توقع بیشتری از بوکسورها داشتم

باتیستا فوناتا در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری مجله رز، در خصوص کیفیت مسابقات بوکس گرامیداشت شهید جمهور و شهدای خدمت اظهار داشت: کیفیت مسابقات از نظر فنی زیاد بالا نبود و من انتظار بیشتری از بوکسورها داشتم. وقتی مشکل فنی است باید روی این موضوع کار شود و بهتر است به بوکسور‌ها فرصت داد تا نقاط ضعف را برطرف کنند.

وی افزود: من اینجا هستم تا بهترین‌ها ار برای تیم ملی انتخاب کنم و  ترجیح میدهم جوانتر‌ها را دعوت کنم تا در المپیک بعدی موفق شویم. ما یک المپیک را از دست دادیم و باید برای المپیک بعدی تلاش کنیم.

سرمربی تیم ملی بوکس ادامه داد: روی شناسایی استعداد‌ها متمرکز هستیم و باید روی آنها کار کنیم تا بتوانند در حد بین المللی پیشرفت کنند. ما باید تا المپیک بعدی ۲۰ تورنمنت بزرگ را تجربه کنیم تا موفق شویم.

فونتانا درباره اینکه چه پیشبینی از بوکس در المپیک پاریس دارد، گفت:  سطح تمام کشور‌ها بالا رفته، اما فکر می‌کنم ازبکستان بتواند در المپیک پاریس بهترین نتایج را کسب کند.

وی با اشاره به اینکه باید بوکس اصولی به ایرانی‌ها آموزش داده شود تصریح کرد: برخی ایرادات که میبینیم خیلی کار را سخت می‌کند، چون بوکسوری که می‌خواهد بین المللی شود باید روی نکات ریز توجه داشته باشد. به هر حال با برنامه ریزی و حضور در مسابقات می‌شود به پیشرفت بوکس ایران کمک کرد.

سرمربی تیم ملی بوکس درباره تغییرات احتمالی در لیست تیم ملی گفت: فعلا ۲۰ بوکسور در لیست خودمان داریم که شاید تعدادی را کم یا زیاد کنیم. باید در این خصوص با همکارانم مشورت کنم تا بهترین نفرات را انتخاب کنیم.

گفت و گو از علی شفیعی جم

انتهای پیام/

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا