کشور ما یک جهان فرصت در اختیار دارد/ باید قدر زمان را بدانیم – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، سعید جلیلی، یکشنبه شب در جمع مردم یزد گفت: همین یزد عزیز است که از فرصت‌های خود به بهترین شکل استفاده کرد و اگر ما صحبت می‌کنیم از اینکه یک جهان فرصت می‌تواند یک ایران جهش داشته باشد، بهترین گواه آن یزد است که تداعی کننده همت و خلاقیت است که این دو نیاز جدی همیشه و امروز ما است.

وی بیان کرد: یزدی‌ها در طول تاریخ پرافتخار ایران توانستند آن جایگاه فاخر و نقش پرشکوه را برای خود رقم بزنند، از آن قنات‌های اعماق زمین تا بادگیرهای سر به آسمان کشیده نشان می‌دهد چگونه می‌توان از هر فرصتی، استفاده حداکثری کرد و این هنر مردم ایران و مردم یزد است.

جلیلی ادامه داد: اگر هنر ایرانی استفاده حداکثری از فرصت‌ها است و اگر مردم این استان در طول تاریخ نشان دادند حتی از فرصت‌های حداقلی استفاده حداکثری می‌کنند، پس در مواجهه با یک جهان فرصت چه می‌کنند و مگر غیر از این است که یک ایران جهش و آینده پرشکوه برای ایران اسلامی رقم می‌زنند و این هویت و اصالت ملت ما است.

جلیلی با اشاره به دو رویکرد مهم بیان کرد: یک رویکرد مبتنی بر اصالت و هویت تاریخی مردم است که فرصت‌های خود را بشناسند و برای آنها برنامه داشته باشند و آن قدر با همت و خلاقیت دنبال کنند تا روز به روز جهش و پیشرفت و ترقی و تعالی مملکت رقم بخورد. بنایراین یک رویکرد باید استفاده حداکثری از سرمایه‌های مادی و معنوی باشد.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: رویکرد دیگر این است که ما ضعف داریم، البته برخی ضعف‌ها را فهرست کردند که برخی اشتباه، برخی مبالغه و برخی درست است و وجود دارد، برخی آسیب‌ها را فهرست کردند، برخی از مشکلات را فهرست کردند این در حالی است که ضعف را با ضعف نمی‌توان برطرف کرد بلکه ضعف را باید با قدرت برطرف کرد.

وی با اشاره به اینکه دشمنان در این چهل و پنج سال بیکار نبودند و حرکت‌های مختلفی علیه ملت ایران به کار بردند، با اشاره به سالگرد شهادت آیت الله صدوقی گفت: دشمن از شخصیت‌های ما نمی‌گذشت و آنها را ترور می‌کرد، هشت سال جنگ به این ملت تحمیل کردند و همه توان خود را بکار گرفتند اما موفق نشدند.

جلیلی افزود: قدرتی که ملت ایران بکار برد و ملتی که خود را باور داشت و ایستاد و از آرمان‌ها و منافع و حقوق خود دفاع کرد اما دشمنان حرکت‌های دیگری شروع کردند که تحریم‌های اقتصادی از آن جمله است. آن زمان دولتی که روی کار بود و بیان می‌کردند چون دشمن راهبرد حداکثری به کار برده، پس ما دیگر در شرایط سخت قرار داریم، افرادی که عنوان می‌کردند به ما رأی بدهید هم سانتریفیوژ و هم چرخ اقتصاد می چرخد، در نهایت بسیاری از سرمایه‌های ملت را دادند و کشور با رشد منفی همراه شد.

وی با اشاره به انتخاب ملت ایران در سال ۱۴۰۰ گفت: ثمره این انتخاب، مبتنی بر نگاه به هویت ایرانی و اصالت اسلامی بود و لذا ما فرصت‌های فراوان داریم و اگر برخی از کشورها نفت دارند، یا برخی از گاز، برخی معدن، برخی دریا و … برخودار هستند، خداوند همه اینها را به ملت ما داده است و امروز شما یک نسل جوان بانشاط تحصیل کرده و متخصصی دارید که می‌تواند از همه این فرصت‌ها به بهترین شکل استفاده کند.

جلیلی افزود: این نسل عزیز و دانشمند و متخصص و ظرفیت‌های بزرگی که امروز داریم این همه فرصت‌ها که در استان وجود دارد از معدن، گردشگری، گردشگری سلامت، صنایع دستی، کشاورزی، دامداری و … آیا اینها یک جهان فرصت نمی‌تواند ملتی که در زمانی از قنوات تا بادگیرها و… استفاده حداکثری کند، امروز با سرمایه‌های بزرگ نمی‌تواند جهش بزرگی برای کشور ایجاد کند و این محقق می‌شود به شرطی که روستای شما یک سلول کشور باشد.

وی ادامه داد: انقلاب به قله‌ها نگاه می‌کند و برای تفکر انقلابی به حداقل‌ها نیاز نیست و اگر بخواهیم مشکلات را حل کنیم با قدرت و استفاده حداکثری برطرف می‌شود. شهید رئیسی آمد و ریل را عوض کرد و همان‌هایی که می‌گفتند بیش از ۲۰۰ بشکه نفت نمی‌توانیم بفروشیم، امروز دو میلیون بشکه می‌فروشد و لذا می‌توان حرکت شهید رئیسی را دنبال کرد و در مدت کوتاهی به دهان دشمن زد.

وی ادامه داد: ملت ایران در عرصه‌های مختلف خوش درخشیده و امروز در نقطه‌ای هستیم که برخی ایران را از جنگ می‌ترسانند. آمریکا و رژیم صهیونیستی همه توان خود را علیه گروه حماس در منطقه‌ای کوچک بکار بردند و هیچ غلطی نتوانستد بکنند. اینها ملت ما را از جنگ می‌ترسانند ملتی که با قدرت ایستاده و موجب صلح در منطقه شده است. امروز آنها نگران هستند و می‌دانند جوانان این مملکت به این اکتفا نمی‌کنند چرا که امروز جوانان ما در فناوری‌ها و مرزهای دانش حرکت می‌کنند و برای کشور قدرت تولید می‌کنند. اگر نگاه ناامیدانه و حداقلی و بی اعتماد به ملت دنبال شود ثمره ادامه مشکلات و برخی آسیب‌ها و چشم به بیگانه دوختن به دو یا سه قدرت دنیا است.

جلیلی گفت: ما نه تنها در این کشور فرصت‌های بزرگ داریم بلکه فرصتهای بزرگ در جهان داریم و امروز دنیا تنها دو سه قدرت نیست و اگر بخواهیم پیشرفت کنیم باید بازار صادراتی داشته باشیم و با همسایگان و دنیا تعاملات داشته باشیم. ملت امروز در بهترین شرایط تاریخی خود قرار دارد به لحاظ عملی، فناوری، اقتصادی، سیاسی و موقعیت جهانی و منطقه‌ای و امروز قدرت‌های بزرگ دنیا می‌گویند نمی‌توانیم کارهایی را انجام دهیم. اوباما گفت در سوریه موفق نشدم چون اراده ایران در برابر ما بود و ما راشکست داد و امروز ملت ما در این شرایط قرار دارد.

وی ادامه داد: ما امروز باید زمان را قدر بدانیم برخی پیشرفت‌ها اینگونه نیست که اگر ۴ سال عقب بیفتیم، بعد بتوانیم جبران کنیم بلکه اگر آن جهش را شکل ندهیم دیگران و قدرت‌هایی که محدودیت و انحصار ایجاد می‌کنند ما را عقب نگه می‌دارند.

جلیلی تصریح کرد: ملت با انتخاب خود دیوارها را از میان برمی دارد و اجازه نمی‌دهد کسی خاکریز و مانع در برابر پیشرفت ایران قرار دهد. ظرفیت‌های صنعتی کشاورزی گردشگری و صنایع دستی استان یزد یک فرصت بزرگ است این کار به تنهایی انجام نمی‌شود. جهش وقتی ایجاد می‌شود که هر ایرانی نقش پر شکوه خود را ایفا کند. وقتی فرزندان این ملت در سخت‌ترین حادثه‌ها حماسه آفریدند آیا امروز نمی‌توانند در عرصه‌های مختلف دوباره این حماسه‌ها و موفقیت‌ها را ایجاد کنند. اینها برنامه ریزی می‌خواهد ما وقت نداریم هر دولتی که شما انتخاب کنید تا سرنوشت ملت را در قوه مجریه در دست بگیرد باید کار خود را از روز شنبه آغاز کند و برای اینکه ببینیم نظر کارشناسان چیست و چه می‌گویند، وقت نداریم باید برای جبران آن ۸ سالی که ملت ما رنج کشید به اتکای شما مردم موفقیت‌ها را رقم‌بزنیم.

وی ادامه داد: البته به این معنی نیست که مشکلات معیشتی مورد توجه نیست وضعیت کارگران و کارمندان باید با شرایط تورم کشور هماهنگ شود مهمتر از ایجاد اشتغال، امنیت شغلی است تا کارگر شما امنیت شغلی داشته باشد، دولت در یک برنامه ریزی باید مجموعه شرایط را دنبال کند و انشاالله نتیجه یک جهان فرصتی که در اختیار ماست یک ایران جهش خواهد بود.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا