مجله ورزشی

از هر گوشه خوزستان المپیکی داریم/توقع ما حضور دو مربی کشتی خوزستان در پاریس است

مجله رز/خوزستان مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان با اشاره به تاریخ‌سازی فرنگی‌کاران خوزستان با کسب پنج سهیمه از شش وزن کشتی فرنگی اعزامی به المپیک ۲۰۲۴ پاریس، گفت: سال‌هاست خوزستان در کشتی فرنگی پرچمداری می‌کند و این حضور باشکوه در المپیک نشان از شایستگی و خواستگاه این رشته در استان دارد.

حمید بنی تمیم در گفت و گو با مجله رز، اظهارکرد: این فرصت فراهم است که با حضور ۵ فرنگی کار نخبه خوزستانی، هم رکورد کسب مدال المپیک برای استان شکسته شود و هم آنچه لایق و حقی بر مردم استان هست، یعنی کسب مدال‌ خوشرنگ طلای المپیک محقق گردد.

وی با اشاره به چند ویژگی این افتخارآفرینی بزرگ، عنوان کرد: این رخداد تاریخی از چند جهت حائز اهمیت است که یک مورد آن خواستگاه کشتی فرنگی در استان است و خوزستان را به عنوان یک قطب به ورزش کشور شناسانده است. 

حضور پررنگ فرنگی‌کاران خوزستانی در ترکیب تیم‌ملی گواه پتانسیل این رشته است

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان ادامه داد: حضور پررنگ فرنگی‌کاران خوزستانی در ترکیب و اردوهای تیم ملی، خود گواه جایگاه و پتانسیل این رشته در خوزستان است. به شکلی که در همین شرایط فعلی علاوه بر کسب ۵ سهمیه از ۶ وزن تیم ملی اعزامی به المپیک پاریس، اردوی تیم ملی نونهالان با ۷،  اردوی تیم نوجوانان با ۵ و اردوی تیم ملی جوانان با ۸ خوزستانی در جریان است.

او افزود: مورد جالب توجه و حائز اهمیت دیگر، پراکندگی شهرستان های نفرات خوزستانی منتخب تیم ملی در اعزام به المپیک است. به شکلی که ۵ نفر منتخب، از ۵ شهرستان ایذه، اندیمشک، گتوند، بهبهان و دزفول در ۲۰۲۴ پاریس به رقابت می‌پردازند. به عبارتی به هر گوشه استان خوزستان نگاه کنید از دل ورزشکاران آن یک المپیکی خارج شده است که این خود یک شور و هیجان در اقصی نقاط استان ایجاد خواهد کرد و نشان از ظرفیت بالفعل و استعدادخیز بودن خطه خوزستان دارد و می‌تواند الگو و چراغ راهی برای سایر قهرمانان در کسب افتخار باشد.

در حال حاضر حدود ۱۴.۷ درصد کاروان اعزامی ایران به المپیک از خوزستان است

بنی‌تمیم ادامه داد: کاروان خادم الرضا اعزامی به بازی های المپیک ۲۰۲۴ پاریس تاکنون موفق به کسب ۳۴ سهمیه شده است که با احتساب ۵ نماینده از خوزستان می‌توان گفت حدود ۱۴.۷ درصد کاروان اعزامی به المپیک از خوزستان است که عدد قابل ملاحضه‌ای به نسبت کل کاروان است.

او با اشاره به حمایت های صورت گرفته از رشته کشتی نیز عنوان کرد: طی دو سال گذشته در یک سیاست بلند مدت تلاش کردیم در دو شکل تجهیز و توسعه زیر ساخت و کمک های مالی، این رشته را پوشش دهیم تا جایی چندین شهرستان به سیستم های سرمایشی، روکش و تشک کشتی مجهز شدند و اماکن اختصاصی کشتی مورد توجه بیشتری قرار گرفتند و همچنین خانه های کشتی ایذه و اندیمشک به عنوان اماکن شاخص رشته کشتی در استان خوزستان و حتی کشور به پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ درصد رسیده‌اند و تلاش داریم به زودی مورد بهره برداری قرار بگیرند.

حمایت ویژه از المپیکی‌ها پیش از اعزام به پاریس

سکاندار ورزش و جوانان خوزستان افزود: در کنار این موارد تمام تلاشمان این بوده است که دغدغه مالی ورزشکاران را به شکل‌های مختلف مرتفع کنیم تا جایی که به صورت جداگانه و همچنین طی دو مرحله همراه با سایر مدال آوران رشته‌های ورزشی به شکل بی‌سابقه ای از این عزیزان تقدیر شد. هر چند که ورزشکاران عزیزمان لیاقت و شایستگی بیش از این را دارند و تلاشمان این است پیش از اعزام هم از این عزیزان حمایت ویژه‌ای داشته باشیم و در صورت کسب مدال نیز به صورت ویژه مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.

توقع خوزستانی‌ها اعزام حداقل دو مربی کشتی از استان به المیپک است

وی با اشاره به کسب سهمیه ها و این حضور حداکثری فرنگی کاران خوزستانی در المپیک، گفت: این شانس را داشتیم که در وزنه برداری هم صاحب سهمیه شویم ولی در نهایت خوزستان با ۷ نماینده شامل ورزشکار، مربی و داور در پاریس حضور خواهد داشت که در تعداد ورزشکار در ادوار گذشته المپیک یک رکورد محسوب می‌شود و ضمن تشکر از کادر فنی و فدارسیون در انتخاب یک مربی خوزستانی، با توجه به این‌که شاکله تیم ملی کشتی فرنگی از خوزستان است، توقع مردم فهیم و جامعه علاقه‌مند به کشتی خوزستان این است که حداقل دو مربی از استان در معیت تیم اعزامی به بازی‌های المیپک پاریس حضور داشته باشد و امیدواریم با حمایت فدراسیون و کمیته ملی المپیک این امر محقق شود.

بنی تمیم در پایان ضمن تبریک مجدد این افتخار تاریخی، عنوان کرد: بر خود لازم می‌دانم از زحمات و حمایت های بی دریغ و همیشگی استاندار محترم و رئیس هیات کشتی استان خوزستان و تمام مربیان و دلسوزانی که در شهرستان‌ها برای این افتخارآفرینی و تاریخ‌سازی همت گماشته‌اند قدردانی کنم و امیدوارم این پهلوانان خوشنام خوزستانی در آوردگاه پاریس با کسب مدال، شادی و لبخند را برای مردم شریف خوزستان به ارمغان بیاورند.

انتهای پیام

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا