کسب و کار محلیمجله اجتماعی

برای انتخاب بهترین عطر و ادکلن باید به چه نکاتی دقت کنم؟

استفاده از عطر و ادکلن یکی از کارهایی است که اغلب ما عادت به انجام آن داریم. برای همه ما مهم است که در میهمانی و یا مجلسی که حاضر می شویم آراسته باشیم و بوی خوشی داشته باشیم و برای رسیدن به این هدف هم سراغ انتخاب و خرید عطر و ادکلن می رویم. باید دانست که عطر و ادکلن دارای انواعی خاص است و به همین جهت هم همه ما با اصطلاحاتی مانند عطر زنانه، عطر مردانه آشنایی داریم و هر کدام از این دو دسته هم دارای تنوع خاص خود هستند.

از جمله در این دسته بندی ها می توان عطرهای مخصوص فصول خاص، رایحه های تند، گرم، شیرین، تلخ و… را نام برد. ما در این مقاله از ایرانوس برای شما همراهان عزیز در مورد چکونگی خرید ادکلن یا عطر مناسب مطالبی را گردآوری و منتشر کرده ایم که امیدواریم مورد استفاده تان قرار گیرد.

نحوه خرید یک عطر و ادکلن مناسب

در ابتدا باید دانست که هر عطری برای هر سن و هر موقعیتی مناسب نیست، پس این دو فاکتور سن و موقعیت را باید مورد نظر داشت. جهت انتخاب و خرید عطر دانستن برخی از خصوصیات عطرها کمک شایانی به ما خواهد کرد که در ادامه به این ویژگیها اشاره کرده ایم.

استحکام و قدرت نشانگر کیفیت عطر و ادکلن

قطعا شما دوست ندارید، عطری بخرید که خیلی سبک و ملایم باشد، به گونه ای که فقط با در آغوش گرفتن همدیگر این بو حس شود. با این حال، عطرهای قوی و غلیظ نیز همیشه انتخاب خوبی نیستند! زیرا باعث ناراحتی اطرافیان می شود. بنابراین حتی اگر عطری خوب بوده اما غلیظ باشد؛ باعث تحریک افراد اطراف شما می شود و این در صورتی که آنها حساسیت داشته باشند بی رحمانه به نظر خواهد رسید. به طور کلی شما باید رایحه ای را انتخاب کنید که نه خیلی قوی باشد و نه زیاد سبک. چیزی که، بقیه افراد فقط زمانی می‌توانند بویش را حس کنند که در نزدیکی شما ایستاده اند و یا از کنارتان رد می‌شوند. این عطر معجزه می کند زیرا همانطور که می دانید عطری که می زنید شخصیت شما را نشان می دهد.

رایحه تلخ، شیرین و گرم در عطر و ادکلن ها

معمولا در تولید ادکلن و عطرهای زنانه تلخ از اسانس‌هایی خاص استفاده می شود، اسانس هایی مانند ریشه درختان و ادویه‌های تند شرقی. در مورد عطرهای شیرین و گرم هم باید بدانید که انواعی از عطرها هستند که بو و طعم شکلات و میوه‌های تابستانی دارند. پیشنهاد ما این است که از عطرهایی مانند بولگاری، اسکادا و ایریا که دارای رایحه سنگینی هستند، ترجیحا در محافل رسمی استفاده کنید. این را حتما به یاد داشته باشید که در مکان‌های رسمی از رایحه‌های تلخ، گرم، شیرین و تند استفاده می شود.

عطر و ادکلن هایی که رایحه سرد و ترش دارند

در مورد عطر سرد باید گفت که به عطری سرد گفته می شود که حس خنکی و تازگی را ایجاد ‌کند. اگر می خواهید در این مورد بیشتر بدانید باید گفت که بوی این نوع عطرها معمولا باعث می‌شود که طعمِ میوه‌هایی از قبیل خیار و هندوانه را به خاطر آوریم.

در مورد عطر ترش هم باید بدانید که به عطری گفته می شود که یادآور طعم مرکبات است. عطرهای ترش هم حس طراوت و شادمانی‌را به وجود می آورند. پیشنهاد می کنیم که در محافل دوستانه و صمیمی، از عطرهای سرد و ترش استفاده کنید. مثلا از عطرهایی مانند مادام روشاز، گپ، هوگو و آزارو استفاده کنید. عطرهایی با طعم گل‌های وحشی می‌توانند حس صمیمیت بیشتری به وجود آورند.

این نکته را هم به خاطر داشته باشید که عطرهای سرد و ترش باعث آرامش روحی و رفع خستگی نیز می‌شوند. مثلا، در امکانی مثل باشگاه‌های ورزشی، هوای داخل باشگاه را به طور معمول با رایحه‌های سرد و ترش مطبوع می‌کنند.

عطر و ادکلن های مناسب برای فصل گرم

در فصل گرم سال بنا به شرایط جوی و تعریق زیاد، استفاده از رایحه‌های خنک و ترش، تلخ و ‌‌‌سرد، جنگلی و‌ وحشی بسیار مناسب است. چرا که استفاده از عطرهایی با رایحه خنک و ترش در فصل تابستان، حس سرمای خوشایندی را به خودتان و اطرافیانتان منتقل می‌کند و به این ترتیب حس گرمای محیط کاهش می یابد تا به یک حس تعادل دمایی برسید.

عطر و ادکلن های مناسب برای فصل سرد

خوب است که این نکته را بدانید که ماندگاری ادکلن و عطرهای مردانه در هوای سرد بیشتر است. در مورد دلیل آن هم باید گفت که در فصول پاییز و زمستان با توجه به دمای پایین هوا، الکل موجود در عطر دیرتر تبخیر می‌شود. پیشنهاد می کنیم که در فصل های سرد سال، بهتر است از رایحه‌های سنگین مانند عطرهای شیرین، تند و تلخ استفاده کنید.

تاریخ انقضای عطر و ادکلن ها

ترکیب عطر می تواند با گذشت زمان و بعد از مدتی تغییر کند. به همین دلیل توصیه می شود که عطر خود را در مدت ۳ الی ۵ سال استفاده کنید. از زمانی که در بطری باز می شود و با هوا تماس پیدا می کند این تاریخ را در نظر بگیرید. با باز شدن درب ادکلن و یا اسپری کردن آن، باید در سه سال اول مصرف شود، هر چه عطری قدیمی تر شود، بوی آن متفاوت می شود. برای مثال، ادکلن ادوتویلت ممکن است بعد از گذشت چند سال بوی الکل دهد. هر چه غلظت عطر و ادکلن بیشتر باشد، احتمال ماندگاری آن در بطری و همچنین روی پوست شما بیشتر است. معمولا عطرهایی با نت‌های سنگین تر و شرقی، ماندگاری بیشتری دارند.

انتخاب بهترین عطر و ادکلن بر اساس نوع پوست خود

چنانچه دارای پوستی چرب هستید، باید به شما تبریک گفت چون دوام و ماندگاری عطرها بر روی پوست‌های چرب و تیره بیشتر است. اما عطر برای پوست‌های روشن و خشک، مثل یک مرطوب کننده عمل می کند و در کل عطر و ادکلن دوام زیادی روی این پوست ها ندارند. ما برای رفع مشکل این دسته از افراد پیشنهاد می کنیم که بهتر است قبل از استفاده از عطر، از لوسیون‌های مرطوب کننده بدون بو استفاده کنید.

چگونگی تست کردن عطر و ادکلن

برای این کار و در انتخاب هر ادکلن سه مرحله وجود دارد که در ادامه مطرح شده اند.

زمان حضور در فروشگاه مورد نظر، ادوکلن مورد نظرتان را بردارید و مقدار کمی از آن را به عنوان نمونه روی کاغذ تستر بزنید و بو کنید. این نخستین مرحله و در واقع اولین احساس شما نسبت به رایحه این عطر است.

سپس اجازه دهید ۱۰ الی ۱۵ دقیقه بگذرد و بعد دوباره کاغذ را بو کنید. این دومین مرحله است. در این مرحله شما رایحه جدیدی را احساس می کنید.

در گام بعدی ۴۵ دقیقه تا یک ساعت دیگر صبر کنید و مجددا کاغذ را بو کنید. این مرحله سوم است و در این مرحله شما بویی احساس خواهید کرد که برای ۳ یا ۴ ساعت ماندگار خواهد بود. چنانچه رایحه این عطر در هر سه مرحله مورد پسند شما بود، می توانید آن را انتخاب کنید و مورد استفاده قرار دهید.

عطر و ادکلن خوب روی لباس لکه ایجاد نمی کند

آخرین نکته ای که هنگام خریدن عطر باید به آن توجه کنید این است که عطر نباید روی لباس لکه ایجاد کند. بیشتر عطر و ادکلن های گران قیمت و مارک دار می‌توانند لکه بدی روی لباستان ایجاد کنند. در صورتی که لکه روشن باشد و بعد از یک ساعت، روشن تر شود ایرادی ندارد. اما اگر لک تیره است و یا رنگ دارد، نباید آن را بخرید یا انتخاب کنید.

موارد مهم دیگر در انتخاب عطر و ادکلن مناسب

جهت حصول بهترین نتیجه از استفاده­ی عطر و ادکلن، بهتر است که آنها را به نواحی خاصی از بدن از جمله گلو، مچ ها، سینه و اطراف گردنتان بزنید. از آن رو این قسمت های بدن مورد اشاره هستند چرا که عطر با چربی طبیعی بدن مخلوط می شود.

نکته مهم دیگر که شاید ندانید و در تداوم بوی عطر نقش مهمی دارد، آن است که قبل از پوشیدن لباس از عطر مورد نظرتان به پشت زانوهایتان هم بزنید چرا که این ناحیه از بدن رایحه عطر و ادکلن را به خوبی منتشر می کند. این در حالی است که اغلب افراد عادت دارند که در آخر کار کمی هم از عطر روی لیاسهایشان اسپری کنند، اما این کار پیشنهاد نمی شود چرا که به لباس آسیب می رساند.

جمع بندی نهایی

در نهایت ذکر این نکته لازم است که هیچ کس نباید تا زمانی که نزدیک شما نشده است رایحه عطر شما را احساس کند. اگر وارد اتاقی شدید و اطرافیان پشت سر شما بو کشیدند، معلوم است که زیاد از عطرتان استفاده کرده اید. پس پیشنهاد می کنیم که برای اطمینان به هر اندازه که می توانید مقدار کمتری عطر استفاده کنید. همچنین در “ارس خرید” می توانید خرید لوازم آرایشی اورجینال را نیز انجام دهید.

عطر و ادکلنی که هر شخص از آن بهره می برد، نمایانگر شخصیت آن فرد است. عطر مورد استفاده شما بخشی از استایل و سبک زندگی شما را تشکیل می دهد. بنابراین دانستن و آشنایی در انتخاب و خرید عطر و ادکلن خوب و درجه یک بسیار مهم است. شناخت مهم ترین ویژگی ها و معیار ها در انتخاب عطر، به شما در خرید و انتخاب عطر و ادکلن مناسبتان کمک شایانی می کند. به همین دلیل ما سعی کرده ایم، تمام این موارد گفته شده را به صورت کامل و واضح برایتان بیان کنیم. حتما نظر و تجریبات خود را در مورد خرید عطر با نوشتن آن ها در قسمت کامنت ها به اشتراک بگذارید.

منبع: https://araskharid.com

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا