معرفی بهترین سایت های کاریابی آنلاین در ایران

محتوای این مطلب پنهان

۱۰ سایت برتر استخدامی و کاریابی ایرانی در سال ۱۴۰۱

یکی از مشکلاتی که امروزه ذهن جوانان تحصیل کرده را به خود مشغول کرده است، نبود فرصت شغلی مناسب برای آن ها می باشد. متاسفانه این روز ها هر کسی با هر تخصصی در زمینه های گوناگون به کار کردن در مشاغلی همچون تاکسی یاب اینترنتی (اسنپ) روی آورده یا به شغلی که علاقه و مهارت خاصی در آن زمینه ندارد مشغول شده است. شاید این یک فاجعه به نظر برسد! اما واقعا همینطور است.

اگر بخواهم با دید بازتر این مسئله را مورد بررسی قرار دهم متوجه خواهیم شد که ریشه این مشکلات به عدم وجود یک برنامه ریزی مناسب از سوی دولت برای مجموعه فعالیت های اقتصادی جوانان بر می گردد. با این حال نباید نا امید شد، هنوز هم راه کار هایی مناسب و سریع برای پیدا کردن کارهای مورد نظر در اینترنت پیدا می شود. امروزه سایت های کاریابی آنلاین روی کارآمده اند و در زمینه کاریابی فعالیت می کنند که با استفاده از آنها حتی اگر تخصص خاصی هم نداشته باشید باز هم قادر خواهید بود شغل مورد نظر خود را پیدا کنید.

 

 

با وجود سایت ها و پلتفرم های خوب استخدامی در کشورمان می توان گفت که پلتفرم های استخدامی و کاریابی خیلی وقت است که جایگزین روش های سنتی کاریابی همچون روزنامه ها شده اند و دیگر کمتر کسی برای پیدا کردن کار مورد نظرش به روش های سنتی مراجعه می کند.

از برتری سایت های استخدامی می توان به این موارد اشاره کرد که هم به سرعت قابل دسترسی هستند و هم مهم تر از آن شما می توانید کار مناسب با اهداف، علاقه و تخصص خود را به راحتی در آن پیدا کنید. این در حالی است که با مراجعه به نیازمندی های روزنامه ها شما روند خیلی پیچیده تری را پیش روی خواهید داشت.

سایت های استخدامی علاوه بر اینکه مزایای بسیاری برای کارجویان دارند، برای کارفرمایان نیز بسیار سودمند خواهد بود. از این نظر که کارفرمایان خیلی راحت و سریع و با صرف کمترین زمان می توانند آگهی های خود را ثبت کنند و دیگر ویژگی هایی از این قبیل که در ادامه آنها را بررسی خواهیم کرد را دارند.

در این مقاله که به صورت اختصاصی منتشر شده است قصد دارم بهترین سایت های استخدامی و کاریابی کشورمان را به شما معرفی کنم و علاوه بر آن راجع به نقاط ضعف و قوت این سایت ها هم بحث و بررسی داشته باشیم . پس اگر شما هم در جست و جوی شغل خاص و رویایی خود هستید پیشنهاد می کنم تا انتهای این مقاله همراه من باشید.

مزیت های سایت های استخدامی

چرا باید از سایت های استخدامی استفاده کنیم؟ سایت های استخدامی کشور چه مزیت هایی دارند که ما آن ها را جایگزین روش های سنتی کاریابی کنیم؟ آیا می توانیم با استفاده از آنها شغل مورد نظر خود را پیدا کنیم؟ در ادامه تعدادی از معیار های مهم و منحصر به فرد این سایت ها را با هم بررسی خواهیم کرد.

بکار گیری عنصر سرعت در جست و جو

یکی از مزیت های سایت های استخدامی و کاریابی این است که شما می توانید با فیلترگذاری مناسب به راحتی و با سرعت بالا آگهی های موجود در زمینه کاری خود را پیدا کرده و با چند کلیک ساده با شرکت و کارفرمایان مورد نظر ارتباط برقرار کنید و می توان گفت که چرخه انجام این فعالیت برای هر شغلی با استفاده از این روش بسیار هدفمند خواهد بود.

صرفه جویی در هزینه و زمان

اگر کارجویان و کارفرمایان را دو روی یک سکه در نظر بگیریم، می توان گفت که یکی از مهم ترین عناصری که برای هر دو اهمیت ویژه ای دارد زمان است. با مراجعه به سایت های استخدامی، دیگر نیازی نیست که کارجویان وقت خود را همچون روش های سنتی برای پیدا کردن روزنامه ها و آگهی های آنها تلف کنند، بلکه تنها با انجام چند حرکت ساده می توانند شغل مورد نظرشان را در پلتفرم های استخدامی پیدا کنند.

از سوی دیگر کارفرمایان نیز دیگر نیازی نیست که به سراغ روش های سنتی مانند روزنامه و یا حتی سایت های کم بازدید بروند. آنها هم می توانند با استفاده از سایت های استخدامی مناسب روند فعالیت قرار دادن آگهی را به صورت کاملا هدفمند و با صرف

ساخت رزومه حرفه ای به صورت آنلاین و سریع

از چالش های مهمی که کارجویان با آن رو به رو هستند می توان به این مورد اشاره کرد که اطلاعات کافی در مورد تهیه یک رزومه مناسب را ندارند. اصلا نمی دانند رزومه را چطور باید نوشت یا اینکه در رزومه به چه چیزهایی باید اشاره کرد.

یکی از مزیت های سایت های استخدامی این است که فرم های آماده و استانداردی برای ساخت رزومه دارند که کافیست کارجو فقط اطلاعات خود را مرحله به مرحله در آن فرم ها وارد کند و به سادگی یک رزومه کامل و مناسب را برای خود بسازند. در نهایت نیز بخش های اختصاصی در سایت تعبیه شده است که از طریق آن می توان رزومه را در اختیار شرکت ها و کارفرمایان قرار دهند.

پیدا کردن شغل بدون مهارت و تخصص

از دیگر مزیت های سایت های استخدامی می توان به این مورد اشاره کرد که بسیاری از آگهی های درج شده در آن برای کارجویانی است که مهارت خاصی ندارند!

شاید برایتان سوال شده که چطور این مسئله امکان پذیر است؟ در جواب این سوال می توان گفت که در این سایت ها آگهی هایی برای جذب کارآموز در زمینه های مختلف با مدت زمانی گوناگون (به عنوان مثال دوره سه ماهه) وجود دارد، که افراد می توانند با استفاده از آن مشغول به کار شوند و حتی پس از اتمام دوره کارآموزی در آن شرکت استخدام شوند.

استخدام آسان

از مهمترین و جالبترین  ویژگی هایی که در آگهی های سایت های استخدامی وجود دارد این است که سخت گیری چندانی در این آگهی ها دیده نمی شود!

در بسیاری از آنها معیار هایی همچون سن و جنسیت از اهمیت چندانی برخوردار نیست! همینطور برای کارجویان آقا به معیار های همچون کارت پایان خدمت و از همه مهمتر سابقه کار کمتر پرداخته شده است!

چون بسیاری از شرکت هایی که در پلتفرم های استخدامی آگهی می دهند به دنبال افراد کار بلد هستند و به مسائل حاشیه ای توجهی نمی کنند. در حالی که اگر شما دارای مهارت و تخصص خاصی باشید به راحتی و حتی بدون داشتن تحصیلات عالیه می توانید شغل مور نظر خود را بیابید.

ارتباط چندگانه در مدت زمان کوتاه

کارجویان می توانند به راحتی و بدون نیاز با هماهنگی تلفنی با شرکت مورد نظر از طریق پلتفرم های استخدامی رزومه خود را برای آنها ارسال کنند. البته محدودیت هایی در این زمینه وجود دارد مانند تعداد ارسال رزومه برای چندین شرکت، که با پرداخت هزینه بسیار کمی می توان این محدودیت ها را رفع کرد. و به این ترتیب کارجو می تواند بون اینکه وقتش گرفته شود رزومه را برای چندین شرکت ارسال کرده و منتظر برقراری تماس آنها برای شروع همکاری باشد.

مزیت پلتفرم های استخدامی برای کارفرمایان

قبل از هر چیز بهتر است با مزایای سایت های کاریابی و استخدامی در ایران آشنا شویم. مزایای زیادی در پلتفرم های کاریابی وجود دارد که هم برای کارفرمایان و هم برای کارجویان مناسب است. در ادامه به مزیت های سایت های کاریابی و استخدامی می پردازم.

قابلیت دسترسی

مهم نیست که کجای دنیا هستید اگر دستگاه و اتصال به اینترنت دارید، می توانید تمام کارهای مدیریتی را که در بالا توضیح داده شده است، انجام دهید. شما می توانید ارسال شغل خود را تغییر دهید، ببینید که تعداد پاسخ شما چه مقدار است و حتی به طور مستقیم با کارجویان ارتباط برقرار کنید.

دسترسی به مخاطب بزرگتر با استفاده از فضای وب

اینترنت پدیده ای جهانی است و هر روز تعداد بیشتری از کاربران به آن دسترسی پیدا می کنند، در حالی که در بیشتر کشورهای توسعه یافته، استفاده از اینترنت بسیار زیاد است.

بنابراین شما در معرض استخر بالقوه متقاضیان قرار گرفته اید. اگر به طور خاص به دنبال جذب نیروهای جوان هستید، استخدام الکترونیکی احتمالاً تنها استراتژی مؤثر و کارآمد ممکن است؛ به عنوان مثال در ایالات متحده، 98٪ از گروه سنی 18-29 کاربر فعال اینترنت هستند.

از مزیت های مهم سایت های استخدامی برای کارفرمایان می توان به مورد اطلاع رسانی بسیار گسترده در فضای وب اشاره کرد. به این دلیل که از تمامی کشور به این پلتفرم ها دسترسی دارند و کارجویان متعددی به آن مراجعه می کنند و حتی اگر به دنبال نیروی کار به صورت دور کاری نیز باشند این اطلاع رسانی صد در صد به نفع آن ها خواهد بود.

مقرون به صرفه بودن

هنگامی که شما یک آگهی شغلی را ارسال می کنید، می توانید هزینه را به همان میزان اندکی که می خواهید بپردازید پرداخت کنید. همچنین آن را به مخاطبان بسیار خاص اختصاص دهید. در واقع اگر کمپین خود را به طور مؤثر مدیریت کنید می توانید مقدار زیادی از هزینه ها را ذخیره کنید. ضمن جذب متقاضیانی که مناسب ترین فرد برای جای خالی شما هستند.

ارسال ایمیل و پیامک به جامعه هدف شما

اطلاع رسانی از طریق ایمیل و پیامک باعث افزایش سطح آگاهی جامعه هدف می شود و کارفرمایان خیلی سریع تر می توانند نیروی کار مورد نظرشان را پیدا کنند.

به عنوان مثال اگر آگهی کارفرمایی در مورد طراح سایت باشد آگهی او به صورت رایگان برای تمام کسانی که در طراحی سایت تخصص دارند ارسال می شود.

سریع و بی درنگ

بیشتر پستهای شغلی به صورت بی درنگ (real time) ظاهر می شوند. این قضیه می تواند به شما کمک کند که با تلاش بیشتری برای جذب کارجویان تلاش کنید یا حتی اگر قبلاً شخص مناسبی از میان متقاضیان برای کار پیدا کرده اید فعالیت خود را متوقف کنید.

انعطاف پذیر و با دوام

خب همانطور که می دانید اینترنت در مورد کنترل پست های شما و برنامه هایی که دریافت می کنید، انعطاف پذیری زیادی به شما می دهد. اگر در یک روزنامه بنویسید و بخواهید آگهی شغلی تان را اصلاح کنید، احتمالاً باید برای یک تبلیغ کاملاً جدید هزینه کنید. با ارسال پست های آنلاین، اکثر پلتفرم های استخدامی به شما این امکان را می دهند که هر زمان که می خواهید پست شغلی خود را ویرایش به روزرسانی یا حذف کنید.

روزنامه ها و دیگر اشکال رسانه های چاپی بسته به چرخه نشر آنها عمر بسیار کمی دارند. اکثر انتشارات طبقه بندی شده دارای یک چرخه انتشار دو هفته هستند، به این معنی که تبلیغ شما فقط برای مدت زمان نسبتاً کمی مشاهده می شود. از طرف دیگر پست های شغلی آنلاین زنده خواهد ماند تا نویسنده یا وب سایت میزبان آن را حذف کند.

شتابدهی در استخدام

یکی از گزینه های دیگر که در سایت های استخدامی به چشم می خورد و برای کارفرمایانی که هنوز موفق به پیدا کردن نیروی کار مناسب نشده اند گزینه شتابدهی در استخدام است.

روش فعالیت آن نیز به این صورت است که کارفرمایان با استفاده از این خدمت می توانند سرعت دریافت رزومه از متقاضیان را افزایش دهند. درج بنر در وبسایت، اطلاع رسانی اختصاصی، بولد کردن آگهی و … از خدماتی است که در راستای بیشتر دیده شدن آگهی ها انجام می شود. البته در برخی از سایت های استخدامی انجام این  خدمات با پرداخت هزینه ای همراه است.

تبلیغات شغلی پویاتر

ارسال شغل به صورت آنلاین یا از طریق سیستم های رسانه های اجتماعی این فرصت را به شما می دهد تا با تبلیغ خود خلاق تر باشید. به عنوان مثال، شما می توانید یک فیلم کوتاه ایجاد و ضمیمه کنید که مزایای کار برای شرکت شما را نشان می دهد.

 در نتیجه استفاده شما از فناوری در واقع می تواند چیزهای زیادی در مورد فرهنگ شرکت شما بگوید و به جذب انواع خاصی از کارجویان در این فرآیند کمک می کند. مشاغلی که از این طریق از این فناوری استفاده می کنند ثابت می کنند که فرق بسیاری با بقیه شرکت ها دارند و برای شیوه های جدید و جالب انجام کارها باز هستند.

مدیریت راحت رزومه های دریافتی

از دیگر مزیت های پلتفرم های استخدامی برای کارفرمایان می توان به مدیریت آسان رزومه ها اشاره کرد. به این صورت که قابلیت مرتب سازی و دسته بندی آنان وجود دارد و می توان رزومه های مورد نظر را به علاقه مندی ها افزود و دیگر رزومه ها را پاک کرد و حتی آنهایی که در آینده به کار می آید را در پوشه ای جداگانه نگهداری کرد.

معایب پلتفرم های استخدامی

البته در کنار تمامی مزایایی که گفته شد این سایت ها دارای معایبی هم هستند که در ادامه به آن اشاره خواهم کرد.

هزینه ها می تواند پیچیده باشد

بسته به بستر آنلاینی که شما استفاده می کنید برای ارسال جای خالی خود باید هزینه اشتراک و یا هزینه های دیگر را پرداخت کنید. برخی از سایتها حتی برای مدیریت تبلیغات شما نیاز به هزینه عضویت و یا هزینه اضافی برای خدمات اضافی مانند ردیابی برنامه یا تجزیه و تحلیل دارند.

اندازه گیری اثربخش دشوار است

همه سایت های خدمات استخدام آنلاین تحلیلی عمیق از ارسال خواسته های شما را ارائه نمی دهند. بنابراین سخت می توان فهمید که چه چیزی درست کار نمی کند و چگونه باید اقدام به بهینه سازی تبلیغات کرد.

البته، این یک مشکل متداول در استخدام آفلاین نیز می باشد، اما لازم به یادآوری است که فقط به دلیل اینکه آگهی را به صورت آنلاین ارسال کرده اید به معنای این نیست که همه معیار های ما متفاوت از روش های سنتی است!

جذب کارجویان نامناسب

همانطور که قبلاً نیز اشاره شد، درخواست افراد برای کار به صورت آنلاین بسیار آسان است. البته این می تواند یک نکته منفی نیز باشد. ارسال موقعیت به صورت آنلاین معمولاً منجر به صدها متقاضی می شود که بسیاری از آنها مناسب نقش جدی نخواهند بود و به این ترتیب کیفیت کاری شما را پایین می آورد.

رقابت زیادی وجود دارد

اصلی ترین روند این است که همه افراد اقدام به ثبت نام و ارسال رزومه می کنند، در نتیجه پست شما می تواند به سرعت در زیر کوهی از سایر پیشنهادهای شغلی دفن شود. همین مورد شما را وادار می کند هزینه بیشتری را برای قرار گرفتن در معرض دید مناسب بپردازید یا خطر دیده نشدن را بپذیرید.

متقاضیان متقلب را جذب می کند

یکی از معایب سایت های استخدامی و کاریابی ایرانی جذب متقاضیان متقلب است. ممکن است برخی از برنامه ها یا افراد به منظور کسب اطلاعات در مورد شرکت یا مسئول استخدام (یک تاکتیک جاسوسی رایج) جعلی باشند، در حالی که اسپمر ها ممکن است از اطلاعات ارسال شده بصورت آنلاین برای ارتقاء خدمات یا کالایی به شرکت شما استفاده کنند.

اگر جزئیات زیادی در تبلیغات خود ارائه دهید، هکرهای مخرب حتی می توانند از این اطلاعات برای دسترسی بالقوه به سیستم های IT شرکت شما استفاده کنند.

با بهترین سایت های استخدامی ایران آشنا شوید

به یکی از جذاب ترین بخش های مقاله رسیدیم و قصد دارم در این بخش به معرفی برترین سایت های استخدامی ایران بپردازم. در ادامه این مقاله هر کدام از سایت ها را به همراه بررسی مزایا و معایب آنها به صورت اختصاصی برای شما عنوان خواهم کرد تا شما قبل از مراجعه به این سایت ها بتوانید با دید باز تصمیم بهتری در راستای انتخاب آن ها بگیرید.

سایت های زیادی در این زمینه فعال هستند اما در این مقاله قصد دارم که بهترین سایت ها را از نظر ترافیک روزانه، رتبه الکسا، جایگاه در گوگل، تعداد شرکت های طرف قرداد و تعداد آگهی های درج شده در آن ها به شما معرفی کنم.

کارلنسر

کارلنسر، یکی از معتبرترین سایت‌های کاریابی، دورکاری و استخدام آنلاین در ایران است که از پاییز 1398 شروع به کار کرده است. کارفرماها می‌توانند به صورت اینترنتی، فرد متخصص مورد نظر را از میان هزاران فریلنسر استخدام کرده و کار یا پروژه را با برون سپاری یا با استخدام به صورت تمام وقت، به او بسپارند.

کارجویان یا فریلنسرها نیز می‌توانند به سادگی و رایگان، کار یا پروژه مد نظر خود را جست و جو و پیدا کنند. مخصوصا در حال حاضر که جهان با ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کند و بسیاری از کسب و کارها، به صورت دورکاری و اینترنتی شده اند، اهمیت استخدام دورکاری چند برابر شده است.

روش کار کارلنسر بدین صورت است که کارفرما، پروژه ای را به صورت رایگان در کار تعریف کرده، شرح کار، زمان انجام کار و هزینه پیشنهادی خود را مشخص می‌کند. موقعیت کاری ایجاد شده از طریق ایمیل، sms و تلگرام، به فریلنسرهای مرتبط اطلاع داده می‌شود و در صفحه پروژه ها نیز قرار میگیرد. پس از آن فریلنسرها، پیشنهاد هزینه و زمان انجام کار را به همراه توضیحات برای کارفرما می‌فرستند.

کارفرما، پیشنهادهای فریلنسرها را به همراه نمونه کارها و رزومه افراد، بررسی و در صورت تمایل، پس از چت و گفت و گو با فریلنسر دلخواه و توافق بر سر هزینه، زمان و نحوه انجام کار، او را استخدام کرده و کار را به او می‌سپرد و هزینه را واریز می‌کند. سایت، با سیستم پرداخت امن، مبلغ را در نزد خود نگه می‌دارد، پس از انجام کار توسط فریلنسر و تحویل، پس از رضایت و تایید کارفرما، مبلغ (پس از کسر کمیسیون) برای فریلنسر آزاد شده و به حساب او واریز می‌شود. بدین صورت هم کارفرما از انجام پروژه اطمینان دارد و هم فریلنسر از واریز مبلغ پروژه.

یکی از مزیت های این سایت، قابلیت استخدام بلند مدت است. در این حالت، پس از پرداخت مبلغ مشخص، شماره تماس فریلنسر برای کارفرما باز شده و کارفرما می‌تواند به صورت مستقیم و تلفنی با فریلنسر در ارتباط باشد. در این حالت کارفرما می‌تواند پرداخت‌ها و حقوق فریلنسر (مثلا هفتگی/ماهانه) هم از طریق سایت پرداخت کند تا طرفین، هم از انجام کار و هم پرداختی ها، اطمینان داشته باشند تا در صورت بروز اختلاف و مشکلات احتمالی هم، پشتیبانی سایت مساله را حل کند. (چون در غیر این صورت و عدم پرداخت مبلغ کار یا پروژه از داخل سایت، کارلنسر، مسئولیتی را بابت مشکلات احتمالی قبول نمی‌کند)

اگر کارفرما و به دنبال استخدام اینترنتی فرد مطلوب خود هستید، و یا اگر جویای کار و انجام پروژه هستید، و دوست دارید که به صورت فریلنس و دورکاری، کار کنید، کارلنسر یکی از بهترین گزینه ها برای شماست.

مزایای سایت استخدامی کارلنسر:

 • استخدام متخصصان به صورت آنلاین
 • دورکاری و انجام کار یا پروژه به صورت فریلنس، در مکان و زمان دلخواه خود (حتی در منزل)
 • امکان استخدام بلندمدت افراد
 • ارسال پروژه رایگان
 • ارسال پروژه به صورت متمایز، محرمانه، اسپانسر و…
 • قابلیت نوشتن رزومه و آپلود نمونه کارها برای کارجویان (فریلنسرها)
 • اطلاع رسانی پروژه های جدید از طریق sms، ایمیل و تلگرام به فریلنسرها با مهارت مربوطه
 • کمیسیون پایین برای فریلنسرها
 • 2 درصد بازگشت مبلغ پروژه به صورا اعتبار، پس از انجام شدن پروژه به حساب کارفرما
 • امکان چت کارفرما با فریلنسر داخل سایت
 • ایجاد پروژه های کاری و موقعیت های استخدامی در بسیاری از زمینه های شغلی مانند: تولید محتوا، ترجمه، تایپ، برنامه نویسی، طراحی سایت، ادمین شبکه های اجتماعی، طراحی گرافیک، پشتیبانی سایت، کارشناس تلفنی، دستیار مجازی، سئو، بازاریابی، عکاسی و فیلمبرداری، ادیت فیلم، عکس، صوت و موسیقی، نقشه کشی، معماری و بسیاری از موضوعات دیگر
 • پشتیبانی سایت به صورت روزانه
 • داوری و حل اختلاف در صورت بروز مشکل بین کارفرما و کارجو

کاریاب ایران

دیگر سایتی که قصد دارم در این زمینه به شما معرفی کنم، کاریاب ایران است که یکی از قدیمی ترین نهادهای کاریابی و استخدامی در ایران است و از سال 1382 فعالیت خود را در زمینه کاریابی آغاز کرده است. بیش از 16 سال سابقه کار در این حوزه باعث شده تا به عنوان بزرگترین موسسه کسب و کار و کاریابی در ایران شناخته شود.

کاریاب ایران هم بالاخره بعد از مدت ها وب سایت خود را راه اندازی کرد تا بتواند بعضی از خدمات خود را به صورت آنلاین ارائه دهد. کاریاب ایران در ابتدا با هدف آموزش به پرسنل و نیروی انسانی و کارفرمایان شرکت ها راه اندازی شد که بعد از مدتی به صورت آنلاین به خدمات خود اضافه کرد.

کاریاب ایران خدمات زیاد و شایسته ای ارائه می دهد  که در زمینه ساخت رزومه آنلاین برای کارجویان، برگذاری آزمون های استخدامی، آموزش به کارفرمایان و آماده سازی نیروهای کار برای مشاغل دولتی، ارائه تست های شخصیتی و محتوای آموزشی خوب در راستای اهداف کارجویان و کارفرمایان است.

از نقاط ضعف کاریاب ایران می توان به نداشتن اپلیکیشن موبایلی و ضعیف بودن رزومه ساز آنلاینی که به تازگی راه اندازی کرده است اشاره کرد. نقص هایی در رزومه ساز آنلاین کاریاب ایران به چشم می خورد که در رزومه سازهای دیگر پلتفرم ها دیده نمی شود!

اما از نکات قابل توجه کاریاب ایران داشتن کانال تلگرامی با تعداد اعضای بالا است که باعث شده افراد زیادی که به دنبال کار می گردند بتوانند به راحتی درباره فرصت های شغلی اطلاعات کسب کنند و بتوانند کار مورد علاقه خود را پیدا کنند.

مزایای سایت استخدامی کاریاب ایران:

 • امکان جست و جوی آگهی های کاری ثبت شده در سایت
 • ثبت نام رایگان برای کارجویان
 • نمایش آخرین رزومه های ثبت شده در سایت
 • نمایش آگهی های شغلی استخدام های تهران و قم
 • مصاحبه اختصاصی با کارجویان
 • پیگیری وضعیت استخدامی کارجویان
 • پشتیبانی آنلاین و تلفنی در 7 روز هفته
 • دارای مجور رسمی از وزارت کار
 • مشاوره رایگان برای استخدام در شرکت ها و نهادهای دولتی

ایران جاب

شركت “پيمان اتحاد كاريابی های آريايی” (پاكا)  با مسئوليت محدود ثبت اصفهان به شماره 54103، به دنبال بالغ بر 13 سال تلاش مستقيم در طراحی و اجرای نرم افزارها و سخت افزارهای مرتبط با حوزه اطلاع رسانی اشتغال و به طور اخص تسهيلات اتوماسيون دفاتر كاريابی غيردولتی در سال  94 پيرو تفاهمات انجام شده، رسما به عنوان بازوی انفورماتيكی كانون انجمن های صنفی كارفرمايی دفاتر مشاوره شغلی و كاريابی ايران، فعاليت خود را آغاز نمود.

بنا به پیشنهادهایی که از طرف کانون دفتر نیروی کاریابی شد تصمیم بر این شد تا سایتی در این زمینه با عنوان ایران جاب راه اندازی شود. سیستم یکپارچه این پلتفرم توسط برنامه نویسان ایرانی طراحی شده است و پیش بینی می شود ایران جاب یکی از قطب های مثبت در بین پلتفرم های کاریابی در ایران شود.

پس از مدت ها فعالیت در این زمینه اقدام به طراحی سایت ایران جاب کردند و با اینکه این سایت هم اکنون از رتبه 15812 الکسا در ایران برخوردار است اما به سرعت در حال رشد است و قابلیت های بسیاری برای کارجویان دارد.

البته این سایت برای کار یابی مقداری هزینه دریافت می کند که برای دفاتر کاریابی داخلی این مقدار 27 هزار تومان و برای دفاتر کاریابی خارجی 40 هزار تومان می باشد.

از مزایای ایران جاب می توان به رابط کاربری قوی و منسجم آن اشاره کرد. به طوری که وقتی وارد سایت می شوید می توان در دسته بندی های منظم فرصت های شغلی آخرین کارجویان ثبت نام شده، نمونه رزومه های آماده و سایر موارد را به راحتی ببینید و با آنها کار کنید.

یکی دیگر از مزایای این سایت استخدامی این است که دارای اپلیکیشن موبایلی به نام سابک (سامانه اشتغال بازار کار) است که کارجویان به راحتی می توانند از طریق آن تعامل برقرار کرده و از فرصت های شغلی آگاه شوند و از آنها استفاده کنند.

در این سایت با یک فیلتر گذاری دقیق می توان به فرصت شغلی مورد نظر و حتی نمونه رزومه های آماده در زمینه مورد نظر دست پیدا کرد و از آنها در راستای رسیدن به هدف استفاده کرد. از قابلیت های دیگر این سایت معرفی دفاتر کاریابی حضوری در سرتاسر ایران است که می توان با یک جست و جوی ساده نسبت به نام استان ها از مکان دقیق هر کدام از آنها اطلاع پیدا کرد.

مزایای سایت استخدامی ایران جاب:

 • رابط کاربری و تجربه کاربری عالی در سایت و اپلیکیشن موبایلی
 • جست و جوی سریع و دقیق بین آگهی ها
 • نمایش آگهی های استخدام ویژه و مهم در سایت
 • نمایش کارجویانی که به تازگی در سایت ثبت نام کرده اند
 • دارای اپلیکیشن موبایلی با نام سابک
 • معرفی مراکز کاریابی در سرتاسر ایران
 • بیش از 11000 فرصت شغلی ثبت شده و دارای 300 مرکز کاریابی
 • پیگیری وضعیت استخدامی کارجویان

کارلیب

 یکی از سایت های منحصر به فرد که در زمینه سایت های استخدامی ایران می توان معرفی کرد سایت کارلیب است که دارای رتبه 3860 الکسا در ایران است. روش کاری سایت کارلیب مقداری متفاوت تر از بقیه پلتفرم های استخدامی است. به این صورت که بیشتر آگهی های ثبت شده در این سایت مربوط به حوزه دیجیتال مارکتینگ است.

اکثر شرکت های نوپایی که به دنبال نیروی کار طراح سایت، تولید کننده محتوا یا مدیر بازاریابی هستند در این سایت آگهی استخدام خود را داده اند و این می تواند یک مزیت بسیار مهم برای کارجویان در زمینه دیجیتال مارکتینگ باشد. در واقع کارلیب پلتفرمی منحصر به فرد برای دیجیتال مارکتر ها و شرکت های دیجیتال مارکتینگ در ایران است.

از مواردی که می توان در رابطه با سایت کارلیب به آن اشاره کرد ساخت آزمون آنلاین است تا با این کار بتوان نیروی کار را  محک زد. شما با پرداخت 199 هزار تومان می توانید ساخت آزمون آنلاین خود را به کارلیب بسپارید. کارلیب هم با توجه به حوزه کاری تان و نیازهایی که دارید موظف است آزمون آنلاین شما را تهیه کند و به شما تحویل دهد.

شتاب دهی در سایت کارلیب نیز به این صورت است که آگهی استخدام در سایت ایجاد می شود سپس به مدت 30 روز در سایت فعال است. در خبر نامه آگهی منتشر می شود و 15 بار نیز در کانال تلگرام نشر داده می شود. که هزینه تمامی این اقدامات 40 هزار تومان می باشد.

سایت کارلیب برای کارفرمایان به طور خاص تر طراحی شده است. البته این به این معنی نیست که کارجویان توانایی جست و جوی در ارتباط با شغل مورد نظر خود را نداشته باشند اما کارلیب تلاش کرده تا محیطی را برای سنجش نیروی کار برای کارفرمایان محیا کند.

چون مدت زمان زیادی نیست از راه اندازی کارلیب نگذشته است به همین خاطر هزینه درج آگهی و برگذاری آزمون های آنلاین برای کارفرمایان بسیار پایین است. و در نهایت باید گفت که کارلیب اگر اپلیکیشن موبایلی هم داشت به نظر می رسید پیشرفت چشمگیری می کرد و بیشتر دیده می شد و در این زمینه می توانست با کاربران خود ارتباط و تعامل زیادی برقرار کند.

یکی از مزایای ویژه سایت کارلیب جست و جو در رزومه ها برای کارفرمایان است. به این ترتیب که کارفرمایان می توانند در بانک رزومه سایت کارلیب با استفاده از فیلتر گذاری های پیشرفته به دنبال رزومه های مورد نظر خود بگردند. اما برای ارتباط با آن ها باید هزینه ای را پرداخت کنند.

مزایای سایت استخدامی کارلیب:

 • رابط کاربری زیبا و منحصر به فرد
 • ساخت آزمون های آنلاین برای سنجش نیروی کار
 • طراحی آزمون اختصاصی توسط کارلیب
 • مشخص کردن دسته بندی های شغلی
 • داشتن ویژگی های خاص برای کارفرمایان
 • دسترسی سریع به آگهی های مورد نظر
 • همکاری با برندهای بزرگ و مطرح ایرانی
 • تعرفه های بسیار پایین و مقرون به صرفه
 • جست و جو در بانک رزومه ها برای کارفرمایان
 • داشتن کانال فعال تلگرامی و انتشار محتوای متناوب

سه سوت جابز

سه‌ سوت جابز هم یکی از بهترین سایت های استخدامی در ایران است که کار خود را به تازگی شروع کرده و دارای رتبه 13351 الکسا در ایران است. با توجه به تازه کار بودن این سایت حدود 90 هزار متقاضی و کارجو در آن ثبت نام کرده و رزومه خود را ساخته اند.

رابط کاربری زیبا در سایت سه‌ سوت جابز یکی از مزیت های خوب آن به حساب می آید. کارجویان می توانند در کوتاه ترین زمان ممکن اطلاعات خود را در سامانه سه سوت جابز ثبت کنند تا توسط الگوریتم هوشمند متناسب ترین فرصت های شغلی به آن ها پیشنهاد گردد.

سه‌ سوت جابز از معدود پلتفرم های استخدامی ایران است که اپلیکیشن موبایلی استاندارد و کاربر پسندی دارد، که بسیار خوب و کارآمد طراحی شده است. اپلیکیشن سه‌ سوت جابز هم اکنون برای گوشی های اندورید و IOS  قابل استفاده است.

از دیگر امکانات سایت سه‌ سوت جابز ساخت رزومه به صورت آنلاین و رایگان است که در اختیار کارجویان قرار می گیرد. کارجویان بدون هیچ هزینه ای می توانند رزومه خود را آماده کنند و گروه شغلی مورد نظر خود را انتخاب کنند و منتظر باشند تا برای شروع همکاری با آن ها تماس گرفته شود.

یکی از مزیت های خوب سایت سه‌ سوت جابز داشتن نوتیفیکیشن یا اعلان در سایت و اپلیکیشن موبایلی است که از این طریق کارجویان سریعا از پیشنهاد های داغ و به روز، کاری باخبر می شوند و می توانند به سرعت برای شروع فعالیت اقدام کنند.

مزایای سایت استخدامی سه‌ سوت جابز:

 • رابط کاربری و تجربه کاربری عالی در سایت و اپلیکیشن موبایلی
 • رایگان بودن برای کارفرما و کارجویان
 • داشتن سیستم ارتباطی خوب میان کارفرما و کار جویان
 • رزومه ساز آنلاین و رایگان
 • داشتن اپلیکیشن موبایلی
 • مشخص بودن لیست مشاغل موجود
 • همکاری با برندهای معروف ایرانی
 • پوشش دهی خدمات در بیش از 280 شهر ایران

کاربوم

کاربوم سامانه‌ای متعلق به شرکت دانش بنیان توسعه سرمایه انسانی آریا سابین است که با هدف کمک به داشتن زندگی شغلی بهتر و مجموعه کاملی از خدمات مورد نیاز کارجویان جهت توانمندسازی در زندگی شغلی ارائه نموده است. کاربوم نام جدید تلنت یاب است که سه سالی از فعالیت شان می گذرد.

 کاربوم جز اولین پلتفرم های استخدامی و کاریابی در ایران بود که رزومه ساز آنلاین فارسی بدون نقصی را ارائه کرد. تلنت یاب در ابتدا با تولید محتوا در زمینه کاریابی و زندگی شغلی توانست مخاطبان زیادی را با خود آشنا کند.هم اکنون کاربوم دارای رتبه 531 الکسا در ایران است که یکی از سایت های برتر و پرمخاطب در زمینه کاریابی است.

با توجه به معیار هایی که مد نظرشان بود و در قالب پلتفرم تلنت یاب نمی گنجید تصمیم به انجام تغییراتی گرفتند. همین باعث شد که امکانات جدیدتری از لحاظ کیفیت زیر ساخت پلتفرم، رابط و تجربه کاربری در سایت و همینطور محتوای آموزشی در پلتفرم استخدامی خود قرار دهند.

جالب است بدانید وب سایت وب یاد هم زیر مجموعه ای از کاربوم شده است که علاقه مندان در این وب سایت می توانند محتوای آموزشی ویدیویی با کیفیتی را در شاخه های مختلف دریافت کنند که مقالات و محتوای آموزشی جهت کمک به ارتقا عملکرد کارجویان است. وب یاد دارای استودیویی شخصی برای ضبط ویدیوهای مدرسین است.

کارجویان با مراجعه به وب سایت وب یاد می توانند اطلاعاتی درباره آشنایی با محیط های کاری در سازمان ها، تست های روانشناختی، خودشناسی جهت شناخت انتظارات شغلی و آموزش هایی در مورد تسهیل فرآیند ارسال درخواست همکاری با شرکت ‌ها را ببینند.

در سایت استخدامی کاربوم تا کنون 4025542 تست خود شناسی انجام شده و 373223 رزومه ساخته شده و همچنین 328394 درخواست شغلی توسط کارجویان ثبت شده که در نوع خود آماری خیره کننده است.

مزایای پلتفرم استخدامی کاربوم:

 • رابط کاربری و تجربه کاربری منحصر به فرد
 • تست‌های خودشناسی جهت شناخت انتظارات شغلی
 • معرفی برندکارفرمایی سازمان‌ها جهت آشنایی کارجویان با فرهنگ و محیط کار آن‌ها
 • جست و جوی رزومه ها بر اساس فیلتر گذاری پیشرفته
 • طراحی حرفه ای کلیه فرایند‌های مدیریت رزومه
 • رزومه‌ساز فارسی و انگلیسی آنلاین جهت معرفی حرفه‌ای کارجویان
 • رایگان بودن انتشار فرصت‌های شغلی
 • دارای فرایند تخصیص تست‌‌ های روانشناختی
 • امکان گزارش‌ گیری و ارائه آمار دقیق و مفید از فرایند جذب نیرو
 • ارائه مقالات و محتوای آموزشی جهت کمک به ارتقا عملکرد کارجویان در محیط کار در وب یاد

جاب ویژن

یکی دیگر از سایت های برتر در زمینه کاریابی و استخدامی ایران سایت جاب ویژن است که یک شرکت دانش بنیان شناخته شده است. جاب ویژه هم امکانات خوبی هم برای کارفرمایان و هم برای کارجویان فراهم کرده است و یکی از مزیت های خوب جاب ویژن دسترسی هایی است که در صفحه اول سایت می بینیم. از امکاناتی که این سایت برای کارجویان دارد می توان به قسمت های رزومه ساز دوزبانه، جستجوی فرصت های شغلی، آزمون های خودشناسی، دوره های آموزشی، آشنایی بیشتر با شرکت ها و … اشاره کرد.

همینطور امکاناتی که جاب ویژن برای کارفرمایان دارد عبارت اندز: ثبت آگهی استخدام، جستجوی بانک رزومه، ارزیابی کارجویان، نمایشگاه های کار و …. است.

JobVision به عنوان اولین ارائه دهنده بسته جامع خدمات کاریابی و استخدام، در مستندات کاری خود تجربه انجام دوره های مختلف نمایشگاه های کاریابی شریف و ایران را دارد. سیستم انطباق هوشمند، رزومه ساز دو زبانه، آزمون های خودشناسی، ایجاد صلاحیت با ارائه دوره های آموزشی و همکاری با معتبرترین سازمان های استخدام از ویژگی های سایت جاب ویژن است.

یکی از مزیت های سایت جاب ویژه داشتن قسمتی با عنوان خودت رو بشناس است که برای تست شخصیت شناسی ساخته شده است. همه ما می دانیم که قبل از اینکه دنبال شغل مناسب بگردیم، باید خودمان رو بشناسیم! پس این بهترین فرصت است که از تست شخصیت شناسی جاب ویژه که رایگان هم است استفاده کنیم.

وجود محتوای آموزشی در بلاگ سایت جاب ویژن هم قابل توجه است و تقریبا نسبت به رقبای خود یک مزیت رقابتی محسوب می شود. اکثر سایت هایی که تا اینجا معرفی کردیم تولید محتوای آموزشی در بخش بلاگ شان نداشتند!

مزایای سایت استخدامی جاب ویژن:

 • وجود بیش از 10 هزار فرصت شغلی
 • جست و جوی هوشمند
 • تست شخصیت شناسی آنلاین
 • رزومه ساز آنلاین و دو زبانه
 • ساخت رزومه کاملا رایگان
 • طرف قرارداد با برندهای بزرگ ایرانی
 • برگذاری دوره های آموزشی مرتبط
 • ارائه محتوای آموزشی مرتبط در بخش بلاگ
 • پشتیبانی خوب و به موقع

ای استخدام

سومین سایتی که قصد دارم در این زمینه به شما معرفی کنم ای استخدام است که یکی از پربازدید ترین پلتفرم های استخدامی کشور با رتبه الکسای 108 ایران است. هنگامی که وارد سایت ای استخدام می شوید احساس می کنید وارد نیازمندی های روزنامه ها شده اید از این نظر که طراحی منحصر به فرد سایت ای استخدام بسیار شبیه به آگهی های روزنامه ها می باشد.

یکی از مزیت های سایت ای استخدام جست و جوی سریع بین آگهی های استخدامی فعال درون سایت است. یکی از نکاتی که لازم است به آن اشاره کنم وجود آگهی های استخدام سراسری ویژه و استخدام های مهم امروز هم از نکات جالب توجه در سایت ای استخدام است.

آگهی های موجود در سایت ای استخدام بیشتر در زمینه جذب نیروی کار برای مراکز و شرکت های دولتی مثل بانک ها هستند. با توجه به نکته گفته شده، سایت ای استخدام برای متقاضیان کار در مراکز و نهاد های دولتی بسیار پیشنهادهای مناسبی دارد.

یکی از برترین مزیت های سایت ای استخدام داشتن تقویم استخدام است. از طریق تقویم استخدام آگهی ها و فراخوان های دولتی برای کارجویان ارسال خواهد شد.

همچنین نمونه سوال های استخدامی سال های گذشته در مراکز دولتی نیز در سایت ای استخدام برای کارجویان ارائه می شود که کارجویان می توانند برای آمادگی بیشتر و شرکت در آزمون های استخدامی از آن استفاده کنند تا از نتایج خوبی برخوردار شوند.

از نقاط قوت سایت ای استخدام داشتن کانال تلگرامی فعال است. با عضویت در رسانه اجتماعی تلگرام و سپس کانال تلگرامی ای استخدام هر روز آگهی های استخدامی ویژه را می توانید دریافت کنید. ای استخدام علاوه بر یک کانال تلگرامی جامع دارای کانال های تلگرامی مخصوص هر استان نیز می باشد.

از طرفی فعال بودن کانال تلگرامی ای استخدام به نفع کارفرمایان هم است. چون آگهی های آن ها به صورت فراخوان در کانال تلگرام منتشر می شوند و کاربران زیادی به صورت روزمره می توانند از آن آگهی ها بازدید کنند.

مزایای سایت استخدامی ای استخدام:

 • رابط کاربری ساده و زیبا
 • جست و جوی راحت و برقراری ارتباط مناسب کاربر با سایت
 • سرعت بسیار بالای سایت
 • دسته بندی آگهی های استانی
 • قرار داد با بیش از 3000 شرکت معتبر ایرانی
 • ارائه نمونه سوالات استخدامی در مراکز دولتی
 • مناسب برای استخدام در موسسات و مراکز دولتی
 • ارسال فراخوان های استخدامی سراسری به کارجویان
 • داشتن اپلیکیشن موبایلی اندروید و IOS
 • فعالیت گسترده و متناوب در رسانه اجتماعی تلگرام
 • داشتن کانال تلگرام فعال و قرار دادن آگهی های روزانه
 • کانال تلگرامی مخصوص برای فرصت های شغلی در هر استان

ایران استخدام

یکی دیگر از سایت های پربازدید در زمینه آگهی استخدام و کاریابی سایت ایران استخدام با رتبه الکسای 155 ایران است. که از سال 91 فعالیت جدی خود را در زمینه کاریابی و ارائه  فرصت های شغلی آغاز کرده است. ایران استخدام در شهر های زیادی از جمله شهر تبریز دفتر کار و پشتیبانی دارد. ایران استخدام تاکنون با برندهای مطرح و معروف ایرانی مثل فروشگاه های اینترنتی دیجی کالا، بامیلو، زنبیل، 5040 و سایر شرکت های قدیمی، فعال و معروف ایران همکاری داشته است.

در زمینه های گوناگون ایران استخدام شباهت های زیادی نسبت به سایت ای استخدام دارد. از جمله این شباهت ها داشتن آگهی های استخدام ویژه، استخدام منتخب نهادهای دولتی و استخدام بانک ها در صفحه اول سایت است و همچنین می توان به داشتن کانال فعال در رسانه اجتماعی تلگرام اشاره کرد. که آگهی ها و فرصت های شغلی را به صورت روزانه در آن منتشر می کنند تا مورد بازدید عموم قرار گیرد.

دو محصول ویژه ایران استخدام برای کارجویان کتاب هایی با عنوان های “مصاحبه حضوری ایران استخدام” و “کتاب جامع آزمون های استخدامی” است که در اختیار کاربران قرار می گیرد و می توانند کارجویان را در این زمینه ها بسیار راهنمایی کند و باعث پیشرفت آنان شود.

از مزیت های سایت ایران استخدام جست و جوی آگهی استخدام بر اساس شهرهای مهم، استخدام بر اساس مدرک تحصیلی و شرکت ها و کسب و کارها است که این مورد نیز امتیاز ویژه ای محسوب می شود.

از نکات قابل توجه که به وفور در سایت ایران استخدام انتشار می یابد اخبار مربوط به قوانین استخدامی، کارگران و کارمندان است. همچنین مقالات آموزشی موجود در این زمینه در بلاگ سایت ایران استخدام هم برای کارجویان بسیار مفید خواهد بود و می توانند برای کسب اطلاعات پیش زمینه ای از آن بهره مند شوند.

از نکات قابل توجهی که ایران استخدام نسب به دیگر رقبایش دارد این است که نمایش آگهی های روزنامه ای در صفحه اول سایت جلوه جدید به سایت داده است. در نهایت در رابطه با سایت ایران استخدام باید گفت که این سایت دارای اپلیکیشن موبایلی است که کارجویان بتوانند با نصب آن بر روی تلفن های هوشمند خود به راحتی از خدمات ایران استخدام برخوردار شوند.

مزایای سایت استخدامی ایران استخدام:

 • رابط کاربری زیبا و منحصر به فرد
 • ارسال آگهی های ویژه برای کارجویان
 • پلن های ویژه ثبت آگهی برای کارفرمایان
 • جست و جوی سریع و دقیق آگهی ها
 • جست و جوی آگهی بر اساس مدرک تحصیلی
 • نمایش آگهی های استخدام ویژه و مهم
 • اطلاع رسانی ایمیلی و پیامکی
 • نمایش آگهی های روزنامه ای
 • ارائه سوالات آزمون استخدامی
 • کتاب مصاحبه شغلی ایران استخدام
 • راهنمای جامع استخدامی در بخش مقالات سایت
 • مشاوره رایگان و اختصاصی جهت کاریابی و استخدام برای کارجویان
 • داشتن اپلیکیشن ویندوز و موبایلی (اندروید وIOS)
 • فعالیت گسترده و متناوب در رسانه اجتماعی تلگرام
 • داشتن کانال تلگرام فعال و قرار دادن آگهی های روزانه

اینفوجاب

یکی از  بهترین سایت های معتبر استخدامی و کاریابی در کشور سایت کاریابی و استخدام اینفوجاب است. که با رتبه الکسای 271 ایران از جمله پربازدید ترین سایت هایی است که در این زمینه فعالیت می کند. هم اکنون در سایت کاریابی اینفوجاب، بیش از 5000 آگهی و فرصت شغلی در زمینه های گوناگون به صورت فعال موجود است. کارجویان با مراجعه به اینفوجاب با توجه به رابط کاربری مناسب آن می توانند به راحتی و با سرعت شغل مورد نظر خود را پیدا کنند.

از دیگر مزیت های سایت اینفوجاب برای کارجویان ارائه یک رزومه ساز آنلاین و بی درنگ قدرتمند است. با استفاده از این رزومه ساز حرفه ای هرشخصی می تواند در کمتر از 10 دقیقه رزومه کاری خود را آماده کند. همچنین کارفرمایان هم توانایی جست و جو در رزومه های کارجویان را دارند.

در سایت اینفوجاب کارجویان حتی اگر مهارت خاصی هم نداشته باشند می توانند به راحتی کار پیدا کنند. همانطور که قبل تر بیان کردم می توان از قابلیت کارآموزی در قالب دوره های زمانی متفاوت استفاده کرد تا بتوان تجربه و مهارت مورد نظر را با انجام فعالیت های کاری کسب کرد!

از پیشنهاد های ویژه سایت اینفوجاب برای کارفرمایان می توان به ارسال آگهی اول به صورت رایگان و بدون پرداخت هزینه اشاره کرد تا به راحتی آگهی اول خود را درج کنند. همینطور کارفرمایان می توانند پروفایل شرکت خود (رزومه شرکت ها) را با قرار دادن اطلاعات کافی به صورت دقیق و کامل تکمیل کنند.

مزیت دیگری که اینفوجاب دارد برای زمانی است که رزومه های دریافتی آن ها کم باشد، که سرویس های شتابدهی ویژه ای  برای آگهی آن ها در نظر گرفته است. این سرویس شامل ارسال اس ام اس و ایمیل، اطلاع رسانی هدفمند، درج بنر ویژه در سایت و سایر روش های افزایش آگاهی مخاطبین است.

یکی از مزیت های سایت اینفوجاب برای شرکت های بزرگ تری که نیاز به اطلاع رسانی بیشتری برای جذب نیرو دارند این است که می توانند از پکیج های ماهانه اینفوجاب استفاده کنند. به عنوان مثال اگر شرکتی قصد دارد 10 آگهی در سایت اینفوجاب ثبت کنند دیگر نیازی نیست برای هر آگهی هزینه جدا بپردازد. فقط کافی است پکیج سه ماهه سایت اینفوجاب را خریداری کند و در این مدت، بی نهایت آگهی ثبت کند.

از نقاط قوت و برتری سایت اینفوجاب می توان به داشتن رابط کاربری زیبا اشاره کرد که به کارجو تجربه کاربری حرفه ای می دهد که در طرف مقابل کار کردن با آن نیز ساده است. ولی تنها عیب اینفوجاب نداشتن اپلیکیشن موبایلی است که بهتر است خیلی سریع به فکر آن باشد تا کارجویان بتوانند با نصب آن بر روی تلفن های هوشمند خود به راحتی از خدمات اینفوجاب برخوردار شوند.

مزایای سایت استخدامی اینفوجاب:

 • رابط کاربری زیبا و سادگی در انجام کار
 • برقراری تعامل و ارتباط مناسب با کاربر
 • وجود بیش از 5000 آگهی فرصت شغلی
 • توجه به عنصر سرعت در ثبت آگهی برای کارفرمایان
 • آگهی اول برای کارفرمایان رایگان است
 • ساخت رزومه رایگان برای کارجویان
 • ارسال رزومه کارجویان برای کارفرمایان
 • جست و جو رزومه ها توسط کارفرمایان
 • ساخت پروفایل حرفه ای برای شرکت ها
 • شتابدهی برای آگهی کارفرمایان
 • مدیریت راحت رزومه های دریافتی برای کارفرمایان
 • ارسال ایمیل اطلاع رسانی برای کارجویان
 • پشتیبانی و مشاوره رایگان برای استخدام
 • مشاهده آمار لحظه ای آگهی ها
 • آموزش های کاربردی با همکاری سایت فرانش
 • تخفیف ویژه روی پلن های ماهانه
 • مناسب برای شرکت های بزرگ برای جذب نیرو
 • داشتن وبلاگ فعال

جاب ویژه

به عنوان یکی از قدیمی ترین و با سابقه ترین پلتفرم های استخدامی در ایران  میتوان سایت جاب ویژه را معرفی کرد. جاب ویژه جزء بهترین سایت های استخدامی تهران محسوب می شود. این سایت دارای رتبه 378 الکسا است و بسیار پربازدید است. زبان پایه آن انگلیسی می باشد و مناسب برای کارجویانی است که رزومه حرفه ای دارند. هرکسی با هر تخصصی نمی تواند در جاب ویژه به دنبال کار بگردد و برای استفاده از این سایت باید دارای یک حداقلی هایی در زمینه های گوناگون بود.

با توجه به مطالب گفته شده می توان درک کرد که این پلتفرم کاریابی بسیار معتبر است پس بسیاری از شرکت هایی که با آن همکاری می کنند و آگهی استخدام داده اند شرکت های معتبر و با سابقه کار بالا هستند که شرایط استخدامی در آن ها کمی سخت و دشوار است.

یکی از مواردی که شاید بتوان به عنوان یک عیب به جاب ویژه نسبت داد این است که جاب ویژه نسبت به رقبایش انگلیسی است. این به این معنی است که جامعه هدف این سایت افراد حرفه ای تر و سطح بالاتری هستند! البته این از دید خیلی ها یک عیب نیست و می توان گفت جاب ویژه پلتفرمی برای کسانی است که به دنبال آینده شغلی مناسب برای خود هستند می باشد.

جاب ویژه با بیش از 4500  شرکت معتبر ایرانی همکاری می کند و همین امر باعث شده که فرصت های شغلی زیادی برای متقاضیان به وجود آید. بسیاری از شرکت هایی که جاب ویژه با آن ها قرارداد همکاری دارد دانش بنیان هستند. همانطور که می دانید امتیاز ویژه ی شرکت های دانش بنیان نسبت به سایر شرکت ها این است که فرصت های طلایی و ویژه ای برای کارجویان فراهم می کنند.

از دیگر مزایای جاب ویژه داشتن راهنمای خوب برای مسیر شغلی از تحصیل تا کار است. به عبارتی می توان گفت که یک نقشه مسیر کامل و جامع را در اختیار کاربر قرار می دهد که در ادامه توضیح بیشتری راجع به آن خواهم داد.

در این قسمت به بررسی اینکه افراد از هر رشته ای وارد چه شغل هایی می شوند و میزان درآمد ماهانه و سالیانه آن ها چقدر خواهد بود پرداخته شده است. کارجویان با مراجعه به این قسمت می توانند درک درستی از رشته تحصیلی، مسیری که باید طی شود و آینده شغلی خود داشته باشند وجود دارد.

در بخش پل ارتباطی بین دانشگاه و صنعت یعنی معرفی به شرکت های برتر، جاب ویژه پیش قدم است و برای آشنایی جوانان و آینده کاری شان فعالیت های زیادی کرده است.

سایت جاب ویژه به عنوان نخستین مرجع حقوق و دستمزد ایران بخشی را با این عنوان دارد که افراد با مراجعه به این قسمت می توانند میزان حقوق دریافتی و پرداختی خود را با توجه به رشته تحصیلی و میزان تخصصی که دارند محاسبه کنند.

از نقاط قوت و برتری سایت جاب ویژه جست و جوی دقیق بر اساس فیلتر های مشخص شده برای کارجویان است که این بخش به صورت کاملا حرفه ای تعبیه شده است و کارجویان به سرعت می توانند شغل مورد نظر خود را پیدا کنند.

مزایای سایت استخدامی جاب ویژه:

 • دارای رتبه 378 الکسا در ایران و بسیار پربازدید
 • مناسب برای افراد متخصص و دارای مهارت جویای کار
 • دارای رابط کاربری زیبا برای برقراری تعامل مناسب با کاربران
 • پیدا کردن شغل های آینده دار در شرکت های معتبر
 • همکاری و عقد قرار داد با بیش از 4500 شرکت معتبر
 • راهنمای مسیر شغلی از تحصیل تا کار
 • معرفی به شرکت های برتر ایران
 • دارای سامانه ای برای محاسبه حقوق و دستمزد
 • راهنمای دقیق برای ورود به شرکت های معتبر
 • جست و جوی دقیق و حرفه ای برای کارجویان

بهترین سایت کاریابی و استخدامی در ایران کدام است؟

در این مقاله سعی کردم سایت های معتبر استخدامی ایران رو به شما معرفی کنم. اینکه چه سایتی بهترین سایت استخدامی و کاریابی ایران محسوب می شود بستگی به حوزه فعالیت تان دارد. به عنوان مثال سایت شغل یابی اینترنتی جاب ویژه برای افرادی که روزمه حرفه ای ندارند اصلا خوب نیست! اما دلیل نمی شود که سایت بدرد نخوری باشد!

یا مثلا اینفوجاب هم یکی از بهترین سایت های کاریابی و استخدامی خوب ایران است ولی شاید برای افرادی که به دنبال شغل های دولتی با درآمد و مزایای بالا هستند به درد نخورد! چون در اینفوجاب بیشتر آگهی های استخدامی استارت آپ ها و شرکت های مارکتینگی به چشم می خورد.

اگر به دنبال فرصتهای شغلی جدید هستید پیشنهاد می کنم حتما سایت هایی که معرفی کردم را دنبال کنید.

جمع بندی و سخن پایانی

در این مقاله سعی کردم شما را با بهترین و کارآمدترین سایت ها و پلتفرم های کاریابی و استخدامی ایران آشنا کنم. اگر به دنبال شغل خاصی که علاقه زیادی به آن دارید هستید پیشنهاد می کنم از سایت های معرفی شده اقدام به انجام مراحل کاریابی و ساخت رزومه کنید و سپس در زمینه شغلی مورد نظر اقدام کنید و منتظر باشید تا خیلی زود شغل مورد نظرتان را پیدا کنید.

همانطور که ابتدای مقاله اشاره کردم از طریق پلتفرم های استخدامی در ایران بدون نیاز به سابقه کار می توانید در تخصصی که دارید شغل مورد نظرتان را پیدا کنید. پس بهتر است ابتدا نمونه کارهای خود را افزایش دهید و رزومه کاری خود را دقیق درست کنید تا شغل مورد نظرتان را هرچه زودتر پیدا کنید.

امیدوارم از این مقاله هم استفاده کافی را برده باشید و این مقاله زمینه ساز پیشرفت شما و پیدا کردن شغل مورد نظر برای شما باشد. اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت و حتی به میزان کمی در رشد و پیشرفت شما نقش داشت لطفا در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید تا تمامی افراد بتوانند از آن استفاده کنند.

بهترین سایت های کاریابی ایرانی در سال ۱۴۰۱ + ویدیو

اگر بدنبال شغل مناسب هستید در این مقاله شما را با انواع وب سایت هایی که میتوانند در زمینه کاریابی به شما کمک کنند را معرفی میکنیم و به بررسی جز به جز خدمات و نحوه کار کرد این سیستم ها می پردازیم نحوه عملکرد این سایت ها به این گونه است که میتوانید آگهی های موجود را فیلتر بندی کنید و شغل مناسب خود را بیابید.

بهترین سایت های کاریابی کدامند ؟ تا بحال برای جستجوی شغل مناسب از اینترنت اقدام کرده اید یا روش های سنتی مانند روزنامه  ؟ یکی از مهم ترین مسائل جامعه امروز یافتن شغل مناسب مطابق با رشته یا علاقه بخصوص برای جوانان می باشد، که نمیتوان از آن چشم پوشی کرد ، شاید فکر کنید یک مسئله ساده است اما پیدا کردن شغل مناسب یکی از مهم ترین دغدغه های امروزی جوانان است که بجای فعالیت در زمینه تحصیلی و علایق خود به تاکسی های آنلاین رو آورده اند !! به هر طریق ما به یک شغل مناسب نیاز داریم و نباید به علت مسائل اقتصادی نا امید شویم، خوشبختانه با پیشرفت استارتاپ های قدرتمند ایرانی در چند سال اخیر  بسیاری از گرفتاری ها و درگیری های ذهنی جوانان از همین دریچه بزرگ حل شد ؛ سایت هایی که پیدا کردن شغل مناسب شما را راحت تر کرده اند و جایگزین بهتری برای روش های سنتی یافتن شغل هستند.

استخدام چیست؟

استخدام یک توافق دو طرفه بین کارفرما و شخص جویای کار است که با توجه به شرایط هر دو طرف این توافق صورت گرفته و در نهایت منجر به همکاری دائم یا موقت خواهد شد، راه های استخدام افراد مختلف روش های متفاوتیدارد از جمله : استخدام از طریق آگهی های موجود در روزنامه ها،سایت های استخدامی و کاریابی،فراخوان عمومی و آزمون های استخدامی که در این مطلب به بررسی بهترین سایت های کاریابی برای پیدا کردن شغل مناسب خواهیم بود.

چرا باید از بهترین سایت های کاریابی برای پیدا کردن شغل استفاده کنیم؟

حتما شما هم روزی برای یافتن شغل به روزنامه ها و مجله ها روی آوردید !! اما امروزه با سایت های کاریابی و فیلتر هایی (فیلتر شهر،حقوق ماهیانه ،جنسیت ،تحصیلات و …) که در این سایت ها وجود دارد براحتی میتوانید دسته بندی های شغلی را مشاهده و شغل مناسب خود را بیابید ،جالب است بدانید علاوه بر کسانی که بدنیال کار مناسب هستند کارفرمایان هم براحتی میتوانند افراد مناسب کسب و کار خود را بیابند، ما مدت ها وقت خود برای انتخاب و بررسی بهترین سایت های کاریابی در ایران و معرفی آن به شما صرف کرده ایم،امیدواریم از مطالعه آن لذت ببرید و بهترین سایت را انتخاب کنید.

همه موسسات و شرکت ها این موضوع را میدانند در صورت جذب یک فرد با تجربه یا مناسب برای پست مورد نیازشان دستاوردی جز پیشرفت کاری نخواهند داشت و  هزینه هایی که قرار است جهت استخدام صرف شود به زودی به سیستم کاری آن ها باز خواهد گشت،پس با انتخاب فرد مناسب این موضوع را ضمانت میکنند. اما از کجا میتوان این افراد مناسب را پیدا کرد ؟ یا این افراد چطور میتوانند شغل مناسب خود را پیدا کنند ؟ سایت های کاریابی که قرار است به شما معرفی کنیم مزایا و معایب خودشان را دارند و هر سایتی مناسب پیدا کردن شغل و یا انتشار آگهی شغلی ویژه کارفرمایان نیست پس بررسی های گفته شده را مطالعه کنید و بعد از مقایسه سایت مورد نظر خود را انتخاب کنید.

همچنین کار فرمایان عزیز بدانید که ما بهترین سایت های کاریابی و اولین های این عرصه را با مقایسات آماری از لحاظ خدمات و قیمت برای شما فراهم کرده ایم تا بهترین مکان را برای آگهی تبلیغاتی خود بیابید. بهترین سایت هایی که در این چند سال اخیر پیشرفت های چشمگیر و اعتبارات زیادی را کسب کرده اند .

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا