چگونه ارز دیجیتال پای نتورک را نقد کنیم

قیمت پای نتورک در صرافی‌ها

قیمت ارز دیجیتال پای نتورک در صرافی‌های مختلف از 0.7683 دلار تا 31.25 دلار متغیر است ولی قابل خرید و فروش نیست. در ادامه قیمت آن را در صرافی ها ذکر کرده ایم.

قیمت پای نتورک به تومان چقدر است؟

هیچ صرافی ایرانی پای نتورک را فهرست نکرده است بنابراین قیمت PI ارز دیجیتال پای به تومان قابل‌مشاهده نیست. اما اگر بخواهید بازه قیمتی را در زمان نگارش این مقاله مشاهده کنید باید گفت قیمت ارز پای به تومان تقریباً از 39 هزار تومان تا 1.577.470 تومان متغیر است.

فروش ارز دیجیتال پای نتورک

ممکن است در چندین صرافی مختلف امکان‌پذیر باشد. اما لازم به ذکر است که لیست صرافی‌ها و خدماتی که ارائه می‌دهند ممکن است در طول زمان تغییر کند. بهترین راه برای یافتن اطلاعات به‌روز در مورد صرافی‌هایی که پای را معامله می‌کنند، این است که به وبسایت رسمی پروژه پای نتورک مراجعه کنید یا به راهنمایی‌های ارائه شده توسط تیم پشتیبانی پای نتورک مراجعه کنید.

به عنوان راهنمایی کلی، معمولاً ارزهای دیجیتال مانند پای در صرافی‌های معتبر و معروفی معامله می‌شوند. برخی از صرافی‌های معروف و محبوب برای خرید و فروش ارز دیجیتال شامل موارد زیر می‌شوند که قیمت آن نیز ذکر شده است:

 • $Binance: 30.13
 • $Bybit: 29.42
 • $Coinbase: 29.41
 • Kraken
 • Bittrex
 • Huobi
 • OKEx
 • Bitfinex
 • $HTX: 29.50
 • $Bitmart: 29.36
 • $crypto.com: 29.41
 • $Gate.io: 31.25

لازم به ذکر است که قبل از استفاده از هر صرافی، بهتر است شرایط و قوانین آن را بررسی کنید و از امنیت و قابل اعتماد بودن آن اطمینان حاصل کنید. همچنین، قبل از هرگونه معامله، به توصیه‌ها و راهنمایی‌های امنیتی صرافی توجه کنید تا خطرات احتمالی از دست دادن ارزهای دیجیتال خود را کاهش دهید.

چه چیزی پای نتورک را منحصر به فرد می کند؟

شبکه Pi مانند ترکیبی از یک ارز دیجیتال، یک برنامه و یک طرح بازاریابی چند سطحی (MLM) است.

قلاب Pi این است که می توانید آن را در تلفن خود استخراج کنید. سایر ارزهای دیجیتال که از استفاده می کنند، به ویژه ( BTC 0.93٪ )، به قدرت پردازش بسیار بیشتری نیاز دارند، بنابراین اکثر از دستگاه های تخصصی استفاده می کنند.

Pi در برنامه Pi Network استخراج می‌شود و فرآیند استخراج فقط مستلزم این است که هر 24 ساعت یک بار روی تلفن خود ضربه بزنید. این از نظر فنی استخراج رمزنگاری نیست زیرا ماینینگ در حال انجام نیست. حداقل در مرحله فعلی توسعه، تراکنش ها را تأیید نمی کنید. در واقع، شما کوپن‌های سکه PI را برای استفاده از برنامه یک بار در روز دریافت می‌کنید و ثابت می‌کنید که یک ربات نیستید.

برای ثبت نام در برنامه، به کد دعوت از یک عضو نیاز دارید. شبکه Pi از یک سیستم ارجاع استفاده می کند که در آن بر اساس تعداد افرادی که با کد دعوت شما ثبت نام می کنند، سکه های بیشتری کسب می کنید.

پای نتورک شما در برنامه ذخیره می شود. شما نمی توانید آن را برداشت، بفروشید یا با ارزهای دیجیتال دیگر مبادله کنید. با توجه به وب‌سایت شبکه Pi، شما می‌توانید همه این کارها را در مرحله سوم نقشه راه آن هنگام راه‌اندازی شبکه اصلی انجام دهید، اگرچه تاریخ راه‌اندازی تخمینی وجود ندارد.

چه کسانی پای نتورک را تاسیس کردنند؟

کوکالیس و فن همچنان مسئولیت پروژه را بر عهده دارند و به عنوان تیم اصلی آن خدمت می کنند. کوکالیس رئیس فناوری و فن رئیس محصول است.

پای نتورک چگونه کار می کند

برنامه Pi Network تقریباً به همان اندازه ساده است. این یک دکمه رعد و برق دارد که برای استخراج Pi ضربه می زنید. همچنین یک شمارش معکوس 24 ساعته را شروع می‌کند، و پس از پایان آن، باید وارد شوید و دوباره روی دکمه ضربه بزنید تا به استخراج ادامه دهید. نیازی نیست برنامه را برای من باز بگذارید، بنابراین تنها کاری که لازم است این است که برنامه را باز کنید و هر 24 ساعت یک بار روی دکمه ضربه بزنید.

نرخ استخراج ساعتی شما بر اساس زمان ثبت نام تعیین می شود. اعضای قبلی با نرخ بالاتری نسبت به کسانی که بعد از آن آمده بودند درآمد کسب می‌کنند. می‌توانید با دعوت از کاربران جدید یا ایجاد یک حلقه امنیتی، نرخ استخراج خود را افزایش دهید.

چهار نقش وجود دارد که کاربران می توانند در Pi بازی کنند:

 • Mines Pi :Pioneer با ضربه زدن روی دکمه رعد و برق.
 • مشارکت کننده: سه تا پنج کاربر دیگر را که به آنها اعتماد دارند به یک حلقه امنیتی اضافه می کند. مشارکت کنندگان برای هر یک از اعضای حلقه امنیتی خود 0.2 PI اضافی در ساعت دریافت می کنند.
 • Ambassador: کاربران جدید را از طریق کد دعوت به Pi معرفی می کند. سفیران برای هر فردی که دعوت می کنند تا 25 درصد پاداش استخراج دریافت می کنند.
 • Node: نرم افزار Pi node را روی رایانه خود اجرا می کند. این نرم افزار در حال حاضر در مرحله تست می باشد.
 • کاربران می توانند چندین نقش داشته باشند. به عنوان مثال، اگر Pi را استخراج کنید، یک حلقه امنیتی بسازید و کاربران جدید را دعوت کنید، می‌توانید پیشگام، مشارکت‌کننده و سفیر باشید.

خطرات منحصر به فرد

هیچ خطر مالی با Pi وجود ندارد زیرا استفاده از برنامه رایگان است. تنها چیزی که در حال صرف زمان خود هستید، زمانی است که برای ادامه استخراج چک می کنید.

سوال این است که آیا Pi ارزش وقت شما را دارد یا خیر. برخی از کاربران آن را به عنوان یک وضعیت بدون ضرر می بینند. اگر پی هرگز به چیزی نرسد، آنها هیچ پولی ندارند. اگر این کار را کرد، آنها می‌توانند سکه‌های PI را که برای به دست آوردن آنها زمان و انرژی بسیار کمی صرف کرده‌اند، بفروشند.

این یکی از راه‌های نگاه کردن به آن است، اما نفس خود را حبس نکنید که Pi در آینده ارزشی دارد. این پروژه سال‌هاست که راه‌اندازی نشده است و ارزش ارز دیجیتال آن صفر است. حتی گمانه‌زنی‌هایی وجود دارد که می‌تواند یک آزمایش اجتماعی باشد تا ببینیم مردم تا چه زمانی به استخراج ارز دیجیتالی که نمی‌توانند آن را برداشت یا استفاده کنند ادامه دهند.

شایان ذکر است که برنامه Pi Network می تواند داده های شما از جمله داده های شخصی، داده های استفاده از برنامه و داده های مربوط به تبلیغات را جمع آوری و بفروشد. علاوه بر این، شبکه Pi از شما می‌خواهد که اطلاعات «مشتری خود را بشناسید» (KYC) مانند کپی‌های شناسایی صادر شده توسط دولت را قبل از اینکه بتوانید هر چیزی را از برنامه‌های آینده منتشر کنید، بخرید، بفروشید یا معامله کنید، به آنها بدهید. در شبکه Pi اگر ترجیح می‌دهید افرادی که می‌توانند به داده‌های شما دسترسی داشته باشند را محدود کنید، احتمالاً نمی‌خواهید شبکه Pi را دانلود کنید.

نگرانی های پای نتورک

شبکه Pi یک ارز دیجیتال است که هنوز در حال توسعه است. این یک ارز رمزنگاری Proof-of-Work است، به این معنی که کاربران می‌توانند با انجام کارهای ساده روی گوشی‌های هوشمند خود، سکه‌های Pi استخراج کنند. شبکه Pi هنوز برای معامله در صرافی ها در دسترس نیست، بنابراین ارزش آن در حال حاضر حدس و گمان است.

نگرانی هایی وجود دارد که شبکه Pi یک کلاهبرداری است. این نگرانی‌ها از این واقعیت ناشی می‌شود که شبکه Pi هنوز یک ارز دیجیتال کاملاً کارآمد نیست و مشخص نیست که تیم شبکه Pi در آینده چگونه درآمدزایی خواهد کرد. با این حال، تیم شبکه Pi یک کاغذ سفید منتشر کرده است که در آن برنامه‌های خود برای این پروژه و شفافیت در مورد عملیات خود توضیح داده شده است.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا