مجله اجتماعی

سازمان ملل کشته شدن اولین کارمند بین‌المللی خود در غزه را تایید کرد

به گزارش خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری مجله رز، سازمان ملل مرگ اولین نیروی بین المللی خود در غزه را پس از حمله مسلحانه به خودروی آن در رفح را تایید کرد.

فرحان حق، سخنگوی آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، در یک کنفرانس خبری گفت که تعداد کل کارکنان سازمان ملل که از 7 اکتبر در غزه کشته شده اند به 190 نفر رسیده است.

او گفت که حادثه رفح را می توان به عنوان یک حمله توصیف کرد.

دفتر رسانه ای دولت در غزه ارتش رژیم صهیونیستی را به دلیل کشتن یک کارمند خارجی سازمان ملل و زخمی کردن یکی دیگر از کارکنان این سازمان در رفح در حالی که سوار بر خودروی سازمان ملل بودند محکوم کرد.

در بیانیه این دفتر آمده است: «آنها در حالی که سوار بر یک وسیله نقلیه سازمان ملل متحد با پرچم و نشان سازمان ملل متحد بودند، هدف قرار گرفته شده اند».

بیانیه ای که در تلگرام به اشتراک گذاشته شد، خواستار «پایان دادن به نسل کشی غزه» شد و دولت آمریکا را مسئول «جنایت جنگی» اسرائیل دانست.

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل تأیید کرد که دو نفر در رفح در یک خودروی علامت گذاری شده سازمان ملل در راه رفتن به بیمارستان اروپایی در آنجا به عنوان بخشی از وظایف خود بودند.

سازمان ملل گفت که آنها برای وزارت ایمنی و امنیت کار می کنند و مورد آتش مستقیم ارتش اسرائیل قرار گرفتند و یکی از آنها کشته شد و آن شخص یکی از کارکنان بین المللی سازمان ملل است.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

گروه تحریریه مقالات اجتماعی

تحلیل‌گر مسائل اجتماعی با تجربه در بررسی نگرش‌ها و اعتقادات عمومی در جامعه.
دکمه بازگشت به بالا