نحوه نصب کولر گازی پرتابل گری

تحمل گرمای تابستان می‌تواند سخت باشد. کولر گازی اسپیلت موثرترین روش برای خنک کردن یک فضا است، اما اگر شما برای خرید یک مدل کولر گازی پرتابل، به پول زیادی نیاز ندارید، آنها بدون شک گزینه‌ای بهتر از نشستن در گودالی از عرق خودتان است!اگر شما قصد خرید یک کولر گازی پرتابل را دارید و همچنین میخواهید از قیمت کولر گازی اجنرال اصل 36000 مطلع شوید، ما به شما خواهیم گفت که چه مسایلی را در نظر بگیرید، چگونه کولر گازی پرتابل را نصب کنید و بیشترین بهره را ببرید.

شما یک کانال خروجی یا یک پنجره نیاز دارید

کولر گازی‌های قابل جابجایی، هوای گرم و مرطوب را جذب می‌کنند، رطوبت آن را خشک کرده و سپس دوباره آن را به فضا باز می‌گردانند. گرمای گرفته شده از هوا، از طریق یک دریچه‌ی خروجی به بیرون می‌رود. باید این دریچه را در یک پنجره نصب کنید.اکثر کولر گازی‌های پرتابل با یک کیت پنجره عرضه می‌شوند که سایر قسمت‌های پنجره را جهت جلوگیری از ورود هوای گرم و خروج هوای سرد مهر و موم می‌کند.

چگونگی نصب کولر گازی پرتابل

تا زمانی که شما تمامی اجزای درست را در اختیار داشته باشید و پنجره‌ی شما اندازه مناسبی داشته باشد، نصب کولر گازی پرتابل بسیار ساده خواهد بود و شما به مهارت‌های ویژه‌ای برای تنظیم آن نیاز نخواهید داشت. ممکن است به یک پیچ گوشتی نیاز داشته باشید.

پنجره کشویی یا بازشو

دستور العمل زیر یک شیوه کلی برای نصب کولر گازی پرتابل با دریچه‌ی خروجی است، اما، برای هر مدل روش‌ها تفاوت اندکی دارند.

 1. پنجره را باز کنید. صفحه‌ی مهر و موم را در شکاف پنجره قرار دهید و طول آن را تنظیم کنید، به این ترتیب صفحه بر پنجره قرار می‌گیرد.
 2. صفحه مهر و موم را پیچ کنید و بچرخانید تا طول آن ثابت شود. پنجره را ببندید.
 3. لوله خروجی را به کولر گازی پرتابل وصل کنید. (این قسمت معمولا در پشت دستگاه است).
 4. دهانه‌ی صاف لوله‌ی خروجی را به انتهای دیگر لوله‌ی خروجی وصل کنید.
 5. لوله‌ی خروجی را بکشید و و دهانه‌ی آن را داخل صفحه‌ی مهر و موم پنجره قرار دهید.
 6. دستگاه را به برق وصل کنید، سپس آن را روشن کنید و دمای آن را تنظیم کنید.

How to install a portable air conditioner

در صورتی که کیت پنجره از پنجره شما بزرگتر باشد:

کارشناس کولر گازی پرتابل می‌گوید: اگر کیت پنجره به اندازه کافی بلند نیست، شما نیاز به یک راه حل خانگی و یا شخصی که وسیله ای برای پوشاندن باقی‌مانده پنجره درست کند دارید.بهتر است ابتدا بررسی خود را انجام دهید و گزینه مناسب را در همان بار نخست خریداری کنید تا اینکه دستگاه را به خانه ببرید و بعد متوجه شوید که پنجره‌ی شما بسیار بزرگ است!اگر شما نیاز به چیزی برای پر کردن فاصله دارید، می‌توانید قطعه ای از پلکسی گلاس یا تخته سه لا را به اندازه برش دهید.کولر گازی قابل جابجایی در بررسی ما دارای کیت‌های پنجره ای از ۹۳ سانتیمتر تا ۱۹۷ سانتیمتر است (اگر چه یک دستگاه یک کیت پنجره را شامل نمی‌شد).

پنجره لولایی

در بررسی ما فقط یک مدل مورد شامل یک کیت پنجره برای پنجره‌های لولایی بود، اما شما می‌توانید کیت‌های دیگر را هم را خریداری کنید.

نکات نصب

 • اگر می‌توانید، اطمینان حاصل کنید که لوله خروجی به اندازه کافی صاف، بدون زانوی یا خمیدگی باشد. در غیر این صورت هوا به صورت آزاد جریان نخواهد یافت و دستگاه کارآیی کمتری خواهد داشت.
 • هرچه لوله‌ی خروجی را کوتاه‌تر کنید دستگاه کارآیی بیشتری خواهد داشت.
 • برخی از تولید کنندگان استفاده از باتری‌های غیرقابل شارژ بری کنترل از راه دور کولر گازی را توصیه می‌کنند.

نکات قبل از خرید

تفاوت‌های بزرگی بین مارک‌های مختلف وجود دارد.اولین کار مهم: بررسی کنید محلی که برای کولر گازی پرتابل در نظر گرفته‌اید واقعا مناسب باشد.

مسائلی که باید بررسی شوند:

 • برق: بررسی کنید که سیم، به اندازه کافی برای اتصال به نزدیک‌ترین نقطه جهت نصب کولر گازی پرتابل بلند باشد.
 • دریچه: بررسی کنید که دریچه خروجی به اندازه کافی بلند باشد تا از دستگاه به درب یا پنجره‌ای که قصد دارد آن را از طریق آن بیرون بیاورید برسد.
 • گردش هوا: کولرهای گازی قابل جابجایی، نیاز به فضای کافی در اطراف آنها برای گردش هوا مناسب هستند. حداقل به ۵۰ سانتیمتر بین دستگاه و دیوار فاصله نیاز است.
 • کف: کولر گازی پرتابل باید روی یک سطح صاف و حتی یک طبقه قرار گیرد.
 • کیت پنجره: برخی از کولر گازی‌های پرتابل با پنل‌های پرکننده عرضه می‌شوند تا شکاف موجود در یک پنجره‌ی باز را بپوشانند و مسیر مستقیم هوای گرم بیرون را ببندند. می‌توانید کیت‌های پس از فروش را خریداری کنید، اما بسیاری از مدل‌های مورد بررسی ما، با یک کیت پنجره عرضه می‌شوند. فقط مطمئن شوید که طول آنها برای پنجره شما مناسب است.
 • جابجایی: اگر قصد دارید آن را در خانه جابجا کنید، اطمینان حاصل کنید که وزن زیادی نداشته باشد و جابجایی آسان باشد. ممکن است لازم باشد یک محل برای آن انتخاب کنید.
 • سر و صدا: بسیاری از کولرهای گازی قابل جابجایی بسیار پر سر و صدا هستند، به ویژه هنگامی که درجه آنها بیش از حد بالا برود. اگر شما قصد دارید دستگاه را در یک اتاق خواب قرار دهید، ممکن است این دستگاه بر خواب شما تاثیر بگذارد. امکان ندارد بدون بیدار ماندن تا ۲ صبح خنک شوید!

افزایش کارآیی کولر گازی پرتابل

 • اطمینان حاصل کنید که فاصله کافی برای گردش هوا به اندازه کافی در اطراف دستگاه وجود دارد – حداقل ۵۰ سانتی متر فاصله بین دستگاه و دیوار.
 • دستگاه را روی سطح صاف، حتی زمین قرار دهید. یک کولر گازی پرتابل هوای قابل حمل بر روی سطح ناهموار می‌تواند پر سر و صداتر از معمول باشد.
 • بر روی دستگاه یا نزدیک آن چیزی قرار ندهید.
 • فیلتر را به طور منظم -دوهفته‌ای یک بار- تمیز کنید.

استفاده از خدمات ما :

اگر کولر گازی شما به هر دلیلی مشکل دارد و به سرویس دوره‌ای نیاز دارد، یا اینکه می‌خواهید راه‌اندازی آن در حالت گرما و سرویس شارژ گاز توسط یک تکنسین متخصص انجام شود. می‌توانید با دفتر خدمات پشتیبان سرویس تماس بگیرید تا همکاران ما در کمترین زمان با منانصب کولر گازی پرتابلآیا در منزل خود کولر گازی دارید ؟ بر اساس تحقیقات انجام شده مشخص گردیده که با افزایش دما در ایران ، درصد بالایی از خانوارهای ایرانی از مدل های مختلف سیستم کولر گازی استفاده می کنند. بسیاری از افراد به دنبال کولرهای پرتابل ( قابل حمل ) هستند و ترجیح می دهند خودشان جهت نصب آن ها اقدام نمایند.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا