مجله هنر و فرهنگکسب و کار محلی

اهمیت استفاده از قاب عکس چوبی در دکوراسیون

قاب عکس چوبی در دکوراسیون

همانطور که می دانید بیشتر مردم دوست دارند فرصتی را به تماشای عکس ها اختصاص دهند. این فرصت می تواند حتی برای چند ثانیه کوتاه باشد. حس منتقل شده از تصاویر می‌تواند شما را به زمانی که عکس گرفته شده است برگرداند. بهترین قسمت تماشای تصاویر، تداعی خاطرات شما با عزیزان و حتی افراد و مکان هایی است که ممکن است دیگر هرگز آنها را نبینید، این یکی از مهم ترین دلایل دلگرم کننده تماشای تصاویر است. امروزه از قاب نقاشی برای طراحی دکوراسیون بسیار استفاده می شود.

قاب نقاشی یکی از بهترین راه های حفظ تصاویر و حتی آثار هنری شما می باشد. شما با قاب کردن عکس ها می توانید سال های زیادی بدون آسیب دیدن عکس های خود را داشته باشید. همچنین استفاده از قاب عکس می تواند زیبایی عکس های شما را چندین برابر کند. پس از تاثیر قاب عکس و قاب نقاشی در حفظ آثار و همچنین طراحی دکوراسیون غافل نباشید.

در واقع از قرن های قبل از قاب عکس برای نگهداری تصاویر و زیبایی آنها بسیار استفاده می شده است. در سالیان اخیر نیز قاب نقاشی یکی از مهم ترین آپشن های طراحی فضا به حساب می آید. استفاده از قاب عکس  برای ثبت و به تصویر کشیدن  خاطره ها  و تصاویر زیبا می باشد.

اما باید یک نکته مهم را برای انتخاب قاب عکس در نظر داشته باشید. همواره توجه داشته باشید هر مدل قاب عکس مناسب تصاویر شما نخواهد بود. انتخاب نامناسب قاب عکس سبب کم شدن زیبایی قاب عکس و همچنین تاثیر گذاری منفی در زیبایی دکوراسیون فضا شما شود.

تقریباً می توان گفت امروزه برای هر سبک عکس، یک نوع قاب عکس نیز وجود دارد. تنوع زیاد قاب های عکس دست شما را برای انتخاب یک قاب عکس مناسب بسیار باز می کند. علاوه بر سبک زیاد قاب ها، رنگبندی قاب عکس نیز بسیار به چشم می خورد. شما می توانید برای تصاویر خود یک قاب عکس مناسب و مطابق سلیقه خود را انتخاب نمایید.

برای استفاده از قاب عکس به منظور زیبایی در دکوراسیون باید عوامل بسیاری را در نظر داشته باشید. از جمله طرح، رنگ، سبک عکس می باشد. با توجه به تصاویر اقدام به خرید قاب نقاشی کنید تا به جذابیت اثر خود بیفزایید.

برای مثال اگر به دنبال یک قاب نقاشی پرزرق و برق و مینیمال هستید، می توانید سراغ قاب عکس های شیک که در ساخت آنها از فلزات ظریف با طرح های ساده بروید. این قاب ها بسیار شیک، زیبا و پرطرفدار می باشند. این نوع قاب در کنار رنگ های پاستلی بسیار جذاب تر می شود. شما می توانید این قبیل از قاب ها را روی شومینه، قفسه و روی یک دیوار که متناسب با ابعاد قاب عکس است نصب نمایید.

اما امروزه خرید قاب عکس منحصرا برای قاب گرفتن عکس ها نمی باشد. بسیاری از افراد از قابب عکس برای قاب کردن آثاری مانند؛ نقل قول های انگیزشی، تابلو فرش ها و حتی گلدوزی های زیبا استفاده می کنند. در واقع دایره استفاده از قاب نقاشی نسبت به گذشته بسیار گسترده تر شده است. پس این کاملا به نظر شما بستگی دارد که از قاب عکس برای چه کارهایی استفاده کنید.

قاب عکس ها دربردارنده پیام هستند

هدف از طراحی دکوراسیون ایجاد یک فضای دلنشین می باشد. شما می توانید با طراحی دکوراسیون منزل و محیط کار خود فضایی تعبیه کنید تا در آن احساس آرامش داشته باشید. علاوه بر خود، دیگران نیز در هنگام ورود به آن محیط می توانند احساس خوبی از آنجا دریافت کنند.

استفاده از قاب عکس در دکوراسیون نیز باعث ایجاد یک چنین حسی در شما و مخاطبان شما می شود. حتی می توان به جرات گفت که قاب عکس ها بهترین پیام رسان ها در محیط هستند. بعنوان مثال وقتی شما وارد یک محیط می شود و با یک قاب عکس خانوادگی روبرو می شوید، این حس خانواده دوستی فرد میزبان برای شما نمایان می شود. حال اگر وارد محیطی شوید که آثار هنری در آنجا قاب گرفته شده است، فرد را طرفدار آثار هنری می بینید. در واقع استفاده از قاب عکس ها می تواند علایق شما را به مخاطبانتان برسانند.

چیدمان قاب عکس روی دیوار

گاهی اوقات شما با فضایی روبرو می شوید که دارای چندین دیوار سفید و بدون طراحی می باشد. شاید در این موارد دغدغه شما طراحی دیوار با استفاده از المان های طراحی دکوراسیون که قیمت های بالایی نیز دارد باشد. اما بهتر است به جای هزینه های گزاف، از قاب عکس استفاده نمایید. یکی از مزیت های قاب عکس در طراحی چنین دیوارهایی می باشد. شما می توانید با صرف کمترین هزینه با انتخاب یک قاب عکس مناسب با فضای خود دیوار خود را طراحی کنید. سعی کنید از چند قاب عکس در کنار هم استفاده نمایید تا بتوانید محیط خود را با زیباترین حالت طراحی کنید.

انواع قاب عکس ها

قاب عکس ها دارای جنس های مختلفی می باشند. در ادامه همراه قاب نقاشی باشید تا شما را بیشتر با این موضوع آشنا کنیم.

قاب عکس چوبی

قاب های چوبی در دسته قاب های کلاسیک قرار می گیرند. رنگ قاب های چوبی از روشن تا تیره متغیر می باشد. جنس قاب های چوبی نسبت به متریال به کار رفته در آن متفاوت می باشد. قاب عکس چوبی انتقال دهنده حس گرم به بیننده می باشد. برای استفاده از قاب چوبی این نکته را در نظر داشته باشید که قاب های چوبی رنگ روشن، مناسب عکس هایی می باشند که دارای رنگ های سرد هستند. انواع رنگ تیره قاب عکس چوبی برای تصاویری که رنگ های گرم در آن به کار رفته است مناسب می باشند.

قاب عکس pvc

قاب عکس های pvc یکی از انواع پرطرفدار قاب عکس می باشند. علت این امر قیمت مناسب این قاب عکس ها می باشد. رنگ بندی این قاب ها بسیار متنوع می باشد. در حال حاضر رنگ سفید و مشکی این قاب ها در بین پرطرفدارترین رنگ ها می باشد. یکی از مهم ترین مزیت های قاب های pvc را می توان مقاومت آنها در برابر آب دانست. شما می توانید با توجه به ابعاد عکس خود، اقدام به خرید قاب عکس نمایید.

قاب عکس فلزی

متریال استفاده شده درقاب عکس های فلزی همانطور که از اسمش پیداست، فلزات می باشد. این قاب عکس ها می توانند تصاویر شما را بسیار لوکس و مدرن تر نشان دهند، اما توجه کنید که این قاب عکس برای هر عکسی مناسب نمی باشد. قاب عکس فلزی دارای مقاومت بالایی در مقابل ضربات احتمالی می باشند. اما از معایب این قاب عکس بالا بودن قیمت آن می باشد.

انتخاب قاب عکس متناسب با تم محیط

اما یکی از مهم ترین بخش های خرید قاب عکس، انتخاب یک قاب عکس متناسب با فضا و هارمونی محیط شما است. آیا شما می خواهید که فضای شما شیک تر به نظر برسد؟ اگر دنبال چنین کاری هستید به شما توصیه می کنیم از انواع قاب عکس هایی که دارای جنس چوب یا شیشه هستند استفاده کنید. همچنین برای داشتن تصاویر و محیطی مدرن، می توانید از انواع قاب های فلزی استفاده کنید. اما سعی کنید به هنگام انتخاب قاب عکس، متناسب با عکس خود آنرا انتخاب نمایید.

بطور کلی با زیبایی که محصولات چوبی دارند میتوان زیبایی دکوراسیون منزل را دوچندان کرد. در کنار قاب های چوبی زیبا محصولاتی همچون شلف چوبی میتواند گزینه مناسبی جهت خرید باشند.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا