کسب و کار محلیمجله ورزشی

معرفی سبک های اسکیت + قیمت و خرید انواع کفش اسکیت دخترانه

قیمت و خرید اسکیت

ورزش اسکیت برخلاف ظاهر ساده‌ای که دارد در رده‌ی حرفه‌ای از جمله ورزش‌های کاملا تخصصی محسوب شده که نیاز به تجهیزات تخصصی خود دارد.مهمترین و اصلی ترین لازمه ورزش اسکیت، کفش اسکیت است. از آنجایی که انواع گوناگونی از کفش اسکیت در بازار موجود است، لازم است تا برای خرید اینترنتی اسکیت مناسب، حداقل اطلاعات پایه‌ای را راجع به انواع کفش اسکیت، قیمت اسکیت دخترانه، برندهای تولیدکننده، اجزای آن‌ها، کاربردشان و سبک‌های اسکیت‌سواری بدانید.

انواع کفش اسکیت و سبک‌ها

دربازار انواع مختلفی از اسکیت‌ها وجود دارد که تفاوت‌های بنیادینی با هم دارند. تفاوت‌هایی در جنس بوت، تعداد و اندازه چرخ، نوع فریم و… . این تفاوت‌ها صرفا برای ایجاد تنوع نیست، بلکه هر یک از تفاوت‌ها نتیجه‌ی تفاوت در اسکیت موردنیازِ هریک از سبک‌های اسکیت سواری هستند. بنابراین نیاز است تا برای خرید اینترنتی اسکیت، ابتدا انواع سبک‌ها را بشناسید.

شاخه اسکیت سواری سبک‌های متعددی دارد. این سبک‌ها براساس محیط، شیوه اسکیت‌سواری، نوع کفش مورد استفاده و هدفی که در آن اسکیت سواران به رقابت می‌پردازند، مشخص می‌شوند. در ادامه سبک‌های اسکیت را به‌همراه کفش اسکیت ویژه آن با ذکر مشخصات و خصوصیات ساختاری و عملکردی به‌طور مختصر برایتان معرفی خواهیم کرد تا بتوانید به‌راحتی از سایت فروش آنلاین اسکیت اسپرت رول، خرید خود را انجام دهید. با ما همراه باشید.

سبک آزاد شهری یا Urban

این شاخه شامل اسکیت سواری تفریحی در انواع محیط‌های شهری شامل سنگ فرش‌ها، آسفالت خیابان‌ها، پیاده‌رو‌ها، داخل پارک و… می‌شود. این سبک بیشتر برای کسانی که قصد تفریح و گشت‌وگذار در شهر را دارند محبوب است. کفش اسکیت‌های بکار رفته در سبک اوربان دارای رویه‌ی هارد از جنس پلاستیک مقاوم هستند. فریم این اسکیت‌ها فریمی با سه یا چهار سوراخ است و به همان تعداد هم چرخ دارند.

کفش اسکیت‌های سه چرخ در مقایسه با کفش اسکیت‌های چهار چرخ‌ دارای سرعت و قدرت مانور بیشتر هستند اما از سمت دیگر، این اسکیت‌ها به‌دلیل بالاتر بودن نقطه ثقل‌شان، تعادل کمتری به نسبت کفش اسکیت‌های چهار چرخ دارند. در کل می‌توان گفت اسکیت‌های سه چرخ یا 3WD، اسکیت‌های حرفه‌ای‌تری هستند. چرخ‌های بکار رفته در کفش‌های اسکیت سبک اوربان قطری در بازه 75 تا 110 میلی‌متر دارند و درجه سختی آنها از 84 تا 88 متغییر است.

خرید اینترنتی اسکیت سبک فری استایل یا FreeStyle

این سبک همان اسکیت‌سواری بین موانع است. البته نه به همین سادگی! این شاخه خود به چند زیر شاخه تقسیم می‌شود که شامل: اسپید اسلالوم، کلاسیک، بتل، جامپ، جم و اسلاید می‌شود. تفاوت آن‌ها در نوع چیدمان موانع و نوع و مدت زمان حرکت از بین آن‌هاست. در کل این سبک پیرامون حرکت نمایشی از بین موانع می‌چرخد. کفش‌های اسکیت استفاده شده برای این سبک کاف بلند و از نوع هارد دارد، اما بجای پلاستیک عمدتا از کربن در ساخت آن‌ها استفاده شده است.

این اسکیت‌ها دارای فریم چهار سوراخ هستند.فریم این اسکیت‌ها سیستم راکر دارند یعنی دو سوراخ وسطی فریم نسبت به دو سوراخ کناری 2 میلی‌متر پایین‌تر است. همچنین 4 چرخ بکار رفته در این اسکیت‌ها 2 به 2 دارای سایزهای یکسانند به این نحو که دوچرخ وسط نسبت به دوچرخ کناری 2 میلی‌متر بزرگترند. پس در نهایت چرخ‌های کناری 4 میلی‌متر نسبت به چرخ‌های وسطی بالاتر قرار می‌گیرند.

این سیستم باعث می‌شود تا سطح تماس اسکیت به دوچرخ محدود شده و قدرت مانور اسکیت‌سوار افزایش یابد و بتواند به‌تندی و تیزی زیادی برای انجام حرکات و پیچ‌ها دست یابد. البته مدل‌های دیگری از سیستم راکر هم وجود دارند که این مدل سیستم راکری که توضیح دادیم مرسوم‌ترین نوع آن است. قطر چرخ‌های بکار رفته در این نوع کفش اسکیت از 70 تا 90 میلی‌متر و درجه سختی انها بین 78-84 است.

سبک سرعت در انتخاب کفش اسکیت

این سبک همانطور که از نامش مشخص است شامل اسکیت‌سواری در پیست‌های سرعت و رقابت بر سر سرعت بیشتر و در نتیجه زمان کمتر است. این شاخه خود چند زیر شاخه دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به ماراتن و 400 متر و .. اشاره کرد. کفش اسکیت‌های استفاده شده در این سبک از نوع کفش اسکیت‌های ساق کوتاه و تماما از جنس فیبر کربن استفاده می‌شود. این اسکیت‌ها بسیار سبک و در عین حال محکم و نیز راحت هستند. همچنین دارای فریمی الومینیومی و بسیار سبک و مقاوم هستند.3 یا 4 چرخ بکار رفته در این کفش‌ها سایزی در بازه 90-125 میلی‌متر و درجه سختی بین 83 تا 88 دارند.

خرید اینترنتی اسکیت سبک اَگرسیو

این سبک در واقع سطح پیشرفته‌ای از اسکیت‌سواری آزادشهری است که با پرش‌، لیز خوردن، فرود و حرکات بدلکاری و نمایشی ادغام شده است. به زبان ساده‌تر اسکیت‌سواری روی نیمکت، میله‌ها، موانع، رمپ‌ها، پله‌ها و… را سبک اگرسیو یا Aggressive می‌گویند. کفش اسکیت استفاده شده در این سبک اسکیتی کاملا هارد و بدنه و فریم ضخیم و تقویت شده است. این اسکیت چون ضربه و فشارهای زیادی را قرار است تحمل کند باید بسیار مقاوم باشد. چرخ‌های کفش اسکیت اگرسیو دارای قطری در بازه 55 – 80 میلی‌متر و درجه سختی معادل 88-95 هستند. در واقع کوچکترین و سخت‌ترین چرخ‌ها را دارند.

فروش آنلاین اسکیت سبک فیتنس

این سبک بیشتر استفاده تفریحی و تفننی دارد که شامل اسکیت سواری‌های طولانی‌مدت درون‌شهری یا درون‌پارکی برای جنبه تفریحی و چربی‌سوزی است. کفش اسکیت‌های این سبک رویه پارچه‌ای نرم و راحت دارند. اما ساق و شاسی این اسکیت‌ها هارد هستند.چرخ‌های استفاده شده در این اسکیت قطری برابر 80 – 110 میلی‌متر و سختی در بازه 80 – 88 دارند.

سبک نمایشی یا رولر اسکیت

این سبک ترکیبی از اسکیت‌سواری‌، رقص باله و ژیمناستیک است. این سبک نیاز به کفش اسکیت‌های رولر دارد و اسکیت‌سوار باید انعطاف بدنی بالایی داشته باشد. این سبک بیشتر بین دختران مرسوم است و شامل انجام حرکات رقص باله و سایر حرکات نمایشی حین اسکیت سواری است.

برند اسکیت

امروزه کمپانی‌های بسیار زیادی وارد عرصه تولید کفش اسکیت حرفه‌ای شده‌اند. برندهایی مثل رولربلید، فلاینگ ایگل، رولکن، سبا، پاور اسلاید، لبدا و… . هر یک از این کمپانی‌ها و برندها انواع مختلفی از اسکیت حرفه‌ای را برای سبک‌های متعدد به بازار عرضه کرده‌اند. این تنوع بجز اینکه گزینه‌های متعدد زیادی را برای خرید کفش اسکیت در اختیار ما می‌گذارد یک بدی هم دارد و آن چیزی نیست جز سردرگمی در انتخاب از بین آن‌ها.

اگر قصد خرید اینترنتی اسکیت دارید، داشتن آشنایی نسبی با برندها برای شما امتیاز مثبتی محسوب می‌شود، اما باید بگوییم که در اینجا معیار انتخاب و خرید اسکیت صرفا برند و کمپانی سازنده نیست چرا که هر کمپانی چند رده کیفی کفش اسکیت حرفه‌ای را طی مدل‌ها و سری‌های مختلف تولید و روانه بازار کرده است. بر همین اساس ممکن است برندی یک اسکیتش برای سبکی مناسب باشد، اما اسکیت دیگرش کیفیت لازم را نداشته باشد. پس هنگام خرید اسکیت، تنها بخاطر کمپانی سازنده‌اش دست به انتخاب نزنید و حتما از فروشنده بخواهید که مناسب‌ترین اسکیت حرفه ای را از بین برندها را به شما پیشنهاد دهد.

نکته دیگری که در موقع انتخاب از بین برندها باید در نظر داشته باشید کیفیت خدمات پس از فروش است. چرا که کفش اسکیت دارای یک سری لوازم جانبی و مصرفی است که ممکن است در طی زمان خراب شود. اگر برند انتخابی شما خدمات خوبی نداشته باشد مجبور خواهید شد بجای تعویض یک فیکس شکسته، کل اسکیت را عوض کنید و هزینه‌های آتی شما بالاتر خواهد رفت.

ویژگی‌های عمومی برای خرید اسکیت

علاوه بر نکات قید شده در بالا لازم است تا هنگام خرید کفش اسکیت حرفه ای به تک‌تک اجزای کفش اسکیت و کیفیت ساخت آن توجه کنید. همانطور که تا الان متوجه شدید هر یک از اجزای کفش اسکیت می‌تواند تاثیر ملموسی در نوع و کیفیت اسکیت‌سواری شما داشته باشد. در ادامه تمام اجزای کفش اسکیت و نکات قابل‌توجه هر بخش را برای خرید کفش اسکیت مناسب برایتان به اختصار خواهیم گفت.

جنس

کفش اسکیت‌ها دارای جنس‌های مختلفی هستند از جمله پارچه چندلایه، پلاستیک معمولی و نرم، پلاستیک سخت مانند پلی پروپیلن و فیبر کربن. مسلما هر چه میزان کربن بکار رفته بیشتر باشد، کیفیت و قیمت اسکیت بیشتر خواهد بود. پس تا حد ممکن هنگام خرید اسکیت‌، اسکیت‌های کربن‌دار را خریداری کنید و بعد به سراغ اسکیت‌های دیگر بروید. همچنین توجه داشته باشید که کفش اسکیت هارد از جنس پلاستیک سخت است و نسبت به پلاستیک نرم دوام و محافظت بیشتری را فراهم می‌کند. کفش اسکیت با رویه پارچه‌ای جزو کفش اسکیت سافت محسوب شده و برای سبک فیتنس مناسب است .

جوراب

همه کفش اسکیت‌ها بجز کفش اسکیت‌های سرعت جوراب داخلی یا Linear دارند. این جوراب وظیفه تامین راحتی و نرمی پای شما هنگام اسکیت‌سواری را به عهده دارد. بعضی از جوراب‌ها قابلیت جداسازی و در نتیجه شست‌وشو را دارند که مزیت آن‌ها نسبت به مدل‌های ثابت همین بو نگرفتن و قابلیت تنظیف آن‌هاست.

برخی از جوراب‌های داخلی قابلیت گردش هوا دارند که می‌تواند پوینت مثبتی برای آن‌ها باشد. همچنین وجود عامل دیگری در جوراب‌های داخلی که باید آن را هنگام خرید در نظر بگیرید حضور ضربه‌گیرها در اسکیت است. ضربه‌گیر قسمتی از جوراب است که از جنس فوم ساخته شده است. ضربه‌گیر در عین نرمی قابلیت جذب ضربه دارد و از پا محافظت می‌کند. پس هنگام خرید اینترنتی اسکیت چک کنید که دارای ضربه‌گیر باشد.

نوع بوت

بوت‌ها انواع مختلفی دارند که براساس نوع ساق، جنس و هارد و سافت بودن تقسیم‌بندی می‌شوند. نوع بوت مناسب را باید بر اساس سبک اسکیت سواری خود انتخاب کنید. تنها نکته قابل ذکر در مورد بوت اسکیت این است که کیفیت ساخت را در نظر داشته باشید. همچنین وجود شاسی کربن یا حضور صفحات آلومینیومی تقویت کننده در کف شاسی پلاستیکی مزیت محسوب شده و کفش اسکیت‌های دارای آن دوام بیشتری خواهند داشت.

چرخ و فریم

فریم و چرخ‌های کفش اسکیت سبک‌های مختلف همان طور که در بخش سبک‌ها گفتیم دارای درجه سختی و سایز مشخص و استاندارد هستند و لازم است تا بر اساس سبک خود آن‌ها را انتخاب کنید. برای مشاهده اطلاعات بیشتر و دقیق‌تر راجع به چرخ‌ها به بخش بلاگ و مقاله “همه چیز راجب چرخ ها “مراجعه کنید.

بلبرینگ

روانی بلبرینگ‌ها با درجه‌ای به نام ابک یا ABEC تعیین می‌شود که هرچه این درجه بیشتر باشد بلبرینگ روان‌تر است.بلبرینگ‌ها هم مانند چرخ به سبک و سطح اسکیت سوار بستگی دارند و باید بر آن اساس انتخاب شوند.مثلا برای کفش اسکیت سرعت ابک‌های با درجه بالاتر و برای بچه‌های مبتدی ابک‌های با درجه پایین‌تر استفاده می شوند.همچنین جنس بلبرینگ و نوع پوشش انها هم مهم است و لازم است تا هنگام خرید به انها هم توجه کنید و بلبرینگ‌های با کیفیت بخرید. برای دریافت اطلاعات دقیق‌تر به بخش بلاگ و مقاله “راهنمای خرید بلبرینگ اسکیت” مراجعه کنید.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا