آیت‌الله خاتمی: مصیبت غزه از یاد رفتنی نیست

آیت‌الله خاتمی: مصیبت غزه از یاد رفتنی نیست

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه مصیبت غزه از یاد رفتنی نیست و خودمان را در غم مردم غزه شریک می‌دانیم، گفت: نظام جمهوری اسلامی سربلند است که برای کمک به این مردم مظلوم هر کاری که از دستش برمی‌آمد، انجام داد.

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری آنا، آیت‌الله سید احمد خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران اظهار کرد: در روایتی از حضرت امام باقر(ع) که روز شهادت ایشان هم هست نقل شده است که مبادا مذاهب گوناگون شما را اینطرف و آنطرف ببرند. به خدا قسم شیعه ما نیست مگر کسی که بنده خدا باشد یعنی منطقش این باشد که امر امر تو است.

وی افزود: در خطبه‌های اول سخن از مباحث توحیدی داشتیم مباحثی که دل‌ها را به سوی خدا ببرد. در قرآن فراوان از یاد خدا نام برده شده است که این یاد فقط یاد زبانی نیست یاد عملی است. زیاد به یاد خدا باشید زیرا هر جا که باشید شما را می‌بیند و زیرنظر دارد. در بین روزهای سال گاهی ماه، ماه ویژه خدا است مانند ماه مبارک رمضان و عنایت دارد که بیشتر با انس خدا داشته باشید.

خطیب نماز جمعه تهران بیان کرد: در تعداد فراوانی از روایات نقل شده که این ایام معلومات و معدودات از اول ذیحجه تا ۱۳ ذیحجه و ایامی که در آن قرار داریم است. امامان گفته‌اند این چند روز زیاد به یاد خدا باشید او را ناظر ببینید و ذکر او را داشته باشید. در روایت دیگری پیامبر اکرم(ص) فرمودند که هیچ یک از ایام سال نیست که عمل صالح اینقدر در آن ارزش داشته باشد. یکی نماز، دیگری خدمت به مردم و دیگری کمک به فقرا و محرومین است.

آیت‌الله خاتمی درباره شب عرفه عنوان کرد: گفته شده از لیالی متبرکه است و توبه مقبول و دعا مستجاب خواهد شد این فرصت‌های ویژه را دست کم نگیرید و مقام معظم رهبری به جوانان در این باره بسیار سفارش داشتند. کسی که شب عرفه را درک کند ثواب ۱۷۰ سال را دارد.

وی درباره روز عرفه گفت: گفته شده این روز از اعیاد مبارکی است و بسیار خوشحال هستیم. مردم ما روز عرفه و دعای عرفه و رفاقت و مناجات با خدا را بزرگ می‌شمارند.

خطیب نماز جمعه تهران خاطرنشان کرد: ما هر چه داریم از دعا و توسل داریم این سرمایه را از دست ندهیم. امروز روز شهادت امام باقر (ع) است و امروز کنار مزار ایشان هیچ زائر ایرانی نیست و همه به مکه رفته‌اند. این امام داغ کربلا و تشنگی‌ها و سر بریده امام حسین را بالای نیزه دیده است.

آیت‌الله خاتمی در ادامه با گرامیداشت یاد شهدای مکه در سال ۱۳۶۶ و شهدای مظلوم منا، گفت: کشتار وحشیانه مردم در روستای ‌ودالنوره سودان را محکوم می کنیم که در آن صدها نفر بی‌گناه به خاک و خون کشیده شده اند؛ چه زمانی قرار است که جنگ داخلی سودان تمام شود؟ مسئولان سودان تدبیری داشته باشند تا جنگ داخلی در سودان به پایان برسد.

وی با بیان اینکه مصیبت غزه از یاد رفتنی نیست، گفت: ما خودمان را در غم مردم غزه شریک می دانیم و نظام جمهوری اسلامی سربلند است که برای کمک به این مردم مظلوم هر کاری که از دستش برآمد، انجام داد.

در حال تکمیل…

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا