کسب و کار محلیمجله اجتماعی

راهنمای انتخاب بهترین شرکت معماری و دکوراسیون 

چطور یک شرکت معماری و دکوراسیون داخلی مناسب را انتخاب کنیم؟

موضوع معماری و دکوراسیون داخلی امروزه نقش پررنگ‌تری در میان افراد پیدا کرده و دلیل هم روشن است، افراد زمان بیشتری را در خانه، محیط کار یا مراکز تفریحی و تجاری می‌گذرانند. در این بخش می‌خواهیم چگونگی انتخاب بهتر را ارائه دهیم. شرکت هایی متعددی خدمات معماری و دکوراسیون داخلی را ارائه می‌دهند،  اما انتخاب یک شرکت معماری که متناسب با نیاز شما عمل کند، کار دشواری خواهد بود. در ادامه قصد داریم به مهم‌ترین نکاتی که باید در انتخاب یک شرکت معماری در نظر داشته باشید و همچنین شاخص‌ترین ویژگی های آن اشاره کنیم.

انتخاب یک شرکت معماری داخلی خوب چه نتایجی به دنبال دارد؟

انتخاب یک شرکت طراحی دکوراسیون داخلی خوب حداقل ۵ نتیجه آشکار را به دنبال دارد.

  • یک شرکت دارای مهارت و تجربه کافی در زمینه طراحی منزل یا محیط کار، می‌تواند تاثیر زیادی در روند کاری افراد و میزان بازدهی آنها داشته باشد.
  • طراحی دکوراسیون داخلی خانه باعث ایجاد یک فضای آرامش بخش و گرم درون خانواده می‌شود.
  • یک طراحی اصولی و هنرمندانه، در عین اینکه آرامش و حس خوبی به افراد خانه می بخشد باعث می‌شود از کمترین فضای موجود بیشترین استفاده را کرد.
  • طراحی دکوراسیون داخلی در محیط کار نیز سبب می‌شود که هزینه‌های مصرف انرژی، نگهداری وسایل و تجهیزات کاهش پیدا کند.
  • در صورتی که انتخاب درستی در این زمینه انجام بگیرد فضای ایجاد شده می‌تواند مطابق هویت صاحب خانه یا سازمان باشد و انتظارات شخص سفارش دهنده را برطرف سازد.

۲ ویژگی مهم شرکت های دکوراسیون داخلی

حال که با اهمیت انتخاب یک شرکت معماری خوب آشنا شدید، خوب است تا به ویژگی های یک شرکت دکوراسیون حرفه ای نیز توجه داشته باشید.

۱- دانش و تخصص مجموعه طراحی

برای اینکه از میزان دانش و تخصص شرکت مورد نظر آگاه شوید، تحصیلات، رزومه، سوابق و نمونه‌های کاری آن‌ها را بررسی کنید. آشنایی آن‌ها با استانداردهای بین المللی را نیز مورد توجه قرار دهید. شما می‌توانید به وبسایت و شبکه های اجتماعی آن شرکت معماری داخلی مراجعه و رزومه آن را بررسی کنید.

۲- رعایت اصول حرفه ای توسط مجموعه طراحی

برای بررسی رعایت اصول حرفه ای از جانب شرکت بهتر است نکات زیر را مد نظر داشته باشید؛

۱- شفافیت مالی

شرکت‌هایی که به طور حرفه ای کار طراحی را انجام می دهند، حتما فاکتور رسمی فروش دارند و در طول پروژه شفافیت مالی را رعایت می‌کنند. این در حالی است که برخی از شرکت‌ها در ابتدا هزینه پائینی را عنوان می‌کنند، اما در طول پروژه مبالغ بیشتری را به عنوان هزینه‌های جانبی از مشتری درخواست می‌کنند.

۲- توازن مشتری

در صورتی که شرکتی روی پروژه‌های کوچک کار می‌کند، ممکن است برای پروژه‌های بزرگ کارایی نداشته باشد. مثلا شرکتی که در زمینه طراحی ساختمان‌های کوچک فعال است، نمی‌تواند طراحی یک سازمان بزرگ بین المللی را انجام دهد.

چگونه بهترین شرکت طراحی دکوراسیون داخلی را انتخاب کنیم؟

در این بخش می خواهیم چگونگی انتخاب بهتر را مورد نظر قرار دهیم. روند انتخاب درست یک شرکت به شرح زیر است؛

۱- مشخص کردن بودجه

برای انتخاب شرکت طراحی داخلی اولین چیزی که لازم است به آن توجه کنید، مشخص کردن بودجه مورد نظرتان است. شرکت‌های طراحی داخلی از نظر هزینه ممکن است با هم تفاوت داشته باشند. این را در نظر داشته باشید که بهترین پروژه‌ها ممکن است نیاز به صرف هزینه‌های بالاتری داشته باشد.

۲- پرس وجو از دوستان و آشنایان

اگر در میان اطرافیان، دوستان و آشنایان شما افرادی هستند که قبلا از خدمات شرکت‌های طراحی دکوراسیون استفاده کرده اند با آن‌ها مشورت کنید. استفاده از اطلاعات این افراد سبب می‌شود با آگاهی بیشتری تصمیم بگیرد.

۳- پرسش درباره مجوزهای تخصص و حرفه ای شرکت

بعد از این که برای طراحی داخلی دکوراسیون به شرکت مورد نظر مراجعه کردید، از آن‌ها بخواهید که در ارتباط با مجوزهای تخصصی خود صحبت کنند. حتما مطمئن شوید شرکت طراحی داخلی مورد نظر، مجوزهای لازم و توانایی عرضه فاکتور رسمی را دارد.

۴- بررسی پروژه‌های قبلی، توصیه نامه‌ها و معرف‌ها

از شرکت درخواست کنید تا پروژه‌های قبلی خود را به شما نشان دهند و آن‌ها را بررسی کنید. با مشتری‌های قبلی شرکت به خصوص آن‌هایی که پروژه‌هایی نزدیک به پروژه شما داشته اند، صحبت کنید و نظر آن‌ها را جویا شوید. در صورتی که طراحی مورد نظر شما یک پروژه بزرگ است حتما از شرکت توصیه نامه و معرف بخواهید. شرکت معماری داخلی استودیو قاف به عنوان یکی از با تجربه ترین شرکت ها در حوزه معماری و دکوراسیون داخلی به فعالیت می‌پردازد. تلاش مجموعه تهران دیزاین پیوسته این بوده تا با گسترش سطح دانش و آگاهی خود از جنس نیاز مشتریان، بهترین خدمات را مطابق با زاویه دید آنها ارائه نماید. جهت اطلاع از نحوه همکاری با این مجموعه و دریافت مشاوره می‌توانید از طریق وبسایت تهران دیزاین با طراحان این مجموعه در ارتباط باشید.

سایر ویژگی‌های شرکت معماری

اگر برای واگذاری پروژه خود با چند انتخاب از بین شرکت‌های معماری روبه‌رو شده‌اید و به‌دنبال بهترین شرکت معماری هستید، برای اینکه مطمئن شوید پروژه شما طبق خواسته ذهنی شما ساخته شده و شرکت مورد نظر توانایی‌های لازم برای اجرای کار شما را با بهترین حالت موجود می‌تواند اجرا کند پیشنهاد می‌کنیم این موارد را در ویژگی‌های شرکت معماری مورد نظر بررسی کرده و در صورت دارا بودن تمامی آن‌ها کار خود را به آنان بسپارید:

تعهد کاری

بسیاری از شرکت‌ها هستند که به‌دلیل عدم بستن قراردادی شفاف با کارفرما در زمان اجرای کار تاخیر و در مورد هزینه توافق شده نهایی تغییر به وجود می‌آورند و دلیل افزایش نرخ را افزایش قیمت مصالح ساختمانی عنوان می‌کنند. برای آنکه چنین تغییراتی در اجرای پروژه خود مشاهده نکنید همواره کار خود را به شرکت متعهدی بدهید که قرارداد آن‌‌ها کاملا دقیق و شفاف بوده، مبلغ نهایی درست قید شده و زمان تحویل کار به‌طور صریح مشخص شده باشد. چنین قراردادی نشان‌دهنده یک شرکت معماری حرفه‌ای خواهد بود.

خلاقیت اجرا

یکی از موارد ایجاد تمایز بین شرکت‌های معماری که می‌تواند معرف بهترین شرکت معماری باشد خلاقیت آن‌ها در پروژه‌های قبلی اجرا شده توسط آن‌هاست. شرکت‌های حرفه‌ای در اجرای خواسته‌های مربوط به طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی بنا بر اساس استانداردها و البته خواسته کارفرما عمل می‌کند و از آنجا که خواسته‌ها و سلایق افراد متفاوت و ویژگی‌های آن ساختمان منحصر به آن است ازاین‌رو پروژه‌های انجام شده باید با یکدیگر متفاوت باشند و نمی‌توان از یک الگو و طراحی در همه آن‌ها‌ استفاده کرد. اینجا است که شما با دیدن نمونه‌ کارهای آن شرکت می‌توانید به میزان خلاقیت آن‌ها پی ببرید.

داشتن تجربه کافی

یکی از برگ‌های برنده شرکت‌های معماری داشتن تجربه کافی آن‌ها است. این موضوع باعث می‌شود تا افراد آن شرکت تنها با داشتن تحصیلات آکادمیک خود به انجام پروژه شما مشغول نشوند؛ بلکه قبل از آن به‌دلیل تجربه کار کردن در محیط‌ها و پروژهای مختلف دانش کافی نسبت به چگونگی کار در شرایط گوناگون را به دست آورده‌اند و از ایجاد مشکلات احتمالی پیش آمده در حین کار جلوگیری می‌کنند و همچنین باعث کاهش هزینه‌های اجرایی خواهند شد.

کیفیت کار اجرایی

زمانی می‌توان گفت کار به انجام رسیده در معماری ساختمان با موفقیت کامل به اتمام رسیده است که نتیجه کار دقیقا مطابق با سلیقه و رضایت مشتری باشد و شرکت معماری مورد نظر کار را با کیفیت بالا، در زمان درج شده در قرارداد و هزینه توافق شده به انجام رسانیده باشد. وقتی تمامی این فاکتورها به‌درستی اجرا شود قطعا کیفیت اجرایی آن شرکت معماری مورد تایید خواهد بود.

نیروی کار تخصصی

از آنجا که معماری کار مهندسی و حرفه‌ای محسوب می‌شود، صرفا به این کار نباید از جهت طراحی و زیبا سازی یک بنا نگاه کرد، بلکه معماران کاربلد آن‌هایی هستند که با سیستم برق و مکانیک ساختمان نیز آشنایی کاملی دارند و تمام موارد محاسباتی را به‌خوبی و با دقت کامل انجام می‌دهند. هماهنگی و هم‌زمان کار کردن نیروی متخصص کاری و تعامل آن‌ها با یکدیگر از دیگر عوامل موفقیت‌آمیز بودن پروژه‌های یک شرکت معماری است که باعث می‌شود نتیجه کار یک ساختمان بی عیب و نقص از آب در آید.

تحصیلات آکادمیک

افراد متخصص به‌دلیل داشتن تحصیلات آکادمیک دارای دید متفاوتی نسبت به معماری هستند و در زمان اجرای کار می‌توانند با بهره‌گیری از دانش اولیه و تخصص خود در ارتقای کیفیت و نتیجه نهایی کار طراحی یا ساخت ساختمان تاثیر بسزایی بگذارند و تا حدود نسبتا زیادی خیال شما را از این موضوع راحت کنند.

نمونه کارها

از دیگر ویژگی‌ بهترین شرکت معماری داشتن نمونه کارها و مشاهده پروژه‌های قبلی آن است. یکی از بهترین کارها برای اینکه بتوانید میزان خلاقیت و کیفیت یک شرکت معماری را بسنجید مشاهده نمونه کارهای قبلی آن است. ضمن اینکه شما خواهید فهمید که طرحی که مد نظر شما است توسط این شرکت قابل پیاده سازی طبق خواسته شما می‌تواند اجرا شود یا خیر.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا