مجله عمومی

کشف ۱۳۶ دستگاه ماینر غیرمجاز در سنندج – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، منتظری پیش از ظهر سه شنبه به خبرنگاران رسانه‌های جمعی اعلام کرد: به صورت مداوم و در تمامی مناطق میزان مصرف و بار شهرستان‌ها رصد و کنترل می‌شود و در همین خصوص با همکاری و هماهنگی مراجع قضائی و انتظامی تا نیمه اول اسفند ماه سال جاری تعداد ۱۳۶ دستگاه ماینر غیر مجاز در شهرستان سنندج کشف و ضبط شده است.

وی با بیان اینکه ارزش ریالی این ۱۳۶ دستگاه قریب به ۷۰ میلیارد ریال برآورد شده است، افزود: این تعداد ماینر کشف شده فقط در حوزه شهرستان سنندج و در ۷ مرکز شناسایی شده که در ۲۴ ساعت گذشته در روستای «دوشان» ۲ دستگاه ماینر کشف و ضبط شد.

وی با بیان اینکه این دستگاه‌ها به صورت غیرقانونی به شبکه سراسری وصل بودند، خاطرنشان کرد: این اقدامات سودجویانه در نصب ماینرهای غیرمجاز، ضمن ایجاد ضعف ولتاژ و نوسان در شبکه، موجب وارد شدن خسارت به تأسیسات الکتریکی و وسایل برقی مشترکین نیز می‌شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه نصب ماینر در بخش خانگی ممنوع است، گفت: تولید کنندگان رمز ارز در صورت داشتن شرایط خاص و ویژه برای نصب ماینر و با ارائه مجوز و پروانه صادره از سازمان صمت استان می‌توانند نسبت به دریافت انشعاب قانونی در شهرک‌های صنعتی اقدام نمایند.

گفتنی است؛ فعالیت ماینرها و دستگاه‌های استخراج رمز ارز نیازمند کسب مجوز است و هیچ فرد حقیقی یا حقوقی حق ندارد بدون مجوز اقدام به خرید و نصب دستگاه ماینر و استخراج رمز ارز دیجیتال در محیط‌های خانگی یا بخش‌های تولیدی نماید اما در صورت ارائه مجوز از مرجع ذیصلاح، همکاری و اقدام فوری از سوی این شرکت معمول خواهد شد.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا