کسب و کار محلیمجله اجتماعی

وقت سفارت، هر آنچه باید در مورد گرفتن وقت سفارت بدانیم

وقت سفارت با آموزش قدم به قدم تعیین وقت سفارت کلیه کشورها

در این صفحه درباره کلیه کشورها با کمترین هزینه، انواع آن و مراحل اخذ وقت سفارت ها خصوصا وقت سفارت پرتغال خواهید خواند. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا 0 تا 100 آموزش گرفتن وقت سفارت را در اختیار شما بگذاریم. همان‌ طور که می‌دانید برای سفر به کشورهای خارجی نیاز به اخذ اجازه ورود به کشور مقصد را خواهید داشت. اجازه ورود به کشورهای خارجی در حقیقت همان ویزا است. شهروندان ایرانی برای سفر به اکثر کشورهای خارجی نیاز به اخذ ویزای این کشورها رادارند. ناگفته نماند که شهروندان ایرانی می توانند به هجده کشور بدون اخذ ویزا سفر کنند و از سفر خود لذت ببرند.

اکثر کشورهایی که شهروندان ایرانی برای ورود به آن نیاز به اخذ ویزا دارند در حوزه شینگن واقع هستند. برای سفر به اکثر کشورهای اروپایی و آمریکایی باید ویزا گرفت. با افزایش متقاضیان برای سفر به کشورهای خارجی، سفارت ها چاره ای را تدبیر کردند. این چاره همان گرفتن وقت سفارت است که متقاضیان باید داشته باشند.

وقت سفارت چیست ؟

اگر قصد اخذ ویزای یکی از کشورهای اروپایی، آمریکایی و … را داشته باشید؛ باید قبل از مراجعه به سفارت از این مرکز وقت بگیرید. با اخذ این وقت ملزم می شوید تا در تاریخ و ساعتی که برای شما مشخص شده است به سفارت مراجعه کنید. در حقیقت وقت سفارت برای ایجاد نظم بیشتر در سفارت ارائه می شود. به این ترتیب خبری از صف های طولانی، هرج و مرج و بی نظمی در سفارت نیست. متقاضیان اخذ ویزا می توانند به راحتی و بدون هدر رفتن زمان اقدام به ارائه درخواست خود مبنی بر اخذ ویزا به سفارت نمایند.

برای اخذ وقت سفارت می توانید به صورت فوری، عادی، حضوری یا آنلاین اقدام نمایید. در ادامه انواع این وقت ها را برای شما توضیح خواهیم داد. اما نکته ای که در تمام این ها وجود دارد اهمیت زمان است. برای کسب اطلاعات بیشتر کافی است که همراه ما در ویزاگردی باشید.

آموزش مراحل اخذ وقت سفارت

برای این که بتوانید وقت سفارت بگیرید باید مراحل زیر را طی کنید. به این ترتیب می توانید در زمان مورد نظر خود به سفارت مراجعه نمایید:

برای این که بدانید به کجا می خواهید سفر کنید باید بسیار بررسی کنید. این که از چه کشوری راحت تر می توانید ویزا بگیرید و سپس سفر خود را آغاز کنید بسیار اهمیت دارد. برای انتخاب مقصد بهتر است با افراد خبره در این زمینه مشورت کنید.

  • اخذ وقت از سفارت به صورت آنلاین

باید بررسی کنید که با توجه به شرایط و قوانین سفارت اقدام به اخذ وقت سفارت کنید. در صورتی که زمان کمی برای سفر دارید باید وقت فوری سفارت را اخذ کنید تا بتوانید سفر را آغاز کنید.

  • دریافت کانفرم وقت و مراجعه به سفارت

به سفارت مراجعه کنید و مدارک خود را در تاریخ و ساعت مشخص ارائه دهید. پس از این باید منتظر بررسی سفارت بمانید.

سوالات متداول رزرو وقت سفارت | تعیین وقت سفارت

یکی از مهم‌ترین مراحل مهاجرت، مرحله دریافت ویزا است. در واقع تمامی اقدامات انجام شده برای پذیرش تحصیلی و یا کاری، زمانی معنا پیدا می‌کند که سفارت کشور مقصد، ویزای مورد نظر را صادر کند. دریافت وقت سفارت اولین قدم در فرایند دریافت ویزا بوده که در هر کشور رویه‌ها و قواعد خاص خود را دارد. آشنایی با رویه‌های هر کشور به شما کمک می‌کند تا شرایط خود را با آن وفق داده و مدارک مورد نیازتان را پیش از مراجعه به سفارت آماده کنید. شاید مهم‌ترین نکته در این زمینه را بتوان زمان دانست، زیرا هر سفارتی به اقتضای شرایط خود بازه زمانی متفاوتی را برای تعیین وقت سفارت در نظر می‌گیرد. پس برای زمانبندی دقیق فرآیند اخذ ویزای خود بهتر است ابتدا با قوانین و رویه‎‌های سفارت هر کشور آشنا شوید.

دریافت وقت سفارت کشور کانادا

از آنجایی که کشور کانادا در داخل ایران کنسولگری فعالی ندارد، متقاضیان باید به دفاتر VFS و یا VAC کشورهای همسایه همچون ترکیه و یا دبی مراجعه کنند. برای درخواست ویزای کشور کانادا می‌توان به صورت آنلاین و حضوری اقدام کرد، اگرچه برای مراحل بیومتریک باید حتما حداکثر تا یک ماه پس از درخواست آنلاین، به صورت حضوری به دفاتر کارگزاری خارج ایران مراجعه کرد.

آدرس دفتر VAC استانبول

Haciahmet Mah. Kurtulus Deresi Cad. No:29 Beyoglu-Istanbul 34440

آدرس دفتر VAC دبی

Office MO2, Mezzanine Floor, Silver Wave Building, Union National bank Mina Road, Abu Dhabi

دریافت وقت سفارت کشور استرالیا

برای دریافت ویزای استرالیا باید حداقل از 6 ماه قبل برای تعیین وقت ملاقات اقدام کنید زیرا تقاضای ویزای استرالیا بسیار بالاست. در روز تعیین شده شما به مدارک لازم را تحویل داده، هزینه مورد نیاز را پرداخت می‌کنید، به انجام مصاحبه و بیومتریک بپردازند. متقاضیان باید از طریق آنلاین برای دریافت وقت ملاقات اقدام کرده و سپس می‌توانند برای حضور در سفارت و یا شرکت کارگزاری VFS Global درخواست دهند. مدت زمان بررسی پرونده برای ویزای این کشور یک ماه است.

آدرس سفارت استرالیا: خیابان ولیعصر، خیابان شهید سرلشکر فلاحی، خیابان بهار، خیابان یکتا، پلاک 11

آدرس دفتر VFS: خیابان موسوی (گلستان پنجم)، میدان هروی، طبقه چهارم مرکز خرید هروی سنتر

دریافت وقت سفارت کشور آمریکا

همانند کانادا، از آنجا که آمریکا در ایران سفارت و کنسولگری فعال ندارد، متقاضیان باید انجام امور مربوط به ویزای آمریکا را در سفارت این کشور در یکی از کشورهای همسایه انجام دهند که در این راستا 3 گزینه امارات متحده عربی (دارای سفارت در ابوظبی و دبی)، ترکیه (دارای سفارت در آنکارا و استانبول) و یا ارمنستان (دارای سفارت در ایروان) به دلیل سهولت رفت و آمد، کمتر بودن هزینه سفر و از همه مهمتر عدم وجود مشکل ویزا برای ورود به کشورهای مذکور، گزینه‌های بهتر و ارجح هستند.

همچنین به دلیل ذکر شده رزرو از ایران فقط بصورت آنلاین انجام شده که پس از اخذ و تعیین وقت سفارت، باید به یکی از کشورهای مذکور برای انجام مابقی امور مراجعه کرد. توجه نمایید در حالی که کلیه وقت‌های سفارت آمریکا برای ماه‌های متوالی بعدی پر هستند، ادب ویزا خدمات رزرو وقت پر شده سفارت آمریکا (وقت سفارت آمریکا فوری) را ارائه می‌دهد و با این خدمات، با پرداخت مبلغی، می‌توانید از بین وقت‌های پر شده، اولین وقت کنسلی را در تاریخ مد نظرتان دریافت کنید.

دریافت وقت سفارت کشور آلمان

کارگزار اصلی سفارت آلمان است که برای دریافت ویزای آلمان باید از طریق آن اقدام کرد. متقاضیان از طریق وبسایت این موسسه ابتدا باید وقت مصاحبه بگیرند. بهترین بازه زمانی برای تعیین وقت مصاحبه، 180 روز قبل از زمان سفر به آلمان است. بدین منظور ابتدا به ازای هر فرد باید 190 هزار تومان پرداخت شده تا امکان رزرو وقت فعال گردد. این مبلغ در روز مصاحبه به افراد عودت داده شده و هزینه ویزا اخذ می‌گردد. لازم به ذکر است که برای دریافت وقت مصاحبه ویزای دانشجویی آلمان حداقل یکسال باید منتظر بمانید.

آدرس کارگزاری ویزا متریک در تهران: خیابان شهید بهشتی ( عباس آباد )، خیابان وزرا، نبش خیابان ۲۱، ساختمان شیراز، طبقه اول، پلاک ۱۳۷

دریافت وقت سفارت کشور اتریش

برای دریافت وقت سفارت اتریش باید از کارگزاری آن یعنی VFS global اقدام کرد. متقاضیان انواع ویزای کوتاه مدت و مدت مدت اتریش باید ابتدا از طریق مراجعه به سایت و پر کردن فرم مورد نظر، برای تعیین وقت مصاحبه اقدام کنند. از آنجایی که این کشور در حوزه کشورهای شینگن محسوب می‌شود، متقاضیان باید از شرایط دریافت ویزای شینگن برخوردار باشند. توجه داشته باشید که به ازای هر فرد باید وقت ملاقاتی جداگانه دریافت شود؛ یعنی برای یک خانواده 5 نفره باید پنج وقت ملاقات درخواست گردد. بازه زمانی مناسب برای تعیین وقت سفارت اتریش بین 90 روز تا 4 ماه پیش از زمان سفر به این کشور است.

هزینه درخواست ویزا باید به صورت نقدی و در محل درخواست ویزا پرداخت شود. لازم به ذکر است که افرادی که دارای دعوتنامه رسمی هستند، با ارسال شماره EVE خود شانس بهتری برای اخذ ویزا دارند.

آدرس کارگزاری اتریش در ایران: تهران، میدان هروی، خیابان موسوی، مجتمع هروی سنتر، طبقه چهارم، بخش تحویل مدارک سفارت اتریش

دریافت وقت سفارت کشور سوئیس

کشور سوئیس یکی از محبوب‌ترین مقاصد سفر و گردشگری در جهان است، برای دریافت ویزای کوتاه‌مدت این کشور که بخشی از محدوده شینگن است، باید از طریق دفاتر کارگزاری VFS اقدام کنید. همچنین برای دریافت ویزای بلندمدت نیز باید به سفارت این کشور مراجعه کنید. کارگزاری VFS به عنوان نماینده قانونی کشور سوئیس تمامی درخواست‌های ویزای افراد را بررسی کرده، مدارک مورد نیاز را تحویل گرفته و فرآیند بیومتریک را انجام می‌دهد. برای تعیین وقت ملاقات از طریق این کارگزاری باید مبلغ 300 هزار تومان پرداخت کرد. برای دریافت ویزای سوئیس داشتن تمکن مالی مناسب از شروط اساسی است.

آدرس دفتر VFS: خیابان موسوی (گلستان پنجم)، میدان هروی، طبقه چهارم مرکز خرید هروی سنتر

دریافت وقت سفارت کشور فرانسه

کارگزار رسمی کشور فرانسه، VFS Global است که وظیفه دریافت مدارک، بیومتریک و رسیدگی به درخواست ویزا را دارد. متقاضیان می‌توانند از طریق وبسایت این کارگزاری نسبت به تعیین وقت ملاقات اقدام کنند. لازم به ذکر است که برای هر نفر باید یک وقت ملاقات مجزا گرفته شده و فرمی درخواستی جدا پر گردد. مدت زمان رسیدگی به پرونده‌های ویزای فرانسه 14 روز کاری است و می‌توان در بازه زمانی یک ماهه وقت ملاقات تعیین کرد.

آدرس کارگزاری VFS: میدان هروی، خیابان موسوی، مجتمع هروی سنتر، طبقه چهارم

دریافت وقت سفارت کشور ایتالیا

بسیاری از متقاضیان ویزای شینگن ترجیح می‌دهند از طریق کشور ایتالیا اقدام به اخذ این ویزا بکنند، زیرا فرآیند ساده‌تری دارد. کارگزاری این شرکت با نام ولنجک گالریا CKGS وظیفه رسیدگی به درخواست‌های ویزای ایتالیا را بر عهده دارد. همه متقاضیان می‌توانند متناسب با نوع سفرشان (توریستی، تجاری و …) وقت مصاحبه حضوری در دفتر سفارت و یا کارگزاری آن را دریافت کنند. فرآیند دریافت ویزا از طریق کارگزاری ساده‌تر از سفارت خواهد بود.

برای دریافت وقت از سفارت شما تنها می‌توانید در بازه‌های زمانی محدودی وارد سایت شده و وقت ملاقات خود را رزرو کنید، البته به علت درخواست‌های زیاد ممکن است موفق به انجام این کار نشده و روز دیگری اقدام کنید. زمان رسیدگی به پرونده‌های ویزا در سفارت ایتالیا 14 روز کاری استو بهتر است که حداقل 21 روز زودتر از زمان سفرتان برای دریافت ویزا اقدام کنید. توجه داشته باشید که در فصل‌های شلوغ سال دریافت وقت مصاحبه ممکن است تا چندین ماه به طول انجامد.

آدرس کنسولگری ایتالیا :تهران، خیابان جردن، خیابان نلسون ماندلا، بن بست فرزان شرقی، پلاک ۱۵

آدرس شرکت کارگزاری CKGS : تهران، خیابان ولنجک، خیابان سیزدهم، مجتمع گالریا

دریافت وقت سفارت کشور یونان

شرکت VFS به عنوان کارگزار قانونی کشور یونان تمامی اقدامات مربوط به دریافت ویزای این کشور را برعهده دارد. بررسی پرونده‌های متقاضیان حدودا 21 روز کاری زمان می‌برد. شما می‌توانید از طریق وبسایت این کارگزاری به صورت آنلاین برای دریافت وقت ملاقات اقدام کنید. مدت زمان انتظار برای دریافت وقت ملاقات بسته به فصل و شرایط دیگر متغیر است، اما به طور کلی بهتر است 1-2 ماه زودتر از زمان سفر خود برای درخواست ویزا اقدام کنید. توجه داشته باشید که تصمیم نهایی صدور ویزا و یا ریجکت آن با سفارت یونان بوده و کارگزاری VFS تنها مدارک شما را دریافت کرده و مراحل بیومتریک را انجام می‌دهد.

آدرس آدرس کارگزاری VFS: تهران، میدان هروی، خیابان موسوی، مجتمع تجاری هروی، طبقه چهارم

دریافت وقت سفارت کشور پرتغال

کارگزار سفارت پرتغال در ایران VFS Global است. متقاضیان باید از طریق این کارگزاری نسبت به درخواست ویزا و تعیین قرار ملاقات اقدام کنند. همچنین تمامی افراد باید شخصا برای درخواست ویزا اقدام کرده و دارندگان ویزای شینگن نیز تا قبل از انقضای آن نمی‌توانند مجددا اقدام کنند. زمان رسیدگی به پرونده‌‌های ویزا حداقل یک ماه به طول می‌انجامد و به همین دلیل متقاضیان بهتر است حداقل 2-3 ماه پیش از زمان سفر برای درخواست ویزا اقدام کنند. توجه داشته باشید که ویزای پرتغال مصاحبه نداشته و حضور در کارگزاری تنها برای ارائه مدارک و بیومتریک است.
آدرس کارگزاری سفارت پرتغال: تهران، میدان هروی، خیابان موسوی، مجتمع تجاری هروی، طبقه چهارم

دریافت وقت سفارت کشور انگلستان

همچون کشور اتریش، کارگزاری VFS مسئول رسیدگی به ویزای انگلستان است. برای دریافت ویزای انگلستان ابتدا پس از انتخاب نوع ویزای مورد نظر، سپس از طریق وبسایت ویزا و مهاجرت انگلستان برای ثبت درخواست خود اقدام کنید. بعد از مرحله پرداخت هزینه به صورت آنلاین می‌توانید از طریق وقت ملاقات رزرو کنید. در روز قرار ملاقات داده‌های بیومتریک شما ثبت شده و مدارکتان دریافت خواهد شد.
شما همچنین می‌توانید روند دریافت ویزای انگلستان خود را از طریق کارگزاری‌های این کشور در ترکیه و یا دبی اقدام کنید.

آدرس کارگزاری انگلستان: میدان آرژانتین، خیابان الوند، خیابان راشل کوری، ساختمان شماره 11، طبقه اول

دریافت وقت سفارت کشور سوئد

برای دریافت ویزای سوئد باید ابتدا از طریق وبسایت سفارت این کشور اقدام به تعیین وقت ملاقات کنید. پس از تعیین وقت می‌توانید با ارائه مدارک و بیومتریک خود برای دریافت ویزا اقدام کنید. کشور سوئد یکی از سخت‌گیرترین کشورها در ارائه ویزای شینگن است و بدون داشتن دعوتنامه دریافت ویزای آن تقریبا غیر ممکن است. شما می‌توانید در مدت زمان 30-90 روزه وقت ملاقات گرفته و به سفارت این کشور مراجعه کنید و پس از گذشت 2-4 هفته نیز نتیجه درخواست به اطلاعتان خواهد رسید.

آدرس سفارت سوئد: تهران، خیابان پاسداران شمالی، بالاتر از فرمانیه، خیابان بوستان، نبش نسترن، پلاک 27

 

منبع:

https://teerao.embaixadaportugal.mne.gov.pt/en/

https://visa.vfsglobal.com/ind/en/prt/book-an-appointment

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا