بودجه قرآنی کشور ۱۰۰ درصد افزایش یابد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

حجت‌الاسلام روح‌الله حریزاوی در گفت‌وگو با خبرنگار آنلاین، با بیان اینکه امسال به برکت ماه مبارک رمضان، شروع فعالیت‌های سازمان توأم با برنامه «زندگی با آیه‌ها» بود، افزود: با توجه به اینکه دومین سال از ساخت مجموعه فاخر «محفل» با همت بنیاد سپهر و شبکه ۳ می‌گذرد و تا حدود زیادی در میان مردم و نخبگان مقبولیت پیدا کرده است.

وی تصریح کرد: همزمانی فرصت ماه مبارک رمضان و پخش برنامه محفل برای ایجاد یک حرکت قرآنی در حوزه حفظ موضوعی به عنوان رویکرد آغازین امسال تلقی می‌شود.

این مسؤول با اشاره به اینکه تاکنون بیش از دو میلیون نفر از مردم ایران اسلامی آیات منتخب طرح زندگی با آیه‌ها را حفظ کرده، اندیشیده و آزمون داده و مدارک این دوره را نیز دریافت کرده‌اند، ادامه داد: این عدد قابل توجهی است و امیدواریم که اگر با همین روند پیش برویم، بتوانیم در سال‌های آینده تعداد آیات حفظ شده مردم را به ۲۰۰ آیه رسانده و در طول سه سال ۱۰ میلیون نفر از مردم ایران را حافظ ۲۰۰ آیه از قرآن کنیم.

حریزاوی یادآور شد: با این اقدام، بخشی از مأموریتی که رهبر معظم انقلاب اسلامی سال‌ها پیش مبنی بر داشتن ۱۰ میلیون نفر حافظ قرآن اعلام کردند، محقق خواهد شد. وی با بیان اینکه اهم مخاطبان برنامه‌های سازمان تبلیغات اسلامی، نوجوانان، جوانان و بانوان هستند، اظهار کرد: در همین راستا دامنه‌ای از موضوعات، مخاطبان و اولویت‌های فرهنگی انتخاب و به استان‌ها ابلاغ شده است تا برنامه استان‌ها با این اولویت‌ها تدوین شود.

این مسؤول خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز آغازین سال و در سخنرانی نماز عید سعید فطر از جهش و حرکت نو قرآنی که امسال متفاوت‌تر نسبت با سال‌های قبل انجام شد، ابراز رضایت کردند، این موضوع وظیفه ما را دوچندان می‌کند.

قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه معتقدیم به لحاظ بودجه نیز باید شاهد افزایش اعتبار در این خصوص باشیم، اضافه کرد: در همین راستا سال گذشته بودجه قرآنی سازمان را دو برابر کردیم و امسال نیز باید این روند را ادامه دهیم، البته این فارغ از بودجه‌ای است که امید داریم مجلس شورای اسلامی در لایحه بودجه آن را نهایی و توسط شورای نگهبان ابلاغ شود که مربوط به شورای توسعه فرهنگ قرآنی است.

وی با بیان اینکه شورای توسعه فرهنگ قرآنی در دولت‌های قبلی شکل گرفته و عده‌ای از نخبگان و مدیران قرآنی کشور آن را با حمایت دولت وقت تأسیس کردند، عنوان کرد: این در حالی است که این شورا به لحاظ بودجه‌ای دچار ضعف شده و در دولت قبل نیز شاهد بی‌توجهی و کم‌لطفی به حوزه بودجه قرآنی بودیم که امسال امیدواریم دولت سیزدهم بودجه قرآنی را افزایش داده و به طراز قبل از دولت یازدهم برساند.

حریزاوی با یادآوری اینکه برای افزایش صد درصدی بودجه قرآنی، رایزنی‌هایی با فراکسیون قرآنی و فرهنگی مجلس شورای اسلامی انجام شده و خوشبختانه فضای مثبتی در این زمینه حاکم است، ادامه داد: یکی از دلایل موفقیت طرح زندگی با آیه‌ها، هم‌افزایی بین دستگاهی بوده است.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا