کسب و کار محلیمجله علمی و پزشکی

راهنمای خرید دستگاه میکرونیدلینگ : نکات، روش استفاده و قیمت

راهنمای خرید دستگاه میکرونیدلینگ – 2022

همانطور که می دانید از بهترین روشهای جوانسازی، جوانسازی با دستگاه میکرونیدلینگ است. در خرید دستگاه میکرونیدلینگ باید دقت کنیم که دستگاه های میکرونیدلینگ که امروزه با توجه به نتایج اثربخش آن در بازار برند شده است و کیفیت قابل قبولی دارند اما متاسفانه شرکت هایی در صدد هستند فیک این دستگاه ها را تولید و با قیمت بسیار کم نسبت به دستگاه های اورجینال در بازار عرضه کنند. در این مقاله قصد داریم به راهنمای خرید میکرونیدلینگ پرداخته و نکات مهمی را در تهیه و خرید میکرونیدلینگ به شما ارائه دهیم با ما همراه باشید.

مقاله پیشنهادای: چرا باید پس از میکرونیدلینگ از روغن بدن استفاده کنیم؟

دستگاه میکرونیدلینگ و نوع پیش رفته آن الکترونیدلینگ چه دستگاهی می باشد؟

پایه و اساس دستگاه میکرونیدلینگ رساندن دارو به بافت می باشد در دستگاه الکترونیدلینگ که جدیدترین و اولین دستگاه میکرونیدلینگ با پوریشن در دنیا است، دارو را مستقیماً به پوست می رساند تا بدون آسیب به پوست، فیبروبلاست های ناحیه مورد نظر درمان را تحریک کند. EPN این امکان را می دهد تا (به وسیله Auto MTS و الکترو پوریشن) میکرو کانال ها در عمق بافت های مختلف در ناحیه صورت یا پوست سر ساخته شود.

از طریق نیدلینگ بر روی بافت زیرین پوست در مدت زمانی کوتاه تر، از طریق الکترونیدلینگ بهترین دستگاه میکرونیدلینگ منافذ میکروژن باعث ایجاد القای کلاژن مؤثرتر می شود که این امر ناراحتی کمتری را در حین درمان برای بیمار ایجاد می کند. جهت راهنمای خرید دستگاه میکرونیدلینگ اولین گام تشخیص دستگاه اورجینال از نوع  میکرونیدلینگ تقلبی و توجه به نکات زیر می باشد:

فاکتورهای مهم خرید دستگاه میکرونیدلینگ

  • مشخصات ظاهری دستگاه EPN موتور دستگاه میکرونیدلینگ
  • کالیبره بودن دستگاه
  • قطعات دستگاه
  • کارتریج دستگاه
  • گارانتی دستگاه
  • خدمات پس از فروش

مشخصات ظاهری دستگاه EPN

راهنمای خرید دستگاه میکرونیدلینگ در نگاه اول بر روی همه دستگاه های اورجینال الکترونیدلینگ  علامت EPN حک شده است که غیر قابل پاک شدن می باشد اما در دستگاه های فیک این علامت مخصوص EPN قابل مشاهده نمی باشد. همچنین دکمه های تنظیمات در دستگاه اورجینال کاملا نرم و روان است اما در دستگاه های فیک بسیار سفت و بعضا گیر هم می کند.ما دستگاه میکرونیدلینگ مناسب مطب از نوع تقلبی آن را در مقاله تفاوت میکرونیدلینگ تقلبی از اصلی بررسی کردیم.

موتور دستگاه میکرونیدلینگ در هنگام خرید دستگاه را بررسی نمایید

در هنگام خرید دستگاه میکرونیدلینگ به موتور آن توجه نمایید. در واقع باید در نظر بگیرید دستگاه میکرونیدلینگ که قصد خرید آن رادارید محصول چه کشوری میباشد و ایا اطلاعاتی بابت موتور آن وجود دارد یا خیر؟ در دستگاه الکترونیدلینگ epn موتور دستگاه با توجه به کیفیت بسیار مطلوبی که دارند از برند MAXON MAX هستند که ساخت کشور سوییس می باشد و بر روی آن ها علامت SWISS MADE حک شده است.

موتور دستگاه با ولتاژ 12 ولت دی سی کار می کند و دور موتور آن تقریبا بدون بار 5000 هزار بار در دقیقه می باشد و زیر بار تقریبا 3000 هزار بار در دقیقه می باشد که این موضوع هنگام کار کردن بر روی بیمار کاملا مشخص است. ماکسیمم گشت آور دستگاه 15.6 تسلا می باشد. در موتور دستگاه های فیک از آرمیچرهای بسیار معمولی بازار استفاده شده و دور موتور تقریبا 1000 دور در دقیقه می باشد که قدرت، توان و دور گردش بسیار پایینی دارند. در واقع شما از بلبرینگ و متریال دستگاه های اصلی متوجه خواهید شد که موتور این دستگاه بسیار با کیفیت می باشند.

کالیبره بودن دستگاه میکرونیدلینگ

ارگونومیک بودن و پر قدرت بودن موتور دستگاه و قسمتی که پزشک دستگاه را به راحتی در دست می گیرد و کنترل بسیار دقیقی بر دستگاه دارد همگی نشانه یک دستگاه کالیبره می باشد.

قطعات داخلی دستگاه الکترونیدلینگ EPN

در هنگام خرید دستگاه به عنوان راهنمای خرید دستگاه میکرونیدلینگ حتما به شرکت سازنده و قطعات آن دقت کنید. در برد دستگاه های اورجینال با متریال بسیار بالا و با ظرافت خاصی و فقط از قطعات SMD با کیفیت ساخته شده اما متریال و برد دستگاه های فیک بسیار پایین و هم از قطعات SMD و هم از قطعات D استفاده شده است.

در دستگاه های اورجینال قطعات مختلف مانند LCD، موتور توسط فلت و کانکتورهای مخصوصی به برد متصل شده اند که ظرافت و زیبایی خاصی دارند اما در دستگاه های فیک این قطعات با لحیم کاری به یکدیگر متصل شده اند. همچنین در دستگاه های اورجینال قسمت IC و ترانزیستورها دارای شماره گیری مشخصی است اما در دستگاه های فیک هیچ گونه شماره گذاری وجود ندارد که این نشان از فیک بودن دستگاه می باشد.

LCD این دستگاه ها دارای سه قسمت سرعت، الکتروپوریشن و تایمر می باشد که سرعت دستگاه از 1 تا 3 قابل تنظیم است و سرعت الکتروپوریشن از 0 تا 5 قابل تنظیم و تایمر دستگاه که میزان کار بر روی بیمار را نمایش می دهد. میزان الکتروپوریشنی که این دستگاه به بافت وارد می کند باید ماکسیمم تا 30 ولت باشد که این عمل باعث می شود کلاژن سازی تا 3 برابر عمق نیدل انجام شود. مثلا اگر نیدل ها به عمق ماکسیمم 2 میلی متر وارد بافت می شود کلاژن سازی تا عمق 4 متر در بافت انجام می گیرد که این یکی از مزایای منحصر به فرد دستگاه های الکتروپوریشن نیدلینگ اورجینال می باشد.

کارتریج های مخصوص دستگاه EPN

یکی از نکات راهنمای خرید دستگاه میکرونیدلینگ کارتریج آن است، کیفیت کارتریح و نیدل های آن به دلیل تماس با پوست دارا اهمیت ویژه ای هستند دقت کنید جنس نیدل و کارتریج و برگشت ناپذیر بودن مواد به داخل دستگاه، جلوگیری از انتقال بیماری از یک بیمار به بیمار دیگر را داشته باشد. در دستگاه الکترونیدلینگ epn که دارای کارتریج ها بسیار با کیفیتی می باشد:

  • دو عدد کانکتور مسی شکل دارد که جریان الکتروپوریشن از این قسمت وارد نیدل ها شده و از نیدل ها هم به طبع وارد بافت خواهد شد.
  • در این کارتریج ها امکان کج شدن نیدل ها و تخریب بافت وجود ندارد و هر نیدل به صورتی مجزا از روزنه ایی خاص خارج می شود که باعث می شود نیدل تخریب کمتری روی بافت داشته باشد پس باعث آسیب کمتری به بافت می شود اما این مشکلات در کارتریج های فیک و میکرو نیدل های قدیمی مشاهده می شود.
  • کارتریج های اورجینال از نیدل های بسیار نازک و با کیفیت ساخته شده اند که گیج آن ها 33 و یک درمان بسیار کالیبره و با کم ترین عوارض به بیمار هدیه می دهد.
  • به خاطر کیفیت بسیار خوب این کارتریج ها استفاده از آن ها تا 4 جلسه هم مشکلی ایجاد نمی کند اما در کارتریج های غیر اورجینال فقط یکبار امکان استفاده وجود دارد و همان جلسه اول دچار شکستگی و تخریب بافت می شوند.

گارانتی دستگاه میکرونیدلینگ

در هنگام خرید این دستگاه با توجه به اینکه دستگاه های فیک و مشابه دستگاه الکترونیدلینگ اورجینال بسیار در بازار امروزه افزایش یافته است پس برای تهیه دستگاه اورجینال و با کیفیت حتما از نمایندگی اصلی خرید داشته باشید. هر دستگاهی که شما از نمایندگی های معتبر خریداری کنید قطعا تا زمان خاصی دارای گارانتی می باشد و هیچ دستگاه اورجینالی بدون گارانتی نخواهد بود.

منبع: vogue

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا