طراحی های کارتیر چه در جواهرات و چه در سایر محصولاتش منحصر به زمان خاصی نیست و همین موضوع باعث ماندگاری نام کارتیه در تاریخ و محبوبیت مثال زدنی آن شده است.

این برند در طراحی های خود از ترکیب مواد اولیه کمیاب و خاص و خلاقیتی ناب استفاده می کند تا ما را هر چه بیشتر شیفته ی خودش کند. این برند هر بار با یک سورپرایز جدید طرفدارانش را بیشتر از قبل وابسته ی خود می کند.

جواهرات برند کارتیه

جواهرات برند کارتیه هم به دو دسته ی جواهرات و جواهرات فاخر (high jewelry) دسته بندی می شود. احتمالا خیلی از شما با جواهرات فاخر برند کارتیه آشنایی چندانی ندارید.

کارتیر در طراحی جواهرات فاخر خود از طبیعت و حیوانات الهام گرفته و با بازی رنگ های مختلف و فرم های جذاب، جواهراتی خاص خلق کرده است. به قول خود کارتیر:

کارتیر یک برند آزاد، قوی و سرکش است!

بی پروایی در طراحی را می توانید در تمام کالکشن ها و قطعه جواهرات کارتیه ببینید. از انگشتر کارتیر گرفته تا گردنبند طلا و دستبند جواهر، از کالکشن عشق گرفته (Love) تا ترینیتی (Trinity)، همه و همه اوج خلاقیت و بی پروایی طراح جواهر را به رخ می کشند.

در مجموعه جواهر کارتیر می توانید انگشتر طلا یا انگشتر جواهر، دستبند طلا، گردنبند جواهر، گوشواره طلا یا جواهر، حلقه ازدواج و نامزدی و … را ببینید، اما قطعه طلا یا جواهری که کارتیه بیش از همه با آن شناخته می شود، دستبند و انگشتر کارتیر است. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم در این مقاله چند مورد از معروف ترین های انگشتر کارتیر را برای شما توصیف کنیم تا با طراحی های خاص، مفهومی و زیبای آنها آشنا شوید. این معرفی را هم با معروف ترین طرح انگشتر کارتیر یعنی طرح عشق شروع میکنیم!

انگشتر کارتیر طرح عشق

احتمالا کمپین جدید کارتیه با شعار “عشق همه چیز است” (LOVE IS ALL) را این روزها زیاد دیده اید که در آن از گلشیفته فراهانی هم به عنوان یکی از چهره های مشهور استفاده شده است! این تنها باری نیست که کارتیر کمپینی عاشقانه راه می اندازد و چند سالی میشود که این برند در طراحی هایش تمرکز زیادی روی عشق گذاشته است، که نقطه اوج آن را می توان در طراحی دستبند و انگشتر کارتیه طرح عشق دید!

با وجود آنکه حدود 50 سال از ساخت این انگشتر می گذرد اما هنوز هم زیبا است و جزو پرطرفدارترین طرح های انگشتر کارتیر است.

در طراحی این انگشتر با کانسپت عاشقانه و شعار عشقت را برای همیشه قفل کن (در خودت نگه دار)!، آلدو سیپولو (Aldo Cipullo) از طرح سرپیچ الهام گرفته است! در طراحی های اولیه، دستبند کارتیه طرح عشق فقط با یک پیچ گوشتی باز می شد که باید همسر و عشق شما آن را در گردنش می آویخت.

کارتیه این انگشتر منحصر به فرد را که یکی از نمادین ترین زیورآلات عشق در دنیا است، به این شکل توصیف می کند:

یک قطعه جواهر یونیسکس (unisex) پر از نمادگرایی، نمادهایی از عشق جاودان و رها…

بعدها کارتیر بدون تغییر در کانسپت طراحی، سنگ های قیمتی مختلفی مثل الماس و زمرد را وارد طراحی خود کرد و مدل انگشتر جواهر این طرح را هم تولید کرد.

حتی به تازگی کارتیر این طرح را با تک نگینی درشت بر روی آن، به عنوان حلقه ازدواج یا نامزدی هم طراحی و تولید کرده است.

انگشتر کارتیر زنانه طرح میخ JUSTE UN CLOU

اوج جسارت و بی باکی این برند را در طراحی انگشتر کارتیر طرح میخ میبینیم! کارتیر از طرح یک میخ ساده شاهکار خلق کرده است!

طرح میخ نشان دهنده ی تمایل کارتیه به استفاده از ساده ترین و خالص ترین حالت اشکال است:

انگشتر طلا Juste un Clou، در اولین نگاه و به راحتی قابل درک!

کارتیه بعدها در بعضی مدل های این انگشتر کارتیر هم از الماس و دیگر سنگ های قیمتی استفاده کرد تا افرادی که طرفدار درخشش و زرق و برق بیشتری هستند را هم به خود جذب کند.

انگشتر کارتیر ترینیتی (TRINITY)

انگشتر کارتیر طرح ترینیتی را می توانیم نقطه ی آغاز طراحی های عاشقانه و بی زمان این برند بدانیم. کارتیر این انگشتر ظریف زیبا را که از ترکیب سه رینگ ساده طلا در رنگ های رزگلد، زرد و سفید ساخته شده است، اینگونه توصیف می کند:

عشق. وفاداری. دوستی.

مجموعه ترینیتی در سال 1926 توسط لویی کارتیه (Louis Cartier) طراحی شد و به نمادی از مهمترین روابط زندگی تبدیل شده است. سه نوار در هم تنیده در رنگ های صورتی(رز گلد)، زرد و طلای سفید.

خاطرات بی شمار، با تو تا ابد.

این انگشتر با طراحی مدرن خودش در آن زمان، سادگی و زیبایی منحصر به فردش، به سرعت در بین سلبریتی ها و افراد مشهور به یکی از پرطرفدارترین انگشترهای طلا تبدیل شد و اکنون پس از گذشت حدود یک قرن هنوز هم محبوبیت خود را حفظ کرده است.

انگشتر کارتیر طرح مهره (NUT

به نظر می رسد که طراح کارتیر به جعبه ابزار پدرش علاقه ی خاصی داشته است!

این بار هم کارتیه طرح جسورانه و خارج از عرفی را با الهام از یک مهره (پیچ و مهره) خلق کرده است! این برند توانایی خاصی در خلق یک اثر هنری به کمک اشیاء خارج از عرف و معمولی دارد.

پیچ های متحرک بر روی یک نوار حرکت می کنند و باعث جذابیت بیشتر آن می شوند.

مثل تمام طراحی های این برند، این انگشتر کارتیر هم دارای نوع جواهر است که با سنگ های قیمتی تزیین شده است.

انگشتر کارتیر طرح پلنگ (PANTHER)

طرح پنتر یا پلنگ کارتیه نمادی جاودان از این برند است که از سال 1914 و خلق اولین نمونه ی آن تا به امروز، بارها و بارها در طراحی های این برند به شکل های مختلفی استفاده شده است.

انگشتر کارتیر طرح پلنگ در طرح های ساده تر و طرح های پر زرق و برق تر و پر از نگین ساخته شده است که هر کدام جذابیت های مخصوص به خود را دارند. در ساده ترین نوع آن، کل انگشتر کارتیه از طلای صیقلی ساخته شده است و فقط جای چشمان آن از زمرد سبز استفاده شده است.

خانم ها از همان ابتدای طراحی این انگشتر عاشق آن شده اند، چون پلنگ به دلیل هویت رام نشدنی اش برای آنها به شدت جذابیت دارد و استقلال و قدرت زنانه ی آنها را به تصویر می کشد.

انگشتر کارتیر طرح کلش (Clash de Cartier)

این انگشتر کارتیر نیز طراحی خارج از عرف و جسورانه ای دارد که آن را بسیار منحصر به فرد کرده است. کارتیر در طراحی این انگشتر از اشکال مخروطی و هرم هایی شبیه به اهرام مصر در کنار هم استفاده کرده است و تمرکز خود را بر روی پرورش تضادها گذاشته است.

در طراحی این انگشتر که کارتیر آن را “عجیب و غریب” خطاب می کند، بعدها از مرواریدهای سیاه و آبی درشتی استفاده شده است که نه تنها ظاهر آن را عجیب تر کرده است بلکه به آن جذابیتی بی انتها بخشیده است.

در انگشتر کارتیر کلش از رنگ های مختلف طلا، الماس و مروارید استفاده شده است و سلیقه ی بسیاری از افراد را پوشش می دهد.

حلقه ازدواج کارتیر

کارتیر حلقه های ازدواج بسیار زیبا و منحصر به فردی را در کالکشن خود دارد. اکثر طرح های آن را انگشترهای سولیتر (Solitaire) و هیلو (Halo) تشکیل داده اند که به زیبایی با الماس، زمرد، یاقوت کبود و سرخ تزیین شده اند.

در آغاز ماجراجویی عاشقانه تان، کارتیه از شما دعوت می کند تا الماس خود را انتخاب کنید و یک حلقه شخصی سازی شده برای خودتان بسازید.

صحبت از شخصی سازی شد! شخصی سازی کردن جواهرات یکی از ویژگی های مهمی است که هر گالری جواهری که می خواهید از آن خرید کنید باید داشته باشد. این ویژگی باعث می شود تا شما بتوانید به راحتی حلقه ی انتخابیتان را به دلخواه تغییر دهید و یا حتی به کل طرحی که در ذهنتان دارید را به آنها سفارش دهید تا برایتان بسازند.

جواهری زمردی جزو معتبر ترین و قدیمی ترین برندهای صنعت طلا و جواهر است که به دلیل اهمیت ویژه ای که برای مشتریانش قائل است، امکان شخصی سازی و ساخت طرح دلخواه شما را فراهم کرده است.

هر یک از طرح های برند کارتیه یا هر برند دیگری را که بخواهید، میتوانید به آنها سفارش دهید و جواهری به ظرافت و زیبایی اصلش را تحویل بگیرید.

جواهری زمردی با بیش از یک قرن تجربه در این صنعت، مهارت بالایی در طراحی و ساخت جواهرات دارد و علاوه بر آنکه امکان سفارش و شخصی سازی را برای شما فراهم کرده است، طرح های بسیار متنوع و جذابی از سرویس جواهر عروس گرفته تا حلقه ازدواج و گوشواره طلا را در مجموعه ی خود جای داده است که می توانید با سر زدن به دسته بندی هر کدام از آنها، از دیدن طرح های متنوع آن لذت ببرید.

کدام یک از طرح های انگشتر کارتیر این مقاله را دوست دارید در جعبه جواهرتان داشته باشید؟

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا