کلینیک تخصصی کاشت موی غرب تهران دکتر رابط

جدیدترین روش کاشت مو در ایران

در جدیدترین شیوه ی کاشت موی طبیعی با عنوان میکروکاشت یا میکروگرافت MICRO GRAFT که در حال حاضر به صورت انحصاری در کلینیک تخصصی پوست و مو دکتر رابط انجام می پذیرد.جدای از اجرای مراحل برداشت در کاشت SUT در مرحله کاشت نیز از دستگاه اتوماتیک استفاده شده که ظرافت کاشت مو تا حد میکرو را دارد و بدون استفاده از تیغ جراحی کاشت مو انجام میپذیرد که در این حالت شاهد هیچگونه اسکاری بر محل کاشت بیمار نخواهیم بود.به دلیل استفاده از دستگاه ایمپلنتر در سایز میکرو میتوان تعداد گرافت بیشتری در یک سانتی متر مربع کاشت که این امر تراکم چند برابری را نسبت به سایر روش ها در پی دارد و ظرافت کاشت مو را تا حد زیادی بالا میبرد به طوری که موهای کاشته شده به طور کاملا طبیعی رشد می کنند.

آشنایی با روش های کاشت مو

کاشت مو به روش میکروگرافت یا کاشت در سایز میکرو آخرین متد کاشت موی طبیعی است که تمام معایب روش های قدیمی را برطرف نموده و شیوه ی پیوند مو را به درمانی قطعی و دقیق برای طاسی و کم مویی تبدیل کرده است.

در این روش در مرحله برداشت مو از هولدرهایی با ضرافت 0.4 دهم میکرون استفاده میگردد که ظرافت بسیار بیشتری نسبت به روش SUT را در آن شاهد هستیم.

مهمترین تفاوت پیوند مو به شیوی میکروگرافت انجام مرحله کاشت با دستگاهای کاشت اتوماتیک در سایز میکرو است که نیاز به هیچگونه روزنه و برشی در سطح طاسی مو نیست و با توجه به سایز میکرو هیچگونه اسکاری برجای نمیگذارد.

کاشت در سایز میکرو تا ۳ برابر تراکم را نسبت به روش های قدیمی افزایش می دهد و به قدری ظرافت و دقت کاشت افزایش پیدا کرده که کسی قادر به تشخیص کاشت موی شما نمی باشد. هزینه کاشت هر تار مو در این روش به نسبت سایر روش‌ها کمی بیشتر است.

کاشت مو چیست؟

کاشت مو می‌تواند به ‌طور ساده انتقال فولیکول‌های مو از نواحی مختلف مانند پشت گردن و ریش به مناطقی که موهای کمتری دارند و دچار طاسی هستند، تعریف شود. این فرایند زیبایی به دلیل تغییر در چهره که باعث جوان‌تر شدن صورت می‌شود، می‌تواند عامل مهمی برای افزایش جذابیت شما باشد.

انواع روش‌های کاشت مو در کلینیک دکتر رابط

در کل بهترین کلینیک کاشت مو در تهران که عمل کاشت مو را انجام دهد از این سه روش استفاده می‌نماید:

  • روش fit: در این روش موها به صورت دستی و یا به روش پانچ‌های بسیار ظریفی جدا می‌شود.
  • روش fut: در این روش نیز برداشت موها به شکل یک نوار باریکی از ناحیه پشت سر جدا می‌شود که زیر میکروسکوپ دانه‌دانه است.
  • کاشت موی ترکیبی: این روش که ترکیبی از دو روش بالا است در مواردی استفاده می‌گردد که فرد طاس باشد.

بررسی روش FUT در کاشت مو

این نوع از کاشت شامل یک جراحی بسیار کوچکی در قسمت پشت سر است، به‌گونه‌ای که یک نوار باریک جدا می‌شود که این نوار نیز در زیر میکروسکوپ به یک‌تکه بسیار کوچک تبدیل می‌شود که هر یک از این تکه‌ها شامل یک تا چهارتار مو است. در این‌گونه از مدل برداشت مو است که می‌شود موها را با ظرافت و تراکم بالاتری بر روی سر فرد کاشت. به علت اینکه موها در زیر میکروسکوپ جدا می‌شوند اتلاف موی جداشده از قسمت پشت سر در حد صفر است و تمام مویی که جداشده است، کاشت می‌شود.

ازآنجایی‌که گرافت هایی که از قسمت پشت سر به‌صورت یکی و دوتایی و سه‌تایی و چهارتایی جدا می‌گردد، می‌توان قسمت جلوی سر و خط مو را با ظرافت بالاتری کاشت نمود. درجاهایی که تراکم بالاتری لازم باشد، از گرافت های سه الی چهارتایی استفاده می‌شود. این نوع از کاشت دارای یک مزیتی است که در قسمت پشت سر نیاز به بخیه دارد که این روش کاشت باید توسط یک متخصص انجام شود. جای بخیه‌ای که باقی می‌ماند بسیار ریز است و کاملاً زیر موها پنهان می‌شود.

روش FIT در کاشت مو

کاشت مو به روشFIT ، موها به شکل تک تک از قسمت پشت سر جدا می‌شود و از طریق قسمت های جزئی به نام پانچ انجام می‌گیرد. این نوع کاشت نیازی به‌ جای بخیه ندارد و می‌توان بدون هیچ اسکار یا زخمی این کار را انجام داد که ازجمله بزرگ‌ترین مزیت‌های این روش است. در ضمن در قسمت جدا نمودن مو هر تکه اسکار کوچکی به صورت یک نقطه کوچک سفید بر جای می‌ماند که به صورت کامل زیر موها مخفی است. این روش نسبت به روش قبلی از دوران نقاهت کمتری برخوردار است، درد کمتری دارد و بیمار می‌تواند بلافاصله بعد از عمل به‌ راحتی استراحت نماید. به علت اینکه این نوع از کاشت، راحت‌ترین نوع جراحی است، بسیاری از مراکز به‌ صورت غیرمجاز این کار را انجام می‌دهند.

در این روش سر فرد باید به‌ صورت کامل تراشیده می‌شود تا موها به‌ صورت کامل و سالم خارج شوند. این روش برای طاسی نای بسیار بزرگ مناسب نیست و فقط برای طاسی های بسیار کوچک کاربرد دارد. مبنای جدا کردن مو از سر، پشت سر است. این نکته را نیز باید مدنظر قرارداد که جدا نمودن مو از نواحی بدن ازجمله سینه، پشت، نواحی ریش و ناحیه زهار بدن است نیز به روش fit صورت می‌گردد و برای هر بیمار به ‌ندرت این کار انجام می‌شود.

·         روش ترکیبی

این روش بهترین روش کاشت است که برای طاسی‌های بسیار بزرگ قابل‌استفاده است. در اینجا از ترکیب دو روش قبل و به‌صورت هم‌زمان استفاده می‌شود. به این صورت که موهایی که در مرحله fut جدا می‌شود در جلوی سر کاشته می‌شود که از ظرافت بیشتر و تراکم بالاتری برخوردار است. بعد از آن نیز کمی از مو به شکل fit جدا می‌شود تا کمبود موهایی که در قسمت قبلی ایجادشده، جایگزین گردد و از این موهای برداشت‌شده در قسمت پشت سر استفاده می‌گردد.

·         روش ترکیبی

این روش بسیار کاملی است و با استفاده از این روش فرد می‌تواند موی بیشتر را با تراکم بالاتر به همراه داشته باشد در ضمن متخصص می‌تواند وسعت بیشتری از سر فرد را مورد درمان قرار دهد. در ضمن در این روش خط بخیه وجود دارد که باید موها کوتاه گردد و با مقداری درد همراه است. پس این روش مناسب افرادی است که دارای طاسی بسیاری هستند و می‌خواهند که مشکل طاسی خود را سریع و در یک جلسه برطرف نمایند. ولی باید این نکته را مدنظر قرارداد که اگر شخصی با جای بخیه مشکل دارد، هر گز نباید از این روش برای کاشت استفاده نماید و باید یکی از دو روش fit یا fut را استفاده کند.

اقدامات قبل از کاشت مو

قبل از اینکه فرد بخواهد کاشت انجام دهد باید در مورد این مسائل تحقیق نماید:

  • کاشت مو برای فرد مورد نیاز هست یا خیر: اینکه فرد بفهمد که آیا نیاز دارد که کاشت را برای خود انجام دهد یا خیر باید به متخصص این عمل مراجعه نماید و مشورت های لازم را انجام دهد. اغلب افرادی که دچار مشکلات کم‌پشتی مو و یا طاسی موی سر هستند، پیشنهاد می شود که کاشت را انجام دهند.
  • علت کم پشت شدن مو: دلایل کم پشتی مو می‌تواند مختلف باشد شامل: استرس های ناشی از کار، تغذیه بد، کچلی و یا اینکه ارثی باشد.
  • سن کاشت: معمولاً زیر سن ۲۳ سال توصیه و انجام نمی‌شود. از طرف دیگر افرادی که دارای سن بالایی هستند نیز ممکن است بعد از کاشت هم چنان دچار ریزش مو شوند.
  • بررسی هزینه: افراد باید قبل از کاشت، نسبت به هزینه آن نیز تحقیق نمایند و بعدازآن شروع به کاشت نمایند.انتخاب نوع روش کاشت: انتخاب تکنیک کاشت تأثیر بسیار زیادی درنتیجه نهایی کاشت دارد، قبلاً کاشت به‌صورت FIT و FUT انجام می‌شد ولی امروزه روش‌های جدید کاشت مو به روش SUT و FUT نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • آگاهی کامل از عوارض بعد از عمل: فرد باید نسبت به نتیجه بعد از عمل نیز کاملاً تحقیق کند و برحسب نتایج عمل این کار را انجام دهد.
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا