مهمونی ۷۶ کیلومتری غدیر در خوزستان برگزار می شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

حجت الاسلام و المسلمین مهدی اخوان صباغ در گفت و گو با خبرنگار آنلاین در خصوص مراسم عید غدیر در استان خوزستان، اظهار کرد: با توجه به ۴۱ خدمتی که از سوی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در نظر گرفته شده، عید غدیر امسال متفاوت است. البته زیست بوم استان خوزستان ایام غدیر را بسیار باشکوه برگزار می‌کنند و مردم پای کار دهه ولایت و امامت هستند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان با بیان اینکه طبق آمار رسمی در خوزستان، ۶۹۴ نقطه مرکزی پخت غذا برای عید غدیر شناسایی و اطلاعات آنها ثبت شده است، تصریح کرد: قرار است امسال در ۲ هزار و ۴۵۴ دیگ غذای متبرک عید غدیر پخت شود که بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار پرس غذای بین مستمندان و مردم دیگر توزیع خواهد شد. همه این کارها توسط مردم انجام می‌شود و بیش از ۱۰ هزار نفر از خادمان افتخاری هستند که در این موضوع همکاری دارند.

وی افزود: جشن میلاد امیرالمومنین (ع)، ضیافت علوی و پخت میلیونی غذای متبرک در عید غدیر برگرفته از روایت امام رضا (ع) در تکریم و تأیید سنت اطعام است و وجود مقدس امام مجتبی (ع) نیز هر ساله در روز عید غدیر این سنت‌ها را برپا می‌کردند و شیعیان بر سر سفره غدیر می‌نشستند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان با بیان اینکه مهمانی کیلومتری همانطور که در سایر استان‌ها برگزار می‌شود در استان خوزستان نیز برگزار خواهد شد، ادامه داد: در سطح استان در ۸۲ نقطه مهمانی کیلومتری انجام می‌شود که مجموع مسافت این مهمانی‌ها ۷۶ کیلومتر برنامه ریزی شده اما قطعاً روز برنامه این رقم بیشتر خواهد شد.

حجت الاسلام اخوان صباغ در خصوص برنامه‌های جانبی این روز گفت: در حاشیه ضیافت علوی و پخت غذا، بیش از یک هزار غرفه، موکب و ایستگاه‌های صلواتی کودک، خیریه، ثبت نام پایگاه‌های بسیج، اهدا خون در این شب و روز مبارک برپا می‌شود.

وی اظهار کرد: سازمان تبلیغات برای تسهیل گری برگزاری این جشن باشکوه، برنامه ریزی های مناسبی انجام داده و تمام توان این اداره کل در چله خدمت این است که کمک کند تا مساجد و هیأت‌ها به بهترین نحو تعظیم شعائر الهی بکنند و روز عید غدیر همچون سال‌های قبل به بهترین شکل ممکن باشکوه برگزار کنند.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا