کسب و کار محلیمجله علمی و پزشکی

راهنمای انتخاب تشک رویا

انواع مختلف محصولات تشک و مقایسه آنها با یکدیگر

شرکت رویا یکی از قدیمی ترین و برترین شرکت در بین تولید کنندگان محصولات کالای خواب میباشد که با تولید با کیفیت و همطراز با محصولات جهانی در این زمینه در ایران جزو رتبه ای بالا قرار دارد.محصولات تشک رویا از بهترین پارچه،اسفنج و فنراستفاده می کند که این امر سبب می شود دارای طول عمر بالایی باشند. در این مقاله سعی داریم به انواع مختلف محصولات تشک رویا بپردازیم و مدل های مختلف آن را با یکدیگر مقایسه کنیم. در انتها نیز لیست قیمت تشک رویا را آورده ایم. با ما تا انتها همراه باشید.

تشک رویا از سه بخش اصلی در دسته بندی تشکیل شده است:

  • تشک رویا بونل(فنری)
  • تشک رویا مدیکال (طبی)
  • تشک رویا اولترا(فنر منفصل)

تشک رویا بونل

تشک های بونل به تشک هایی میگویند که  فنر اصلی ترین بخش آن میباشد.تشک رویا برای رفاه حال مشتریان خود در این دسته بندی ۶ مدل تشک با درجه نرمی و سفتی های متفاوت ارائه داده است که شما می توانید با توجه به شرایط فیزیکی خود تشک رویا مد نظر را انتخاب نمایید. این تشک ها به اسم طبی فنری نیز معروف هستند.تشک های بونل به لحاظ کیفی به ترتیب از پایین ترین به بالاترین قیمت به شرح زیر میباشند:

بونل ۶ (فوق العاده نرم)

نرم ترین تشک میباشد،تنها تشک بدون فریم فلزی می باشد.دارای ارتفاع 18 سانتی متر است و مناسب برای وزن های 40 تا 50 کیلو می باشد.گارانتی محصول 2 سال می باشد.

بونل 5 (خیلی نرم)

تشک طبی فنری است، ارتفاع آن 19 سانتی متر است و مناسب برای وزن های 50 تا 60 کیلو می باشد.گارانتی تشک 3 سال است.

بونل ۴(نرم)

تشک رویا مدل بونل ۴ طبی فنری است و ارتفاع تشک ۲۲ سانتی متر است.تشک بونل ۴ دارای تراکم اسفنج متعادل می باشد ولی نسبت به مدل بونل ۵ دارای تراکم بیشتری است. تشک بونل ۴ مناسب برای وزن های 60 تا 75 کیلو می باشد و دارای 4 سال گارانتی می باشد.

بونل ۳ (نرم)

تشک طبی فنری است که دارای حالتی متعادل یعنی نه خیلی نرم و نه خیلی سفت است.تشک رویا مدل بونل ۳ دارای ارتفاع استاندارد و متعادل حدود ۲۴ سانتی متر می باشد.این مدل دارای اسفنج با قطر حدود ۴ سانت در دو سمت تشک می باشد که سطح رویه تشک حالتی خیلی سفت نداشته باشد. بهتر است افرادی با رنج وزنی حدود ۶۰-۸۰  کیلوگرم از این تشک استفاده کنند و با توچه به عمر مفید برای این تشک دارای ۵ سال ضمانت می باشد.

بونل ۲(تا حدودی نرم)

تشک بونل ۲تشکی طبی فنری استکه حالتی متعادل دارد.ارتفاع تشک ۲۲ سانتی متر است.بهبود قطر مفتول فنر نسبت به مدل های قبلی،بهبود کیفیت اسفنج روی فنر نسبت به مدل های قبل، دارای 5 سال گارانتی است.

بونل ۱(تا حدودی نرم)

تشک رویا مدل بونل ۱ از سفت ترین تشک های رده بونل می باشد و مناسب افرادی است که دوست ندارند تحت هیچ شرایطی حالتی فنری حس کنند و یا اگر دارای وزن بالایی هستید باز هم تشک بومل ۱ رویا می تواند گزینه مطلوبی محسوب شود. تنها تشک طبی فنری دارای دیواره اسفنجی می باشد. ارتفاع تشک ۲۴ سانتی متر است.افزایش قطر اسفنج روی فنر نسبت به مدل های قبل .دارای گارانتی۶ ساله می باشد.

تشک رویا مدیکال

این تشک ها جزو تشک های طبی میباشد که اسفنج اصلی ترین جز تشکیل دهنده آن میباشد.تشک رویا مدل مدیکال مناسب افرادی هست که دارای مشکلات کمر درد هستند و یا عادت به استراحت روی تشک های فنری را ندارند. این تشک از بارز ترین ویژگی هایش عدم داشتن تکان حین جابجایی یا غلت خوردن روی تشک میباشد.

این مدل تشک ها به ترتیب از پایین ترین به بالاترین قیمت به شرح زیر میباشد:

مدیکال ۴(تا حدودی نرم)

این نوع تشک بیشتر به خاطر قیمت مناسب که دارد در لیست تشک های رویا قرار دارد.داخل تشک از اسفنج ۲۰ کیلویی تشکیل شده است که خیلی مورد تایید نیست به همین خاطرفقط دارای ۱ سال ضمانت میباشد.مناسب برای وزن های زیر ۷۰ کیلو می باشد.ارتفاع تشک ۲۰ سانتی متر است.

مدیکال ۳ (تا حدودی سفت)

در بین تشک های طبی این تشک یکی از پرفروش ترین آنها میباشد.در بین ۴ مدل طبی شرکت رویا به دلیل وجود ریباند میتوان این تشک را سفت ترین آنها نام گذاری کرد.داخل این تشک از ریباند ۸۰ کیلویی استفاده شده است وزیر و روی آن ۵ سانت اسفنج ۲۰ کیلویی استفاده شده که با کمی نرم کردن بتوان روی آن استراحت کرد.مناسب برای هر وزنی است.دارای  گارانتی ۵ ساله است.ارتفاع تشک ۲۲ سانتی متر است.

مدیکال ۲ (تا حدودی نرم)

این تشک جزو تشک های طبی تا حدودی  نرم و استاندارد میباشد.برای هر وزنی مناسب میباشد.مغزی این تشک از اسفنج ۴۰ کیلویی تشکیل شده است.دارای گارانتی ۵ ساله است.ارتفاع تشک ۲۱ سانتی متر است.

مدیکال ۱(نرم)

این تشک از جدیدترین و منحصر به فرد ترین تشک ها در سطح جهانی میباشد.این تشک از سل پاکت و اسفنج های برش خورده تشکیل شده است.اسفنج های برش خورده با ایجاد کانال های هوا در سطح رویه اسفنج موجب تسهیل جریان تبادل حرارت در سطح تشک شده و در نتیجه باعث کاهش دمای سطح تشک و خنک تر شدن آن میگردد.همچنین با داشتن فنر جدا و ریز(سل پاکت) باعث حالت پذیری بهتر بدن میشود و حس نرم ترو متفاوت بودن را میدهد.ارتفاع تشک ۲۸ سانتی متر است.دارای گارانتی ۵ ساله است و برای هروزنی مناسب می باشد.

تشک رویا اولترا (فنر پاکتی)

این نوع تشک ها از جدیدترین و متداول ترین تشک ها در سطح جهانی هستند.اصلی ترین جز تشکیل دهنده آن فنر منفصل(پاکتی) میباشد.مهمترین و بارزترین ویژگی این تشک عدم داشتن ارتعاش میباشد به طوری که در تشک های دونفره هنگام غلط خوردن یا نشستن و برخاستن از روی تشک طرف مقابل متوجه این  تکان نمیشود.این مدل تشک ها به ترتیب از پایین ترین به بالاترین قیمت به شرح زیر میباشد:

اولترا ۴ (کمی نرم)

این تشک از فنر منفصل و ۳ سانت اسفنج ۲۰ کیلویی در زیر و روی فنر تشکیل شده است.دارای دیواره اسفنجی دورتادور تشک میباشد که کمک به استحکام بدنه تشک میکند.دارای گارانتی ۶ ساله و مناسب برای هر وزنی می باشد.ارتفاع تشک ۲۶ سانتی متر است.

اولترا ۳(تا حدودی نرم)

این تشک تمام مشخصات تشک قبلی را دارد.تشک رویا مدل اولترا ۳ دارای یک پد طبی نرم کننده بروی تشک می باشد که این امر سبب می شود تا حدودی حالت فنری کمی بروی تشک حس نمایید. پد اسفنجی مقداری از نرمی تشک میکاهد به همین خاطر از تمام مدل های اولترا کمی سفت تر است.

چینش فنر پاکتی در تشک اولترا ۳ به گونه است که این تشک یک طرفه میباشد یعنی در بین تمام تشک های دیگر این تنها مدلی است که احتیاجی به پشت و رو کردن تشک در طول زمان ندارد.پد اسنفجی قابل تعویض و قابل شستو میباشد.مناسب برای هر وزنی است.مناسب برای افراد با کمر درد خفیف می باشد. و ارتفاع تشک ۲۸ سانتی متر است.دارای گارانتی ۷ ساله می باشد.

اولترا ۲ (نرم)

این تشک از فنر منفصل و ۴ سانت اسفنج ۴۰ کیلو در زیرو روی فنر تشکیل شده است.این تشک دارای پد مجزای مموری فوم(اسفنج هوشمند) میباشد.مموری فوم اسفنجی به حالت خمیری میباشد که طبق حالت و گرمای بدن سریعا شکل بدن به خودش گرفته و باعث ساپورت بهتر و سریعتر آناتومی بدن میشود.مناسب برای هر وزنی است.ارتفاع تشک ۳۲ سانتی متر است.دارای گارانتی ۸ ساله می باشد.

اولترا ۱(نرم)

فنرهای پاکتی که در هسته تشک رویا به کار رفته است باعث می شود لرزش در این تشک ها به حداقل برسد،فنر میکرو پاکتی در سطح رو و پشت تشک باعث می شود حالتی شناور داشته باشد و وزن را بروی سطح تشک پخش می نماید تا در هنگام خواب و استراحت آسودگی بیشتری داشته باشید. ارتفاع تشک 30 سانتی متر است.دارای لایه های اسفنجی مقاوم،دیواره اسفنجی دور تشک قابلیت حفظ حالت استاندارد ستون فقرات در هر وزنی می باشد.اسکلت اصلی این تشک فنر مفصل و ۴ سانت اسفنج ۴۰ کیلویی و فنر ریز (سل پاکت).گارانتی این محصول 8 ساله است.

برگرفته شده از: نمایندگی رویا

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا