اقتصادیکسب و کار محلی

مراحل خرید از سایت خارجی در ایران

پیش آمده که گاهی شما کالایی را در سایت خارجی ببینید و قصد خرید آن را داشته باشید. اما این روزها با توجه به عدم پذیرش کارت های بانکی ایرانی، خرید از سایت های خارجی امکان پذیر نیست. برای حل این مشکل باید به یکی از راه های پرداخت ارزی دسترسی داشته باشید. اما دسترسی به این راه های هزینه های سنگینی دارند. در این مقاله همراه با ایرانیکارت می آموزیم که چگونه از سایت خارجی خرید کنیم و آن را در ایران تحویل بگیریم. اگر قصد سفارش از سایت های خارجی دارید، برای انجام اینکار و نحوه سفارش کلیک کنید.

ممکن است شما کالایی را نیاز داشته باشید که آن را در ایران پیدا نمی کنید. یا اینکه اگر هم بیابید باید هزینه گزافی بابت آن بپردازید. این درصورتی است که شما می توانید همان کالا را در سایت هایی همچون آمازون و ایبی و غیره به راحتی با هزینه کم بخرید. اما به دلیل محدودیت های موجود نمیتوانید آن کالا را از طریق کارت های بانکی خود بخرید. اما این سوال پیش می آید که چگونه می توانیم از سایت  های خارجی خرید کنیم. در این قسمت روش هایی که می توان با استفاده از آن ها از سایت های خارجی خرید کرد توضیح داده می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر از نحوه خرید از سایت های خارجی تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

خرید با استفاده از کارت های اعتباری

یکی از روش های خرید از سایت های خارجی استفاده از کارت های اعتباری است. اکثر سایت های خارجی کارت های اعتباری همچون ویزا و مستر را می پذیرند. با داشتن ویزا کارت و مستر کارت شما می توانید از هر سایتی که این کارت ها را می پذیرند خرید کنید. این کارت ها علاوه بر خرید از سایت های خارجی قابلیت های دیگری نیز دارند که بسته نیاز خود می توانید از آن ها استفاده کنید.

خرید با استفاده از گیفت کارت ها

ممکن است هزینه کارت های اعتباری در ازای کالایی که نیاز دارید بسیار زیاد باشد. اما یکی دیگر از روش های خرید از سایت های خارجی استفاده از گیفت کارت ها می باشد. معمولا فروشگاه ها و موسسات برای افزایش فروش خود و جذب کاربر بیشتر، کارت هایی را در اختیار کاربران قرار می دهند که با استفاده از آن می توانند به خرید بپردازند. همچنین کاربران می توانند از این کارت ها به عنوان هدیه نیز استفاده کنند.

خرید با استفاده از پی پال

روش دیگر برای خرید از سایت های خارجی استفاده از کیف پول ها الکترونیکی همچون پی پال می باشد. البته باید بدانید که برخی از سایت ها کیف پول های الکترونیک را نمی پذیرند و شما مجبور به استفاده از روش پرداختی دیگری هستید. پس قبل از اقتتاح حساب پی پال حتما بررسی کنید که سایت موردنظر شما پذیرندگی پی پال را دارد یا خیر.

مراحل خرید از سایت های فروشگاهی خارجی

یکی از نکات مهمی که هنگام خرید از سایت های خارجی ذهن هر کاربر ایرانی را به خود مشغول می کند ، روش پرداخت ارز در این گونه سایت ها و نحوه تحویل کالاها می باشد.

پرداخت در سایت های فروشگاهی خارجی

باید توجه داشته باشید می بایست برای خرید از سایت های خارجی کارت اعتباری بین المللی یعنی ویزاکارت  ، مسترکارت و یا کارت های مشابه در اختیار داشته باشید.

پیشنهاد خدمات:

همان گونه که می دانید ایران از یکی پنج کشوری است که شبکه بانکی آن به شبکه بانکی جهانی متصل نیست. بنابر این هیچ گونه خدماتی از شرکت هایی مانند ویزا کارت و مستر کارت دریافت نخواهد کرد. برای حل این مسئله چند راهکار برای کاربران وجود دارد.

استفاده از کارت های اعتباری دیگران

اگر خودتان کارت اعتباری در اختیار ندارید می توانید برای خرید از این گونه سایت های خارجی از کارت اعتباری کسانی که در خارج از کشور ساکن هستند استفاده نمایید. تنها کافی است شماره کارت ،  تاریخ انقضا و کد سه رقمی امنیتی کارت دوستتان را در اختیار داشته باشید و اقدام به خرید نمایید. البته بایستی توجه داشته باشید که برخی از بانک ها  با کمک درگاه واسطه پرداخت از صاحبین کارت تاییدیه می گیرند بنابراین هنگام انجام خرید لازم است با دوستتان در ارتباط باشید.

استفاده از کارت های اعتباری در داخل کشور

یکی دیگر از راه های پرداخت ارز در این گونه سایت ها استفاده از کارت های اعتباری بین المللی که از طریق شرکت های فروش به خریداران پیشنهاد می گردد. امروزه به خصوص در سالهای اخیر در ایران ، کارت های اعتباری بین المللی که مربوط به کشورهای آذربایجان ، تاجیکستان و امارات می باشد،  از طریق صرافان در اختیار خریداران قرار می گیرد. البته اعتبار این نوع کارت های بین المللی هنوز از مهم ترین دغدغه های ایرانیان است.

در برخی مواقع کارت های ارائه شده و مبالغ آن مسدود شده است و این نگرانی همواره با کاریران ایرانی در روبرو شدن با شرکت های ارائه دهنده کارتهای اعتباری همراه است. رویال بانک باکو یکی از ارائه دهندگان کارت به کاربران ایرانی درسالهای پیشین بود. اما این بانک در سال 1391 شرکت ویزا بانک را به جهت ارائه خدمات بانکی به ایرانیان جریمه کرد که این امر باعث شد بانک به شدت آسیب خورده و مبالغ زیادی از وجوه ایرانیان مسدود گردد.

از دیگر نگرانی های کاربران ایرانی موضوع هزینه مربوط به شارژ کردن کارت ها و میزان سرعت شارژ کردن و وجود اینترنت بانک جهت بررسی و کنترل موجودی و گردش بانکی می باشد.

انجام حواله ارزی با وجود صرافی ها

یکی دیگر از راه های پرداخت در سایت های فروش خارجی یاری گرفتن از صرافی ها می باشد.  لازم بذکر است با وجود امکانات پرداخت آنلاین ، امروزه واریز به حسابهای بانکی رایج نیست. صرافی ها در این مرحله با دریافت کارمزد بالایی ارز را به حساب فروشگاه خارجی واریز می کنند که در برخی از سایت ها همچنان از این روش استفاده می شود.

نحوه استفاده از راه های واسطه انتقال ارز

راه دیگری برای خرید از سایت ها و فروشگاه های بین المللی وجود دارد و آن استفاده از درگاه های واسطه پرداخت مانند پی پال  یا ایزی ریمیتنس می باشد. البته این نکته نیز حائز اهمیت است که انتقال ارز در شبکه جهانی با توجه به گستردگی بسیار زیاد آن به سادگی شبکه شتاب بانکی در ایران نیست به همین جهت شرکت های واسطه ای پرداخت نظیر 20 پیمنت ، امکان انجام  این کار را بوجود اورده اند.

به عنوان نمونه پی پال اکانت هایی را بوجود اورده است تا جابجایی پول بین اکانت های پی پال به سهولت ایجاد گردد. البته شرکت پی پال در خصوص کاربران ایرانی بسیار حساس است بنابراین قبل از هر اقدامی در خصوص انجام تراکنش های پی پال اطلاعات کافی را بدست آورید.

دریافت محصول سفارشی در کشور ایران

ارسال محصول به ایران یکی دیگر از نگرانی های ایرانیان هنگام خرید از سایت های خارجی است که البته نکته بسیار مهمی است. به جهت ایجاد تحریم در سال های اخیر بر علیه ایران شما می بایست نسبت به ارسال محصول بصورت مستقیم از سوی سایت فروشنده  اطمینان حاصل کنید. در حال حاضر امکان ارسال مستقیم کالا به ایران از سوی شرکت ها و فروشگاه های بین المللی به خصوص شرکتهای آمریکایی وجود ندارد.  بایستی توجه داشت که توجه به قوانین گمرکی در ایران نیز حائز اهمیت است.

از آنجایی که گروهی از محصولات به ترخیص احتیاج دارند و کارهای گمرکی باید روی آنها انجام شود ، لذا اطلاع از این روند قبل از خرید شما را آماده تحویل کالا می کند. در شرایطی که امکان ارسال مستقیم محصول به ایران نباشد می توان از ارسال غیر مستقیم استفاده نمود که چندین روش برای این منظور وجود دارد:

اولین راه ، یاری گرفتن از آشنایانی است که در خارج از کشور هستند. بدین ترتیب می توان کالای خریداری شده را به ادرس ایشان ارسال کنید.پس از آن کالای خود را از طریق پست یا مسافر، در ایران بگیرید. در این حالت به  آدرس شما درایران نیاز نیست.

کدام محصولات تحریم است؟

در خصوص کشوری که قصد خرید از آن را دارید و همچنین سایت فروشگاهی منتخب تان توضیحاتی داده شد. نکته دیگری که حائز اهمیت است نوع کالاست. به عبارتی ممکن است کشوری به کاربران ایرانی خدماتش را ارائه نماید اما این خدمات مربوط به کالاهای خاصی نیست.

این کالاها که کالاهای تحریمی نامیده می شوند درشاخه هایی مانند علوم نانو ، نفت و پتروشیمی و یا هوا و فضا می باشند که از جمله کالاهای تحریمی ایران است که بایستی هنگام خرید از یک سایت خارجی مدنظر داشته باشید.

از آنجایی که خرید این نوع محصولات هزینه و شرایط مخصوص به خود را نیاز دارد،  لذا پیشنهاد می شود قبل از هرگونه اقدامی برای مکاتبه با فروشنده با یکی از شرکت هایی که در این خصوص تخصص دارند مشورت نموده و یا از توانایی و تخصص آنها بهره بگیرید. زیرا این نوع خریدها نیاز به تبحر خاصی دارد و استفاده از تجربه و دانش یک گروه متخصص شما را در خریدی مطمئن وایمن یاری می رساند.

نمایش بیشتر

آیدا چم سورکی

آیدا چم سورکی هستم متولد 1381 تحصیل کرده در رشته علوم تربیتی و علاقمند به نویسندگی و فعال در شبکه های اجتماعی
دکمه بازگشت به بالا