رونمایی از ماشین شگفت انگیز نیسان با نام زیبای ایرانی / عکس

امیرمسعود عابدین: نام این خودرو از نام ایرانی “آریا” گرفته شده‌ است. پیش از این نیز نیسان از نام اقوام ایرانی برای نامگذاری محصولاتش استفاده کرده‌ است. این شرکت، شاسی‌بلند دیگری به نام قشقایی در محصولاتش دارد و رنو، شریک نیسان هم یکی از مدل‌هایش را قاجار نامیده‌ است.

رونمایی از جدیدترین محصول نیسان که نام ایرانی دارد / عکس

بیشتر بخوانید:

نیسان قصد دارد آریا نیسمو را در دو نسخه در ژاپن عرضه کند. مدل پایه دارای قدرت ترکیبی ۳۶۲ اسب بخار و ۵۵۹ نیوتون متر گشتاور است که توسط یک جفت موتور الکتریکی که از یک بسته باتری ۶۶ کیلووات ساعتی نیرو می‌گیرد، تولید می‌شود. نوع قوی‌تر ۴۳۰ اسب بخار قدرت و ۶۰۰ نیوتون متر گشتاور دارد، همراه با ظرفیت باتری بزرگ‌تر ۹۱.۰ کیلووات ساعتی.

رونمایی از جدیدترین محصول نیسان که نام ایرانی دارد / عکس

آریا نیسمو از آنجایی که یک SUV الکتریکی است، اصلا سبک وزن نیست. این خودرو در سبک‌ترین نسخه ۲۰۸۰ کیلوگرم وزن دارد در حالی که سنگین‌ترین مدل آن ۲۲۱۹ کیلوگرم وزن دارد.

نیسان، آریا نیسمو را با رینگ‌های ۲۰ اینچی بسیار سفت و سخت که در لاستیک‌های سفارشی ۲۵۵/۴۵ R۲۰ پیچیده شده‌اند، عرضه می‌کند. این خودروساز ژاپنی نوید هندلینگ بهتر و سرعت بالاتر در پیچ‌ها را می‌دهد.

رونمایی از جدیدترین محصول نیسان که نام ایرانی دارد / عکس

علاوه بر این، اکنون یک حالت رانندگی اختصاصی Nismo وجود دارد و با توجه به اینکه با خودرویی برقی و بی‌صدا مواجه هستیم، می‌تواند به صورت سفارشی با یک موسیقی مصنوعی مشتق شده از فرمول E همراه شود.

رونمایی از جدیدترین محصول نیسان که نام ایرانی دارد / عکس

نیسان آریا نیسمو در کنار رقبایی مانند کیا EV۶ GT و هیوندای آیانیک ۵N، تغییرات داخلی محتاطانه‌ای را با صندلی‌های جلویی بزرگ‌تر، تریم قرمز رنگ و برند نیسمو دریافت می‌کند.

این خودرو در حال حاضر تنها در بازار ژاپن عرضه خواهد شد.

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در مجله رز مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید:

۵۸۵۸

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا