قطعات مورد نیاز برای ساخت کمپرسور باد

یکی از مهمترین تجهیزاتی که به کار برده می شود، انواع کمپرسور باد می باشد که در انواع متفاوتی طراحی و ساخته شده است. کمپرسور باد به دلیل وظیفه مهمی که ایفا می کند، در انواع لوازم و قطعات مهمی تشکیل شده است که هر یک از آن ها به روی عملکرد این دستگاه تاثیر مستقیم دارند. بنابراین بهتر است با مهمترین آشنا شوید.

یکی از مهمترین تجهیزاتی که اغلب افراد به اهمیت آن آگاه نیستند، کمپرسور باد است. این دستگاه نقش اساسی در فشرده‌سازی هوا دارد و در سیستم‌های پنوماتیک، اصلی‌ترین وظیفه را ایفا می‌کند. عملکرد این سیستم به گونه‌ای است که هوای اطراف را به داخل خود جمع کرده و سپس آن را در مخزن خود فشرده می‌سازد. شاید تعجب کنید که این هوای فشرده به چه کار می‌آید، اما باید بدانید که هوای فشرده در صنایع و مشاغل مختلف که به فشار باد نیاز دارند، بسیار کاربردی است.

کمپرسورهای باد در انواع مختلفی طراحی و ساخته شده‌اند، از جمله کمپرسورهای سیلندری یا کوبه‌ای، کمپرسورهای پیستونی یا تسمه‌ای، کمپرسورهای باد دیزل و کمپرسورهای باد خشک، سوالی که همیشه مطرح می شود این است که بهترین کمپرسور باد صنعتی کدام است؟ یکی از مهمترین اجزای این دستگاه‌ها، قطعات کمپرسور باد است که توسط برندهای مختلفی تولید و عرضه می‌شوند. کیفیت این قطعات مستقیماً بر عملکرد دستگاه تأثیر می‌گذارد، بنابراین باید از بهترین مواد و طراحی برخوردار باشند.

به همین دلیل، توصیه می‌شود برای خرید قطعات کمپرسور باد به مراکز معتبر و شناخته‌شده مراجعه کنید. در ابتدا، بهتر است با این قطعات آشنا شوید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

لوازم پمپ باد

شما میتوانید جهت تهیه پک کامل لوازم کمپرسور باد با مشاورین ایتال سرویس در تماس باشید و بهترین قیمتها را با بهترین کیفیت از ما بخواهید.

قیمت قطعات کمپرسور باد

از آنجایی که در این دستگاه از قطعات با کیفیت های متفاوتی استفاده شده است و از همه مهمتر، کمپرسور هوا دارای کاربرد ویژه و عملکرد مهمی می باشد، بهتر است بدانید که عوامل مهمی به روی قیمت قطعات ایت دستگاه تاثیرگذار هستند. به این ترتیب باید قبل از خرید به یک کارشناس مراجعه کنید تا بتوانید یک خرید عالی را تجربه کنید. از جمله مهمترین آیتم های تاثیرگذار در قیمت قطعات این دستگاه می توان به موارد ذکر شده در زیر اشاره کرد:

 • موجود در آن
 • مخزن کمپرسور هوا
 • کیفیت واحد هوا ساز یا بلوک سیلندر
 • رعایت دقت و ظرافت در مونتاژ کمپرسور
 • قطعات یدکی و گارانتی
 • خصوصیات اخلاقی و سازمانی برند تولید کننده دستگاه

به این ترتیب بهتر است به این نکات در زمان خرید دقت کنید. همچنین می توانید با تماس با کارشناسان ما با لیست به روزترین قیمت این قطعات آشنا شوید.

قطعات مورد نیاز برای ساخت کمپرسور باد

کمپرسور هوا برای آن که بتواند وظیفه خود را به درستی ایفا کند و عملکرد صحیحی داشته باشد، از قطعات مهمی تشکیل شده است. بنابراین بهتر است بدانید که در ساخت این دستگاه، به این قطعات نیاز است و نمی توان بدون آن ها به ساخت کمپرسور هوا پرداخت. بهتر است در ادامه با آن ها آشنا شوید:

 1. گیج که وظیفه تنظیم فشار داخلی مخزن را به عهده دارد. در واقع گیج نشان دهنده فشار ایجاد شده درون مخزن است.
 2. کلید اتومات که وظیفه قطع و وصل کردن برق کمپرسور هوا را به عهده دارد.
 3. سوپاپ اطمینان که یک قطعه مکانیکی مهم و ظریف می باشد. این قطعه زمانی به کار برده می شود که به هر دلیلی کلید قطع کن عمل نکند. در این زمان اگر هوای مخزن بیش از حد طبیعی افزایش پیدا کرد، سوپاپ باعث خارج کردن هوای اضافه می شود. عملکرد این قطعه باعث می شود تا از وارد شدن فشار به موتور تا حد زیادی جلوگیری شود.
 4. شیر یکطرفه از دیگر قطعات مهم کمپرسور است که از آن برای جلوگیری از بازگشت پیدا کردن هوا از مخزن به موتور استفاده می شود.
 5. شیر خروجی باد، قطعه دیگری است که به وسیله باز و بسته کردن آن، هوای مخزن خارج می شود.

همانطور که ذکر شد، کمپرسورها از قطعات مهمی تشکیل شده اند که این قطعات باعث افزایش طول عمر یا کاهش طول عمر دستگاه شما می شوند. به این ترتیب باید آن ها را در کیفیت عالی تهیه و خریداری کنید. پس بهتر است با انواع لوازم کمپرسور باد آشنا شوید. این لوازم به شرح موارد ذکر شده در زیر هستند:

 • شاتون یک قطعه سبک ولی در عین حال سخت و محکم است که از انواع قطعات اهرمی محسوب می شود. این لوازم مهم ضربات ناشی از حرکت در پیستون را تحمل کرده و باید برای عملکرد صحیح روغن کاری شوند.
 • اویل پمپ یک قطعه برای روانکاری دستگاه محسوب می شود. این قطعه معمولا در انواع ظرفیت های بالای چیلر تراکمی و سردخانه فریونی طراحی و تولید می شود. همچنین می توان از آن به عنوان موتور مکانیکی نیز یاد کرد. انجام کار اویل پمپ باعث می شود تا راندمان چیلر افزایش پیدا کند و عمر کمپرسور نیز بیشتر شود. همچنین باعث افزایش کارایی دستگاه و بالا رفتن کیفیت آن نیز خواهد شد.
 • پیستون یک قطعه متحرک در داخل سلیندر می باشد که به صورت متحرک در داخل سیلندر قرار داده شده و جنس خاص خودش را دارد. معمولا برای ساخت و طراحی پیستون از آلیاژ آلومینیومی استفاده می کنند. در این بخش مهم با چهار قسمت متفاوت اعم از تاج، دامنه، شیار و سوراخ کژین پین روبرو می شویم که هر یک در عملکرد پیستون تاثیر به سزایی دارند.
 • کارتر هیتر از دیگر لوازم این دستگاه محسوب می شود که باعث افزایش عمر دستگاه می شود. این قطعه مهم از مهم ترین قطعات کمپرسور باد به حساب می آید که وظیفه مهمی را ایفا می کند. به صورت کلی زمانی که کمپرسور خاموش شد، فشار در بخش کارتر افزایش پیدا کرده و در مقابل دمای آن کاهش پیدا می کند. لازم است بدانید که این قطعه مهم در همه کمپرسورها وجود ندارد.
 • آنلودر یکی دیگر از لوازم مهم کمپرسور باد محسوب می شود که نقش مهمی را در این دستگاه به عهده دارد. این لوازم مهم باعث خارج کردن کمپرسور از زیر فشار می شوند و می توانند بار اضافه را خارج کنند. این قطعه مهم در اصل باعث افزایش طول عمر کمپرسور می شود و وظایف مهمی را در دستگاه به عهده دارند. از آنجایی که کمپرسور در حین کار تحت فشار زیادی قرار می گیرد، در این صورت کار کردن با آن باعث خرابی دستگاه می شود، بنابراین آنلودر باعث جلوگیری از این اتفاق می شود.
 • سیم پیچ کمپرسور یکی از انواع مهمترین لوازم این دستگاه محسوب می شود که در حال حاضر دو نوع سیم پیچ در بازار وجود دارد که می توان به سیم پیچ مسی و آلومینیومی اشاره کرد.

فروش قطعات کمپرسور باد

برندهای زیادی به تولید انواع قطعات این دستگاه مهم پرداخته اند، که برای آن ها کیفیت ایده آلی را به کار برده اند. بنابراین باید بتوانید برای تهیه این محصول، به برندهای شناخته شده مراجعه کنید. برندهایی که به فروش قطعات دستگاه کمپرسور هوا می پردازند، باید بهترین کیفیت را در ساخت آن ها به کار ببرند چرا که این دستگاه از وظیفه مهمی بهره مند است و می تواند به روی عملکرد این دستگاه تاثیرگذار باشد.

لوازم جانبی کمپرسور باد

از جمله مهمترین لوازم جانبی که در این دستگاه به کار برده می شود، می توان به مخزن، مانومتر، تابلو سکوئنس، شیر تخلیه، پرشر سوئیچ، سوپاپ اطمینان، فیلتر هوا، چرخ کمپرسور، هوا ساز، الکترو موتور اشاره کرد. بنابراین بهتر است بدانید که وجود هر یک از این لوازم جانبی در کمپرسور هوا لازم و ضروری است. چرا که باعث می شود تا بتوان به درستی به نصب و راه اندازی این دستگاه پرداخت. پس باید هر یک از آن ها در کیفیت عالی تهیه شوند. تا بتوان کمپرسور هوایی را تهیه کرد که طول عمر بالایی داشته باشد. بهتر است این قطعات اورجینال باشند و آن ها را از شرکت های معتبر تهیه کنید.

لوازم پمپ باد

همانطور که در این بخش راجع به انواع قطعات و لوازم به کار برده شده در کمپرسور هوا صحبت کردیم، این قطعات مهم در کارایی و عملکرد و طول عمر این دستگاه نقش مهمی را ایفا می کنند. بنابراین باید بتوانید آن ها را در کیفیت  اصلی و اورجینال تهیه کنید. همچنین بهتر است که به نحوه صحیح نگهداری و رسیدگی به آن ها توجه کنید. چرا که این امر باعث افزایش طول عمر دستگاه می شود. لوازم کمپرسور هوا معمولا در قیمت های متفاوتی عرضه می شوند که این قیمت ها به عوامل ذکر شده در این مقاله وابسته هستند.

پس بهتر است در زمانی که برای خرید این دستگاه برای مصارف خود اقدام می کنید، ابتدا با یک کارشناس خبره مشورت کنید تا با مشکل روبرو نشوید. به این صورت می توانید از به روز ترین لیست قیمت این قطعات اطلاع کسب کنید و با آگاهی کامل به خرید این دستگاه بپردازید. باید بتوانید کمپرسور هوا را در کیفیت عالی و قیمت مقرون به صرفه تهیه کنید. در این صورت تنها برندهای مطرح می توانند شما را به هدفتان برسانند.

 

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا