تیپ پلاستی بعد از عمل بینی

تیپ پلاستی یا جراحی نوک بینی، به عملی گفته می شود که به منظور تغییر شکل ظاهری نوک بینی انجام می شود. این عمل جراحی بخشی از رینوپلاستی یا همان عمل زیبایی جراحی به شمار می رود که در کنار سایر اصلاحات بینی انجام می شود. در برخی موارد فرد نیازی به تغییر ساختار کلی بینی نداشته و تنها در بخش نوک بینی نیاز به اصلاح آن دارد. در چنین شرایطی بیمار تحت عمل نوک بینی یا تیپ پلاستی قرار می گیرد. اما سوال اینجاست که چه افرادی می توانند عمل نوک بینی را انجام دهند؟ به منظور آشنایی بیشتر با عمل نوک بینی تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

تیپ پلاستی بینی چیست؟

نوک بینی برجسته ترین و قابل رویت ترین قسمت بینی است و گاهی اوقات می تواند تنها قسمتی باشد که فرد را آزار می دهد. به خصوص اگر نوک بینی پهن، سوراخ های بینی بزرگ، دارای افتادگی و عدم تقارن سوراخ های بینی مشاهده شود. همان طور که در بالا اشاره شد، رینوپلاستی نوک بینی یا تیپ پلاستی یک عمل جراحی است که شامل تغییر شکل نوک بینی و فقط نوک بینی می شود. به طورکلی، این جراحی شامل فرآیند تغییر شکل نوک بینی برای ایجاد تعادل بهتر با سایر بینی و ویژگی های صورت است. هدف از جراحی نوک بینی، بهبود ظاهر نوک با رفع یا تغییر اندازه و برآمدگی نوک است. همچنین می تواند شامل کاهش اندازه سوراخ های بینی باشد.

چه کسانی کاندید مناسب جراحی تیپ پلاستی بینی هستند؟

توجه داشته باشید که جراحی نوک بینی برای همه مناسب نیست و نیاز به تشخیص پزشک دارد. در برخی موارد تغییرات بیمار بیشتر از نوک بینی است و ساختار بینی به کلی نیاز به تغییر دارد. افرادی که شرایط زیر را داشته باشند، کاندید مناسبی برای عمل نوک بینی هستند:

 • افرادی که از ظاهر نوک بینی خود ناراضی هستند.
 • نوک بینی فرد افتاده است.
 • نوک بینی بیش از حد بزرگ یا کوچک است.
 • سوراخ های بینی نامتقارن است.
 • فرد دارای یک نوک بینی پهن و گرد است.
 • نوک بینی نامتقارن است.
 • کلوملای بینی حالت آویزان دارد.
 • سوراخ های بینی بیش از حد گشاد است.

همان طور که در ابتدای مقاله اشاره شد، تیپ پلاستی بخشی از است که توسط متخصص گوش، حلق و بینی انجام می شود. بسیاری از افراد باتوجه به ظاهر بینی خود تصمیم به اصلاح نوک بینی می گیرند، اما پس از معاینات دقیق مشخص می شود که بینی دارای مشکلات دیگری نظیر انحراف، کجی و یا حتی مشکلات عملکردی است. به همین علت جراحی رینوپلاستی و تغییرات بیشتر بر روی بینی انجام خواهد شد.

عمل تیپ پلاستی چگونه انجام می شود؟

نوک بینی از غضروف ها، ماهیچه ها، بافت های فیبری، حداقل چربی و لایه های پوست ساخته شده است که با جراحی نوک بینی قابل اصلاح و بهبود است. جراحی تیپ پلاستی با بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام می شود که حدود ۴۵ دقیقه طول می کشد.اکثر عمل های نوک بینی به روش جراحی باز انجام می شوند، زیرا این روش به جراح اجازه می دهد تا نوک بینی را با جزئیات بهتر تغییر دهد.

تیپ پلاستی مانند جراحی زیبایی بینی با یک برش کوچک روی پوست در بین سوراخ های بینی شروع می شود. بالا آمدن پوشش پوست بلافاصله پس از نمایان شدن غضروف های نوک و سایر ساختارهای نوک متوقف می شود. در این عمل سوراخ های بزرگ بینی کوچک تر و و نوک بینی را باریک تر کرد. همچنین، در طی جراحی تیپ پلاستی برای اصلاح نوک بینی، می توان غضروف را از بینی خارج کرد. گاهی اوقات جراح ممکن است از غضروف پیوند شده از گوش یا دنده برای ایجاد نوک گردتر استفاده کند.

جراحی تیپ پلاستی بینی، یک عمل جراحی زیبایی بینی است که تنها ظاهر نوک بینی را اصلاح می کند. اگرچه تیپ پلاستی جزیی از جراحی رینوپلاستی است، اما برخی بینی ها دارای نوک بینی پهن، بزرگ به همراه با عدم تقارن هستند و مشکلاتی در ساختار استخوانی ندارند. در چنین شرایطی بیمار می تواند به عمل نوک بینی یا تیپ پلاستی را انجام دهد. به طورکلی جراحی نوک بینی آسان تر، سریع تر و زمان بهبوتیپ پلاستی عمل زیبایی بینی بدون بیهوشی است که در آن نیازی به گچ گیری و تامپون نمیباشد. دکتر ساعدی از متخصصان مجربهستند که در این حوزه فعالیت میکنند. برای دریافت مشاوره تماس بگیرید.

 تیپ پلاستی مناسب چه افرادی می باشد؟

مهمترین نکته در ارتباط با عمل تیپ پلاستی این است که این عمل برای تمام افراد جامعه قابل استفاده نیست و حتما باید برای انجام این جراحی مشاوره هایی تخصصی با پزشک خود داشته باشند. عمل تیپ پلاستی بطور معمول برای افرادی که در ادامه اشاره میکنیم، توصیه می شود:

 •  افرادی که قوز بینی کم یا متوسطی دارند و به دنبال زیبایی بیشتری هستند.
 •  افرادی که در بینی خود دارای غیر قرینگی نوک بینی و یا انحراف هستند.
 •  کسانی که تمایل دارند نوک بینی شان سربالا تر باشد و حتی در مواردی سرپایین تر باشد.

این قبیل افراد معمولا می توانند از مزایای عمل تیپ پلاستی استفاده کنند.

عمل تیپ پلاستی به عنوان یکی از عمل های زیبایی بینی است که دوره نقاهت بسیار کوتاهتری دارد و برخلاف دیگر عمل های بینی در روش تیپ پلاستی به زودی دوره درمان و مراقبت شما به پایان رسیده و می توانید به زندگی روزمره بازگردید. که این مسئله در برخی از افراد مانند ورزشکاران، بازیگران، خلبانان و… اهمیت بسیار زیادی دارد.

عمل تیپ پلاستی که یکی از انواع مختلف عمل های زیبایی بینی است، موضوع اصلی این مقاله می‌باشد. عمل تیپ پلاستی یکی از انواع مختلف عمل های جراحی بینی به شمار می رود. عمل تیپ پلاستی بینی برای تغییر فرم و شکل انواع خاصی از بینی ها انجام می گیرد. عمل تیپ پلاستی بینی یکی از رایج ترین عمل های بینی است که امروزه انجام می گیرد. عمل تیپ پلاستی بینی، مزایایی برای افرادی که این عمل را انجام می‌دهند دارد.

به طور کلی عمل های جراحی بینی می تواند تاثیر بسیار زیادی بر شکل و فرم بینی فرد بگذارند. عمل تیپ پلاستی بینی که  یکی ‌از انواع عمل های جراحی بینی می باشد که توسط پزشک متخصص انجام می گیرد. این عمل جراحی معمولاً تمرکز بسیار بالایی روی نوک بینی و پره های بینی دارد. در واقع هدف از انجام عمل تیپ پلاستی، زیباسازی نوک بینی و تاثیر آن بر زیبایی کلی بینی می باشد.

به همین دلیل بیشتر افرادی که مشکلاتی در ناحیه نوک بینی یا پره های بینی خود دارند، مانند افتادگی نوک بینی یا نا میزان بودن سوراخ های بینی، می‌توانند با عمل تیپ پلاستی بینی تا حد قابل قبولی مشکلات مربوط به این قسمت از بینی خود را رفع کنند.

افراد بسیار زیادی وجود دارند که به دنبال یک راه ساده برای داشتن یک بینی با شکل مناسب هستند.  می توان گفت که عمل جراحی تیپ پلاستی بینی یکی از جراحی هایی است که به وسیله آن افراد می توانند با تغییرات جزئی در بینیشان به یک شکل مناسب و قابل قبول در بینی خود برسند و زیبایی آن را دوچندان کنند. عمل تیپ پلاستی بینی معمولاً به وسیله یک سری تکنیک ها توسط پزشک متخصص انجام می شود.  شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه عمل تیپ پلاستی بینی و جنبه های دیگر انجام این عمل جراحی با ما همراه باشید. در ادامه مطلب نحوه عمل تیپ پلاستی و فیلم تیپ پلاستی بینی ، می توانید به پاسخ بسیاری از پرسش هایتان برسید.

کدام راه برای داشتن بینی زیبا مناسب تر است؟

همان طور که اشاره کردیم، راه های بسیار زیادی برای زیبایی بینی وجود دارد اما این که کدام راه می تواند موثرتر باشد تا حد زیادی به خود فرد بستگی دارد. این که کدام راه برای زیبایی بینی بهتر است، مسئله ای نیست که بتوان آن را به طور ۱۰۰ درصد بیان کرد. اما با توجه به آن چه که بیان کردیم، هر  فردی می تواند با در نظر گرفتن ویژگی های خود یک راه را انتخاب کند. البته نظر پزشک متخصص هم در شکل گیری این انتخاب دخیل است.

برخی از افراد هستند که فوبیای بسیار شدیدی نسبت به عمل های جراحی بینی دارند. گرچه که انجام عمل های جراحی بینی معمولا برای پزشکان بسیار ساده تر نسبت به سایر عمل های جراحی دیگر است. اما افراد متقاضی این عمل جراحی، ترس و نگرانی بسیار زیادی نسبت به انجام این عمل دارند.

به همین دلیل گاهی برخی از افراد به هیچ روشی نمی توانند با خودشان کنار بیایند که بتوانند این عمل جراحی را انجام بدهند تا بعد از آن یک بینی زیبا داشته باشند.

اما افراد بسیار زیاد دیگری نیز هستند که می توانند با تحمل و غلبه بر این ترس، عمل جراحی بینی را انجام دهند و بعد از آن حس داشتن یک بینی زیبا و مورد نظرشان را تجربه کنند. به همین دلیل است که گفتیم بهترین راه برای داشتن یک بینی زیبا تا حدود زیادی به ویژگی‌های شخصیتی خود فرد باز می گردد.

اما همان طور که گفتیم، افراد زیادی هستند که خواهان انجام عمل جراحی بینی می‌باشند. بعد از این که به این نتیجه رسیدید که عمل جراحی بینی می تواند بهترین راه  داشتن یک بینی زیبا برای شما باشد، می توانید به بهترین متخصص برای انجام عمل جراحی بینی مراجعه کنید.

سخن آخر

در تمامی این مطالب در تلاش بودیم تا اطلاعات کامل و جامعی در رابطه با تیپ پلاستی برای شما فراهم سازیم. برخی از افراد به دلیل عدم آگاهی، تیپ پلاستی بینی را با رینو پلاستی اشتباه می‌گیرند و امکان دارد که این مسئله باعث شود تا راهکار مناسبی را برای اصلاح فرم بینی خود انتخاب نکنند. با توجه به این ‌که بینی نقش بسیار زیادی در زیبایی صورت دارد، اگر جراحی بینی شما به ‌درستی صورت نگیرد، نه‌ تنها نتیجه حاصل بخش آن برای زیبایی صورت شما مفید نیست، بلکه تأثیرات بسیار منفی را در پی خواهد داشت.

همان‌طور که مشخص است، تیپ پلاستی توجه خاصی روی نوک بینی و جمع شدن پره‌ها خواهد داشت و نمی‌توان انتظار بیش ‌از اندازه‌ای از آن داشت. در صورتی‌ که قصد انجام تیپ پلاستی دارید، باید حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید و با او مشورت داشته باشید. برای این ‌که اطمینان حاصل کنید که نتیجه تیپ پلاستی برای شما به چه صورت می‌باشد، نمونه کارهای پزشک را ببینید تا با اطمینان خاطر بتوانید از این مزیت استفاده داشته باشید. در کنار آن پرس ‌و جو کردن از مراجعه‌کنندگان آن پزشک می‌تواند به شما کمک کند تا تصمیم‌گیری خوبی برای انتخاب پزشک خود داشته باشید. امیدواریم که استفاده از این مطلب، درک شما را در رابطه با جراحی تیپ پلاستی افزایش داده باشد تا بتوانید زیبایی خود را با استفاده از آن دو چندان کنید.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا