مجله هنر و فرهنگ

در فقدان رئیس جمهور مظلومی که ناامیدی را برای دولتمردان حرام کرد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز دوشنبه هفتم خرداد در آئین یادبود هفتمین روز از شهادت آیت الله سید ابراهیم رئیسی و هیأت همراه ایشان که با حضور تعداد زیادی از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه در تالار وحدت برگزار شد به توصیف برخی از ویژگی‌های فرهنگی هنری سید شهیدان خدمت پرداخت.

وی گفت: زبانم برای تشکر از قدردانی اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه و این ابراز هم‌دلی گسترده قاصر است. برای من خیلی سخت است که درباره کسی صحبت کنم که بیشترین تأثیرات در حیات اجتماعی سیاسی و فرهنگی خودم را از او داشتم. در این سال‌ها خداوند توفیق داد تا هم نفس این شهید عالی مقام باشم و در سال‌هایی که توفیق همکاری همه جانبه با رئیس جمهور شهیدمان را داشتم جز علاقه زایدالوصف به شهروندان ایرانی از او ندیدم. در این نزدیک به سه سال که دوره کوتاه ریاست جمهوری شکل گرفت شما اهل رسانه و هنر گواهی می‌دهید که ایشان اگر کاری می‌توانست انجام دهد از شما دریغ نمی‌کرد؟

اسماعیلی ادامه داد: رئیس جمهور ما به همه دغدغه‌های فرهنگ و هنر توجه داشت. او همواره دعوت به سعه صدر و تعامل می‌کرد و با تمام وجود خدمتگزار اهل فرهنگ و هنر بود. او یک رئیس جمهور تراز بود و توفیق شد که در این مدت درباره او چیزی جز ابراز محبت و عاطفه و ارادت از اهالی فرهنگ و هنر نشنیدم. او شخصیت دلسوز و خدمتگزاری بود و مردم در همین چند روز نشان دادند که چقدر به خدمتگزاران واقعی خود عشق می‌ورزند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: رئیس جمهور عزیز ما بسیار مظلوم بود و بر ما حرام کرده بود که کلمه‌ای از ناامیدی و مشکلات بر زبان مان جاری شود. او خود را وقف مشکلات مردم کرد. او شب و روز نداشت و به بسیاری از استان‌ها بیش از ۱۰ بار سفر کرد. او از مسکو به جنوب کرمان رفت تا بتواند به مشکلات مردم رسیدگی کند. مردم عزیز ایران خدمتگزار صدیق و مجاهدی را از دست دادند. اهالی فرهنگ و هنر نیز بزرگ‌تری خیراندیش را از دست دادند.

وی در پایان صحبت‌هایش بیان کرد: امیدوارم خداوند به همه ما قدرت صبوری برای تحمل این غم بزرگ را عنایت کند و امیدوارم خداوند بر درجات این شهید بزرگوار و هیأت همراه او بیفزاید. ما معتقدیم امروز دست رئیسی شهید برای گره گشایی گسترده‌تر است. رئیسی رئیس جمهور، به اندازه رئیس جمهور شهید دست بازی نداشت و امیدوارم در پیشگاه الهی دعاگوی همه ما باشد.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا