مجله علمی و پزشکی

پیکاپ برقی جک T9 با شارژ ۵۰۰ کیلومتری، در راه ایران

امیرمسعود عابدین: نسخه برقی پیکاپ جک T۹ در حال آماده شدن برای حضور در نمایشگاه خودرو پکن دیده شد. این خودرو یکی از اولین پیکاپ‌های کاملاً الکتریکی است که دارای سیستم چهار چرخ محرک دوموتوره است.

جک T۹ یک پیکاپ سایز متوسط است که از سال ۲۰۲۰ به بازار آمده و سال گذشته فیس لیفت شد. از سال گذشته جک در حال توسعه یک نسخه برقی بوده و نمونه اولیه آن قبلاً هم دیده شده است. نسخه تولیدی به طور قابل‌توجهی با نمونه اولیه متفاوت به نظر می‌رسد و آن را از نسخه بنزینی متمایز می‌کند.

پیکاپ برقی جک T9 با شارژ ۵۰۰ کیلومتری، در راه ایران

به گزارش مجله رز، در نمای جلو، این خودرو در نمونه برقی با نسخه بنزینی بسیار متفاوت به نظر می‌رسد. جلوپنجره بزرگ در نسخه بنزینی در حال حاضر بسته شده و نشان JAC پایین‌تر قبل دارد. رینگ‌های ۱۸ اینچی این مدل دارای طراحی خاصی جهت افزایش برد خودرو هستند.

پیکاپ برقی جک T9 با شارژ ۵۰۰ کیلومتری، در راه ایران

نسخه برقی T۹ دارای طول ۵۶۲۰ میلی‌متر، عرض ۱۹۶۵ میلی‌متر، ارتفاع ۱۹۲۰ میلی‌متر و محفظه بار ۱۸۱۰ میلی‌متری است. قدرت تولیدی از یک موتور ۹۳ اسب بخاری با گشتاور ۱۷۶ نیوتن متر در محور جلو و یک موتور قوی‌تر ۲۱۴ اسب بخاری در عقب تامین می‌شود که می‌تواند ۳۴۲ نیوتن متر گشتاور تولید کند. پکیج‌های باتری این خودرو می‌توانند ۵۰۰ کیلومتر برد (براساس CLTC) را ارائه دهند.

پیکاپ برقی جک T9 با شارژ ۵۰۰ کیلومتری، در راه ایران

کابین نسخه برقی T۹ تفاوت کمی با نسخه بنزینی آن دارد؛ یک کنترلر چرخان به جای دسته‌دنده سنتی در کنسول مرکزی قرار دارد. این پیکاپ دارای کنترل صوتی، ناوبری دوحالته، شارژ بی‌سیم تلفن همراه و صندلی‌های برقی است.

احتمالاً جک روی نسخه پلاگین هیبریدی T۹ هم کار می‌کند که قرار است در سال ۲۰۲۵ عرضه شود.

با توجه به اینکه حرف‌های زیادی درباره واردات و تولید خودروهای برقی در کشور زده می‌شود، احتمال اینکه پس از عرضه نسخه بنزینی، این پیکاپ برقی هم وارد کشورمان شود وجود دارد.

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در مجله رز مراجعه کنید.

۵۴۳۲۲

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا