کسب و کار محلیمجله علمی و پزشکی

فاکتورهای موثر بر ماندگاری هایفوتراپی در بخش های مختلف صورت

ماندگاری هایفوتراپی صورت و غبغب چقدر است؟

می­دانیم با گذشت زمان و افزایش سن، پوست هم دچار پیری می شود و خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و دچار افتادگی و چین و چروک می شود. امروزه روش­های مختلف و متد های جدید و کم عارضه ای وجود دارند که می­‌توانند به جوان سازی پوست و زیبایی کمک کنند؛ یکی از این روش ها، هایفوتراپی است. می توان گفت هایفوتراپی یکی از بهترین‌ روش‌های جوانسازی پوست است که امروزه طرفداران زیادی هم دارد. هایفو می‌تواند لیفت سریع صورت، رفع چین و چروک‌ها، سفت کردن پوست و شکستن چربی‌های بدن را انجام دهد. هایفوتراپی سه مزیت بسیار مهم دارد:

  • می توانید بخشی از نتایج آن را بلافاصله بعد از اتمام جلسات درمانی مشاهده کنید.
  • عوارض و دوره نقاهت عمل‌های جراحی جوانسازی (مانند بی‌هوشی، درد، بخیه و خونریزی) را نخواهید داشت.
  • این روش، بسیار ایمن و کم عارضه خواهد بود.

اما در مورد نتایج هایفوتراپی (hifu) و میزان ماندگاری هایفو باید گفت ممکن است، نتایج متفاوتی را برای افراد مختلف داشته باشد. برای دانستن اطلاعات بیشتر در مورد نتایج جوانسازی پوست و ماندگاری با هایفو به شما پیشنهاد می کنیم که در ادامه این مقاله با ما در ژوابکس همراه باشید.

نتایج هایفوتراپی

امواج دستگاه هایفوتراپی، در مقایسه با لیزر درمانی یا روش RF، تنها امواجی هستند که می توانند تا حد زیادی در لایه های عمقی پوست که به نام SMAS هستند نفوذ کنند. این امواج می توانند با این حد نفوذ در پوست، بدون آسیب زدن به بافت های مجاور و به طور کاملا ایمن، کلاژن سازی در لایه SMAS، همان لایه ای که در جراحی های لیفت و جوانسازی اصلاح می شود ، را تحریک می کند و نتایج فوق العاده با هزینه و دردسر کمتر به جا می گذارد.

برخی از نتایج هایفوتراپی را می توانید تا مدت 4 هفته بعد از درمان و جوانسازی پوست مشاهده کنید، اما برای دیدن نتایج بیشتر باید تا 6 ماه صبر کنید تا چروک های عمیق تر پوست شما نیز از بین برود. اما در نظر داشته باشید هر چقدر که چین و چروک های پوستی در افراد بیشتر باشد ممکن است هایفوتراپی نتایج بسیار موثری را در این افراد ایجاد نکند.

نتایجی که بعد از هایفوتراپی قابل مشاهده است، چگونه است؟

همان طور که گفته شد، پوست های شل و افتاده در سطح خود دیگر کلاژن مورد نیاز برای ایجاد لطافت و سفتی پوست را تولید نمی­کنند، در هایفوتراپی با فرستادن امواج صوتی به عمق پوست، باعث گرم شدن بافت های پوستی در آن مناطق می شود و وقتی این سلول ها به گرمای مورد نظر خود برسند دچار آسیب سلولی می شوند که می­تواند به تحریک سلول ها کمک کند تا بتوانند کلاژن مورد نیاز پوست را دوباره تامین کند.  با انجام هایفوتراپی می توانید نتایج زیر را در خود مشاهده کنید.

  • سفت شدن پوست در نواحی مختلفی از بدن
  • کشیدگی و لیفت در گونه ها، ابرو و پلک ها
  • کانتورینگ فک
  • سفت شدن ساختار پوست صورت
  • صاف و لطیف شدن پوست

از هایفوتراپی برای جوانسازی چه نواحی میتوان استفاده کرد؟

هایفو به واقع نوین‌ترین سیستم جوان‌سازی با روشی مدرن برای افزایش محسوس اثرات درمان‌های جوان ساز پوست (مانند تحریک تولید کلاژن، بازسازی لایه‌های پوست) است که بدون نیاز به تزریق، برش و یا لیزر و همچنین بدون هیچ نیازی به دوره نقاهت، اعمال اثر می‌کند. هایفوتراپی (درمان با هایفو) یا اولتراسوند متمرکز، یک روش درمانی غیر تهاجمی می‌گردد که برای لیفت پوست به‌ویژه در نواحی صورت، ، گردن، پیشانی و سینه استفاده می‌شود. در روش هایفوتراپی با استفاده از امواج متمرکز اولتراسوند (ماوراء صوت)، به مرور، پوستی که شل شده است، سفت و کشیده شده و مجدداً قوام خود را باز می‌یابد.

اگر می‌خواهید بدون نیاز به جراحی و ایجاد برش و بخیه، لیفت پوست با را تجربه نمایید، می‌توانید به کلینیک تخصصی و مدرن مراجعه کنید تا در این مرکز با استفاده از به روزترین دستگاه‌ها، بهترین نتایج را شاهد باشید. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های درج شده در انتهای صفحه تماس حاصل فرمایید.

کاربردهای هایفو‌تراپی

هایفوتراپی می‌تواند در بخش‌های مختلف صورت (پیشانی، گردن، بالا و پایین صورت) انجام ‌شود. هایفوتراپی همچنین یک روش غیر تهاجمی و غیر جراحی برای کاهش چربی است. با متمرکز کردن انرژی در لایه‌های چربی، منجر به نکروز سلول‌های چربی ناشی از حرارت می‌شود. این عمل به طور انتخابی موجب حذف سلول‌های چربی در مناطق مشکل‌ساز می‌شود.

محل‌های مناسب برای انجام هایفوتراپی

افتادگی ابرو () خطوط پنجه کلاغی () خطوط نازولابیال () لیفت صورت شلی پوست خطوط ریز و چین و چروک خطوط آرواره‎ها خطوط مبهم فک (ایجاد شکل V صورت) غبغب کشسانی و ناهمواری بافت پوست خطوط گردن

مزایای هایفوتراپی

بدون جراحی می‌باشد در نتیجه عوارض جراحی مثل کبودی و خونریزی و … را ندارد. فقط در یک جلسه انجام می‌شود. نتایج ماندگار دارد. درد ندارد. (چون درد غیر تحملی ندارد پس حتی نیاز به بی‌حسی موضعی هم ندارد) نیاز به بستری ندارد. (به‌صورت سرپایی انجام می‌شود) روشی بی‌خطر و ایمن برای انسان می‌باشد؛ چون هیچ نوع اشعه‌ای ندارد یعنی هایفو دقیقه مثل سونوگرافی با امواج صوتی اولتراسوند عمل می‌کند که کاملاً بی‌خطر است. هیچ نوع عارضه پوستی مثل و زخم و … روی پوست ایجاد نمی‌کند.

روش کار و مکانیسم عمل هایفوتراپی

در هایفوتراپی انرژی متمرکزشده‌ی ماورا صوت بدون اینکه هیچ آسیبی به سطح پوست و یا بافت‌های اطراف وارد کند، از پوست رد شده و موجب گرم شدن نواحی عمقی‌تری که مورد نظر پزشک هستند می‌شود. بالا رفتن دمای لایه‌های عمقی موجب می‌گردد فرایندهای طبیعی‌ترمیم بدن فعال گشته و روند ساخت کلاژن‌ تحریک گردد. با تحریک تولید کلاژن با گذشت زمان پوست لیفت شده و سفتی قبلی خود را مجدداً به دست خواهد آورد.

حصول نتایج درمانی در هایفوتراپی تدریجی خواهد بود و بعد از 3 ماه به مرور آشکار خواهد گشت و روند ترمیم پوستی و تولید تا 8 ماه پس از انجام هایفو ادامه خواهد داشت. قبل از انجام هایفو نیازی به آماده‌سازی پوست نمی‌باشد. در ابتدا پوست تمیز می‌گردد. سپس سطح پوست مناطق تحت درمان با ژل سونوگرافی آغشته شده و سری (هند پیس) دستگاه به آرامی بر روی پوست حرکت داده می‌شود.

دوام و ماندگاری نتایج هایفوتراپی

ماندگاری نتایج حاصل شده از روش هایفوتراپی حدوداً 2 سال می‌باشد. با توجه به اینکه روند پیر شدن پوست روندی همیشگی و توقف ناپذیر است، پس از انجام هایفو درمان‌های سبک و جزئی سالانه جهت ماندگاری بیشتر نتایج و کاهش سرعت پیر شدن پوست توصیه می‌گردد.

افراد مناسب جهت هایفوتراپی

یک کاندید خوب برای هایفوتراپی فردی است که هم خودش حس شل شدن پوست را دارد و هم در ظاهرش درجاتی از شلی پوست مشهود می باشد. پوست شل زیر گردن و زیر چانه و یا خطوط و بر روی قفسه سینه، نشان می دهد که بیمار ممکن است کاندید این عمل باشد. به طور معمول، افراد با سن 30 سال و مسن‌تر، دارای شلی خفیف تا متوسط پوست، کاندید می‌باشند. در عین حالی که هایفوتراپی جایگزین جراحی لیفت نیست ولی بسیاری از افراد مایل‌اند مقداری داشته باشند اما از لحاظ روحی، جسمی یا مالی برای جراحی آماده نیستند.

افراد نامناسب جهت هایفوتراپی

1- خانم‌های باردار 2- داشتن زخم یا تبخال فعال در محل مورد درمان 3- وجود پروتز فلزی یا استنت قلبى 4- بیماران صرعی

عوارض جانبی هایفوتراپی

پوست ممکن است در ابتدا کمی قرمز شود، این می‌تواند در طول درمان باشد اما گاهی اوقات طولانی‌تر می‌شود، اما قرمزی باید ظرف چند ساعت برطرف شود. برخی از مراجعان مختصری تورم، سوزن شدن یا حساسیت به لمس را تجربه می‌کنند؛ اما این ها به طور طبیعی موقت هستند. سایر عوارض پس از عمل که کمتر شایع می‌باشد، ممکن است شامل کبودی یا سفتی موقت در مناطق کوچکی از پوست باشد. به مانند هر روش زیبایی، امکان عوارض نادر دیگر وجود دارد که پزشکتان با شما آن را بررسی خواهد کرد.

 

منبع:

youtube.com

justdial.com

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا