کسب و کار محلیمجله اجتماعی

قوانین جدید مهاجرت به کانادا برای ایرانیان

شرایط جدید دولت کانادا برای ایرانی ها با ویزای موقت اعلام شد

دولت کانادا جزئیات جدید مهاجرت به کانادا را اعلام کرد. این قوانین از تاریخ March 1, 2023 until February 28, 2024 برابر 10 اسفند 1401 الی 9 اسفند 1402 اجرایی می شود و طبق آن ایرانیانی که در کانادا با ویزای موقت هستند می توانند به صورت رایگان برای موارد زیر اقدام کنند:

  • تمدید ویزای توریستی کانادا
  • تمدید ویزای کار باز کانادا
  • تمدید استادی پرمیت کانادا

همچنین کانادایی های دارنده (پاسپورت یا کارت پی آر) که در ایران زندگی می کنند می توانند برای مدارک زیر به صورت رایگان اقدام کنند تا زمینه سفر آن تسهیل شود:

  • تمدید پاسپورت کانادایی
  • دریافت برگه سیتی زن شیپی
  • تراول داکیومنت برای کارت پی آر

قوانین جدید کانادا برای ایرانیان

این تسهیلات برای یکسال بوده و در صورت لزوم و بدون اطلاعیه قبلی کنسل خواهد شد.
این ویزای کار می باشدو نباید ان را برنامه اقامت دائم کانادا در نظر گرفت. توجه کنید اگر با سن بالای 40 سال قصد استفاده از این ویزای کار را دارید برای کسب اقامت دائم کانادا باید از روشهای زیرمجموعه اکسپرس اینتری استفاده کنید که مبتنی بر امتیاز هستند لذا برای کسب امتیاز باید نمره زبان عالی (بالاتر از 7) و تحصیلات بالاتر از ارشد و حداقل سابقه دو سال کار فول تایم داشته باشید. همچنین به ناک های NOC شغلی که کار می کنید توجه کنید.

ایرانیان داخل کانادا با ویزای موقت

تمدید ویزای توریستی، کار و تحصیل

اگر با در داخل خاک کانادا هستید می توانید ویزای توریستی خود را تمدید کنید، دولت کانادا ویزیتور رکورد به شما بدون هزینه و در اولویت کاری ارائه می دهد. اگر ویزای شما اعتبار نداشته باشد تا زمانیکه جواب ویزا توسط دولت ارائه شود حضور شما در کانادا قانونی است.

تغییر ویزای توریستی به کار

برای تبدیل ویزای توریستی به کار شما باید درخواست بدهید. برای اینکار نیاز به ارائه اطلاعات معتبر کارفرما یا تقاضا از کارفرما برای دریافت مجوز مخصوص شما نخواهید داشت. این بدان معناست که نیاز به ارائه جاب آفر از کارفرما نخواهید داشت. (*شرایط دیگر ممکن است شامل متقاضی گردد) لیست مدارک مورد نیاز را از موسسه گنجی دریافت کنید. اگر ویزای شما اعتبار نداشته باشد تا زمانیکه جواب ویزا توسط دولت ارائه شود حضور شما در کانادا قانونی است.

تغییر ویزای توریستی به تحصیل

برای تبدیل ویزای توریستی به شما باید درخواست تمدید دانشجویی دهید در حالیکه در مرکز آموزشی دارای DLI ثبت نام کرده اید. برای درخواست دیفر نیاز مجدد به ثبت نام در مرکزآموزشی قبل از تبدیل ویزا دارید.

تغییر ویزای توریستی، کار و تحصیل منقضی شده

اگر ویزای توریستی، کار و تحصیل کمتر از90 روز پیش منقضی شده ابتدا باید جواب مثبت ویزای فعلی خود را از اداره مهاجرت بگیرید سپس برای قانون جدید اقدام کنید.

ایرانیان خارج کانادا

تمدید پاسپورت کانادایی

متقاضی دارای اکسپایر شده که در ایران زندگی می کند تا یکسال از تصویب این قانون می تواند درخواست پاسپورت کانادایی یکساله به صورت رایگان بدهد. جهت اینکار باید به نزدیکترین سفارت کانادا مراجعه کند. برای درخواست های فوری، تراول داکیومنت صادر خواهد شد.

دریافت برگه سیتی زن شیپی

اگر واجد شرایط دریافت برگه شهروندی کانادا به صورت آنلاین هستید اقدام کاغذی که زمانبر است را انجام ندهید. برای این کار به اکانت خود در وب سایت اداره مهاجرت مراجعه کنید.

تراول داکیومنت برای کارت پی آر

اگر کارت پی آر منقضی شده دارید و واجد شرایط تمدید مجدد آن می باشید می توانید برای تقاضا دهید. برای تقاضا کد IRAN2023 را در فرم درج کنید.

با اجرای قانون جدید کانادا برای ایرانیان، روند دریافت ویزای کانادا و تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی آسان‌تر شده است. در ماه‌های اخیر دولت کانادا تصمیم گرفته است از ایرانی‌های مقیم کانادا و متقاضیان مهاجرت تحصیلی و کاری حمایت کند. بنابراین شما می‌‌توانید ویزای توریستی بگیرید و بعد از رسیدن به خاک کانادا ویزای توریستی را به ویزای تحصیلی یا کاری تبدیل کنید.

شرایط قانون جدید مهاجرت به کانادا چیست؟

قانون جدید از اول مارس ۲۰۲۳ شروع شده است و تا ۲۸ فوریه ۲۰۲۴ هم ادامه دارد. در صورتی که در کانادا هستید و اقامت موقت این کشور را دارید می‌توانید بدون پرداخت هزینه برای تبدیل ویزای توریستی به کاری یا تحصیلی اقدام کنید. اگر هر کدام از اعضای خانواده‌ی شما برای دیدار به کانادا آمده‌اند یا خودتان با ویزای توریستی به این کشور رفته‌اید، امکان تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی و وجود دارد. برای اینکه بتوانید از این فرصت استفاده کنید، باید تا قبل از سال میلادی ۲۰۲۴ خودتان را به خاک کانادا برسانید. بهتر است از قبل درباره‌ی انواع ویزا تحقیق کنید و شرکت‌ها و دانشگاه‌های موردعلاقه‌ی خودتان را پیدا کنید.

قانون جدید کانادا برای ایرانیان چه مزایایی دارد؟

مهم‌ترین مزیت این قانون، در اولویت‌ قرارگرفتن پرونده‌ی ایرانی‌ها است. این قانون برای ایرانی‌های مقیم کانادا وضع شده است. بنابراین، لازم نیست برای تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی اپلیکیشن فی پرداخت کنید. با توجه به سیاست‌های جدید اداره‌ی مهاجرت کانادا، مقیمان دائمی ایرانی و دوتابعیتی‌های ایرانی کانادایی لازم نیست برای اقامت دائم و تمدید پاسپورت هزینه‌ای پرداخت کنند.

تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی و کاری بدون هزینه

با اجرای قوانین حمایتی جدید کانادا، ایرانی‌هایی که قصد تمدید اقامتشان را دارند، لازم نیست هزینه‌ای پرداخت کنند. طبق اطلاعات اداره‌ی مهاجرت و شهروندی کانادا از مارس ۲۰۲۳ پرونده‌های ایرانی‌ها با دقت و توجه‌ بیشتری بررسی می‌شود. بنابراین شما می‌توانید خیلی زود به کشور رویاهایتان بروید و ویزا بگیرید. اداره‌ی مهاجرت کانادا با اجرای قانون جدید ویزای توریستی کانادا، فرصتی بی‌نظیر برای همه‌ی ایرانی‌ها فراهم کرده است. شما با هر رشته‌ی تحصیلی و سابقه‌ی کاری می‌توانید ویزای توریستی بگیرید و بعد در خاک کانادا ویزایتان را به ویزای کاری یا تبدیل کنید. همچنین، در صورتی‌که اقوام شما در کانادا زندگی می‌کنند، مراحل دریافت ویزا راحت‌تر و سریع‌تر انجام می‌شود.

شرایط و مدارک ویزای توریستی چیست؟

اگر می‌خواهید از روش تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری و تحصیلی استفاده کنید، باید اول ویزای توریستی بگیرید و به خاک کانادا بروید. شما برای شرکت در کنفرانس‌، همایش، دیدن دوستان و اعضای خانواده ویزای توریستی بگیرید و در خاک کانادا ویزای خودتان را تبدیل کنید. برای دریافت به گذرنامه، مدارک ازدواج و شناسنامه، مدارک مالی، نامه‌ی تمکن مالی و ترجمه‌ی اسناد بانکی احتیاج دارید. درصورتی‌‌که دعوت‌نامه ندارید، باید برگه‌ی رزرو هتل را آماده کنید.

چه کسانی واجد شرایط تبدیل ویزای توریستی به کاری یا تحصیلی هستند؟

در صورتی‌که در کانادا ساکن هستید و وضعیت اقامتی معتبری دارید، واجد شرایط این قانون هستید و می‌توانید اقامتتان را بدون پرداخت هزینه‌های بایومتریک و اپلیکیشن فی تمدید کنید یا مجوز کار و تحصیل بگیرید. همه‌ی اتباع ایرانی که به طور موقت در کانادا هستند یا برای سفر به این کشور رفته‌اند، طبق این قانون می‌توانند اقامتشان را تمدید کنند. با این شرایط هر کسی که بتواند هزینه‌های سفر به کانادا و دریافت ویزای این کشور را پرداخت کند، می‌تواند برای تمدید اقامت و تبدیل ویزای توریستی به کاری یا تحصیلی اقدام کند.

در سال ۲۰۲۳ اقامت کانادا را بگیرید

با وجود این شرایط جدید کانادا برای ایرانیان، می‌توانید در سال ۲۰۲۳ خودتان را کانادا برسانید. توصیه‌ی ما این است که هرچه زودتر مدارک خودتان را آماده کرده و در ماه‌های آینده به خاک کانادا سفر کنید. اگر در مورد قانون جدید مهاجرت کانادا سوالی دارید، می‌توانید با کارشناس‌های ملک پور تماس بگیرید یا در قسمت نظرات، سوالتان را بنویسید.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا