«پائز» با ایران در کمین سهمیه المپیک/ جدال حساس در لیگ ملت‌ها – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، معتبرترین سایت والیبالی جهان در مورد انتخاب پائز به عنوان سرمربی تیم ملی والیبال نوشت: فدراسیون والیبال ایران این مربی برزیلی را به عنوان جایگزین بهروز عطایی معرفی کرد که دو سال هدایت تیم ملی والیبال مردان ایران را به عهده داشت و در رقابت‌های انتخابی المپیک برزیل کنارگیری کرد.

مریس موتا پائز ۶۰ ساله اکنون این فرصت را در اختیار دارد تا پس از کمک مربی بودن در تیم‌های ملی برزیل، فرانسه و جمهوری چک و همکاری با مربیان بزرگی همچون برنادو رزنده و فیلیپ بلین در یک دهه گذشته، به عنوان سرمربی هدایت تیم ملی والیبال ایران را به عهده گیرد. وی همچنین در بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴ مربی تیم ملی والیبال زنان فرانسه بوده است.

سابقه سرمربی گری موریس موتا پائز در رده باشگاهی فرانسه نیز بسیار چشمگیر است. وی نزدیک به ۳۰ سال در فرانسه مشغول به کار بوده که ۸ جام ملی دستاورد او در این مدت است. سپس پائز به تیم اپی سنتر اوکراین پیوست. همچنین پائز چهار سال در تیم پاناسونیک پنترز ژاپن حضور داشته که دو جام حاصل عملکرد وی در این تیم بوده است.

مأموریت پائز صعود به المپیک همراه با تیم ایران است. به همین دلیل قرارداد وی کوتاه مدت است که تا پایان بازی‌های لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۴ است و امکان تمدید دارد.

پائز درباره مأموریت پیش رو گفت: چالش بسیار بزرگی در تابستان پیش رو داریم. به اعتقاد من با همراهی استعدادهای جوان، اعتماد به نفس و همراهی بازیکنان با تجربه، می‌توانیم ترکیب خوبی در تیم ایران داشته باشیم. مصمم، با انگیزه و متعهد هستیم که تلاش خود را برای صعود به المپیک انجام دهیم. همچنین به همراهی هواداران والیبال در ایران نیاز داریم تا به بالاترین سطح والیبال جهان برسیم.

ایران در مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۲۳ برزیل موفق به کسب سهمیه نشد و در تلاش است تا یک سهمیه از پنج سهمیه باقی مانده از رنکینگ فدراسیون جهانی را به دست آورد.

تیم ملی والیبال ایران در حال حاضر رتبه ۱۵ رنکینگ فدراسیون جهانی را در اختیار دارد و ۷ تیم بالاتر از این تیم قرار دارند. به همین خاطر ایران نیازمند کسب نتیجه خوب در لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۴ است تا حداقل با پشت سر گذاشتن ۴ تیم جواز حضور در المپیک را کسب کند، چرا که یکی از ۵ سهمیه باقی مانده برای برترین تیم قاره آفریقاست که تا کنون هیچ نماینده‌ای در المپیک ۲۰۲۴ ندارد.

مردان ایران در هفته نخست لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۴ در ریودوژانیرو برزیل حضور پیدا می‌کنند تا مقابل تیم‌های صربستان، ایتالیا، کوبا و آرژانتین که چهار حریف مستقیم این تیم هستند، صف آرایی کنند و نتیجه این مسابقات برای تیم ایران بسیار حساس است.

گفتنی است؛ مرحله مقدماتی ششمین دوره لیگ ملت‌های والیبال از یکم خرداد سال آینده با حضور ۱۶ تیم ایران، ایتالیا، آرژانتین، صربستان، کوبا، ژاپن، برزیل، ترکیه، بلغارستان، هلند، آلمان، فرانسه، آمریکا، کانادا، لهستان و اسلوونی در گروه مردان آغاز می‌شود و سوم تیرماه به پایان می‌رسد تا در نهایت هفت تیم برتر و میزبان به مرحله نهایی صعود کنند و دیدارهای مرحله نهایی از هفتم تا دهم تیرماه در شهر لودژ لهستان برگزار خواهد شد.

خروج از نسخه موبایل