مجله هنر و فرهنگ

صدور سند برای هزار و ۳۶ هکتار از بستر رودخانه‌های قزوین 

صدور سند برای هزار و ۳۶ هکتار از بستر رودخانه‌های قزوین 

معاون حفاظت و بهره‌ برداری شرکت آب منطقه‌ای استان قزوین گفت: یک هزار و ۳۶ هکتار از بستر رودخانه‌های استان سنددار شده اند و صدور سند برای یک هزار هکتار دیگر در دستور کار قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری مجله رز از قزوین؛ سینا جمشیدی در این باره اظهارداشت: در استان ۲ هزار و ۷۵۰ کیلومتر رودخانه وجود دارد که برای یک هزار و ۴۵۰ کیلومتر آن مطالعه بستر و حریم رودخانه انجام شده است.
 
وی افزود: باستان قزوین ۱۵۸ رشته رودخانه دارد که ۴۳ رشته رودخانه در استان شامل شاهرورد، الموت رود، خررود، حاجی عرب و ابهررود دارای جریان آب هستند و از رودخانه‌های مهم استان محسوب می‌شوند.
 
جمشیدی یادآورشد: مطالعه حریم و بستر رودخانه یکی از مهم‌ترین اقدامات شرکت آب منطقه ای استان در راستای حفاظت از منابع آبی استان به شمار می‌رود که برای آن هزینه‌های زیادی می‌شود.
 
این مدیر در ادامه به اهمیت نصب کنتورهای هوشمند بر روی چاه‌های آب تاکید کرد و گفت: هم اکنون یک هزار و هشت حلقه چاه برای صنعت، ۵۳۴ حلقه چاه برای آب شرب، تعداد ۲ هزار و ۷۵۷ حلقه چاه برای کشاورزی و یک هزار و ۶۶۳ حلقه چاه برای بخش خدمات در استان ثبت شده است.
 
جمشیدی اظهارداشت: بر اساس مطالعات انجام شده تاکنون بر روی سه هزار و ۷۰۰ حلقه چاه آب در استان قزوین کنتور هوشمند نصب شده و بایستی بر روی ۲ هزار و ۷۰۰ حلقه چاه دیگر نیز کنتور هوشمند نصب شود.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

تیم خبری علوم هنری

هر کلمه را با قدرت خلاقیتم تنظیم کرده و به شما دنیایی جدید می‌آورم.
دکمه بازگشت به بالا