هشدار وقوع سیلاب در ۸ استان پربارش

به گزارش خبرگزاری مجله رز، فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی، وضعیت جوی کشور را تشریح کرد و گفت: امروز در شمال‌غرب، دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز، دامنه‌های زاگرس مرکزی، شمال شرق، بخش‌هایی ار مرکز، ارتفاعات کرمان، یزد،هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان، در برخی ساعت‌ها، رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی و در نقاط مستعد گردوخاک و بارش تگرگ پیش‌بینی شده است.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید برای فردا در برخی نقاط شمال‌غرب، دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز، دامنه‌های مرکزی زاگرس، بخش‌هایی از مرکز کشور، ارتفاعات هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان، کرمان، فارس و یزد تداوم دارد.

گودرزی نسبت به بارندگی‌های شدید در برخی مناطق هشدار داد و افزود: هشدار سطح نارنجی برای امشب در اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، ارتفاعات البرز، تهران، مازندران و گلستان صادر شده است که این شرایط سبب سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌ها خواهد شد.

وی توضیح داد: در سه روز آینده در برخی نقاط شمال‌غرب، شمال‌شرق، بخش‌هایی از مرکز و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز و برخی نقاط جنوب کشور وزش بادهای شدید پیش‌بینی شده است که این شرایط کاهش کیفیت هوا را به دنبال دارد. همچنین در سه روز آینده، آب‌های جنوب کشور مواج و متلاطم است.

به گفته وی، تهران امشب بارش‌های پراکنده، رعدوبرق و وزش باد دارد و ۳۴ درجه سانتیگراد بیشینه دمای امروز پایتخت است.  

انتهای پیام/

خروج از نسخه موبایل