کسب و کار محلیمجله عمومی

مزایا و کاربرد سیستم شوتینگ زباله و لباس در ساختمان های بزرگ

درباره سیستم شوتینگ در ساختمان چه میدانید؟ با مطالعه مقاله ی زیر اطلاعاتی در مورد انواع سیستم شوتینگ زباله را بدست می آورید. سیستم زباله امکان جمع آوری زباله در ساختمان بخصوص ساختمان های مسکونی بلند مرتبه و برج های تجاری-اداری، بیمارستان ها و هتل ها را فراهم می آورد و با توجه به نوع کاربری و محیطی که در آن نصب می شود به چند مدل تقسیم می شود.با توجه به اینکه بیرون ساختمان اجرا می شود و یا اینکه از آن برای جمع آوری زباله استفاده می شود و یا ملحفه کثیف و نخاله های ساختمانی، به چند مدل تقسیم می شود.

یکی از انواع سیستم شوتینگ، شوتینگ ملحفه می باشد که به منظور جمع آوری ملحفه و البسه کثیف در هتل های بزرگ و بیمارستان ها اجرا می شود.بدیهی است که از سیستمی شوتینگی که به عنوان جمع آوری زباله در ساختمان اجرا شود، سیستم شوتینگ زباله گفته می شود که ممکن است طراحی آن بگونه ای انجام شود که در هر طبقه و یا در هر واحد یک دریچه دریافت زباله تعبیه شود.

  • کانال شوتینگ نخاله ساختمانی:

کانال شوتینگ نخاله ساختمانی در ساختمان های در حال ساخت و ساز به منظور جمع آوری سریع نخاله ساختمانی چند طبقه بطور همزمان می باشد که اغلب برای برج های بسیار کارآمد می باشد.همانطور که گفته شد، سیستم شوتینگ زباله با توجه به محل اجرا به دو مدل داخلی و خارجی تقسیم می شود. به عبارتی اگر کانال شوتینگ در قسمت بیرونی ساختمان اجرا شود به آن شوتینگ خارجی گفته می شود و اگر در داخل ساختمان اجرا شود به آن شوتینگ داخلی می گویند.

نکته: از شوتینگ خارجی اغلب در ساختمان های قدیمی اجرا می شود که در حین ساخت فضایی برای آن در نظر گرفته نشده است.

Advantages and application of garbage and clothes shooting system in large buildings

مزایای اجرای شوت زباله

هدف سیستم شوت زباله انتقال ایمن زباله به محفظه زباله و حفظ خانه ها، ادارات، بیمارستان ها، هتل ها، و مراکز سازگار با محیط زیست از زباله ها و باکتری ها می باشد.دستگاه شوت زباله در ساختمان های بلند (به طور عمده در خانه های آپارتمانی) برای دفع زباله ها به کار گرفته میشود. ذخیره زباله در ساختمان ها به خصوص در مناطق با آب و هوای گرم باعث ایجاد آلودگی میشود. سیستم شوتینگ زباله یک راه حل راحت، کارآمد وکم هزینه برای انتقال زباله ها به یک اتاق مرکزی و تمیز کردن واحدها می باشد.

شوتینگ ملحفه

شوتینگ ملحفه و البسته در اکثر هتل ها و بیمارستان های مدرن طراحی و اجرا شده است و سرعت نطافت اتاق ها را بالا می برد و همچنین باعث صرفه جویی در وقت و انرژی می شود.ناودان های خشکشویی در هتل ها در هر طبقه قرار می گیرد تا امکان انتقال لباس ها و ملحفه های کثیف را به صورت صحیح و بدون نیاز به آسانسور و پله به خشکشویی هتل فراهم سازد. کانال های شوت باید طوری به هم متصل شوند که از هرگونه صدمه به موارد شوت شونده جلوگیری شود.

اجزای تشکیل دهنده سیستم شوتینگ

این سیستم از محور انتقال، محور تخلیه هوای اتاقک (ونت)، دریچه های بارگذاری، دستگاه تهویه، سیستم شستشو و مخزن تشکیل می شود.

  • ناودان های شوت زباله از جنس استیل نوع 304 (فولاد ضد زنگ) در ضخامت های 0.7mm  تا 1.5mm
  • لوله های ونت از ورق گالوانیزه با ضخامت 0.7 و به قطر 25cm تا 30cm جهت
  • برای تخلیه هوای اتاقک مخزن از یک کلاهک مکانیکی یا یک دستگاه مکش الکتریکی استفاده میشود.
  • سرعتگیر از ورق استیل نوع 304 با ضخامت 1.5mm تا 2mm ساخته می شود.

بهترین شرکت طراحی و اجرای انواع سیستم شوتینگ زباله

بدیهی است که سیستم سوتینگ زباله باید کاملا تخصصی طراحی و اجرا شود تا از بروز مشکلات احتمالی همچون آلودگی محیط، سر و صدا و بوع نا مطبوع جلوگیری شود. از جمله شرکت های معروف و معتبریست سالهاست در زمینه طراحی و اجرای انواع شوتینگ زباله، و تولید انواع ملزومات با کیفیت سیستم تهویه مطبوع فعالیت داشته و بهترین خدمات را با قیمت مناسب و منصفانه به مشتریان خود ارائه می دهد و اکنون آماده عقد قرارداد با پروژه های صنعتی، مسکونی، اداری و تجاری، بیمارستان ها و هتل ها به منظور اجرای سیستم شوتینگ زباله پیشرفته مجهز به سیستم شست و شو یا تهویه می باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با متخصصان این شرکت تماس مجموعه:

سیستم شوتینگ زباله چیست

زباله چه از هر نوعی که باشد در برج‌ها و آپارتمان‌های مسکونی یکی از مسائل مورد بحث همیشگی است. سیستم‌ شوتینگ زباله که برای رفع همه مشکلات نصب‌ می‌شود، علاوه بر رها شدن از مشکلات مربوط به دفع زباله، قدم بلندی برای مدیریت کارآمد زباله و بازیابی آن ایجاد میکند. در این مطلب با بررسی مزایا، معایب و شیوه کارکرد آن با ما همراه باشید.

سیستم شوتینگ زباله چیست؟

شوتینگ زباله یک سیستمی است که برای دور انداختن زباله و پسماند و در بعضی موارد ملحفه در ساختمان های مدرن و بلند مرتبه طراحی می شود. اجرای این سیستم نه فقط جمع اوری زباله و پسماند را راحت می کند بلکه برای ساختمان های بلند هم صرفه اقتصادی دارد.

به صورت خلاصه می توان گفت که شوتینگ زباله تشکیل شده از چند دریچه برای دریافت و خروج زباله و یک کانال برای حمل و هدایت زباله تا پایین ساختمان. علاوه بر برج ها مسکونی و تجاری، امروزه بیشتر ساختمان های صنعتی و بیمارستان ها و هتل های مدرن برای جمع آوری ملحفه های کثیف هر طبقه و انتقال آن به رختشوی خانه از این سیستم استفاده می کنند. مدل های پیشرفته این سیستم به منظور رعایت بهداشت محیط و پیشگیری از پیچیدن بوی مجهز به سیستم شست و شو یا تهویه می باشند.

سیستم شوتینگ زباله

انواع سیستم شوتینگ زباله

دسته بندی‌‌‌‌های گوناگون در مورد سیستم‌‌‌‌های شوتینگ زباله صورت گرفته است اما به صورت کلی از نظر شرایط نصب و قرارگیری‌ آنها میتوان این سیستم ها را در دوسته کلی زیر تقسیم کرد.

– شوتینگ داخلی

– شوتینگ خارجی

دسته بندی دیگری که در مورد سیستم‌‌‌‌های شوتینگ زباله انجام گرفته است بر پایه کارکرد‌ آنها بوده که به صورت زیر است:

– شوتینگ نخاله ساختمانی

– شوتینگ زباله‌‌‌‌های غیرقابل بازیافت

– شوتینگ زباله‌‌‌‌های بازیافت پذیر

– شوتینگ بیمارستانی

– شوتینگ هتل ها

مزایای نصب شوتینگ زباله

مزایای نصب شوتینگ زباله در ساختمان

دفع راحت زباله

با استفاده از شوت زباله به آسانی می توان زباله ها را از ساختمان های بلند و چندین طبقه جمع آوری کرد، در نتیجه حمل آن ها از سطح شهر آسان تر انجام می گیرد.هر سیستم شوتینگ مجهز به مخزن زباله است که می توان آن را به وسیله ماشین حمل زباله شهری به آسانی تخلیه کرد.

جلوگیری از ورود حشرات موذی به ساختمان

روی هم انباشته شدن زباله ها سبب ایجاد فضایی مرطوب می شود که امکان رشد میکروب ها و حشرات موذی را فراهم می کند، ولی وجود دریچه در انتهای کانال های شوتینگ از ورود حشرات به داخل ساختمان و محل زندگی اشخاص پیشگیری می کند.

حفظ نظافت در ساختمان

یکی از مشکلاتی که همیشه موقع حمل کیسه زباله ها به بیرون از ساختمان وجود دارد ریختن شیرابه در مسیر راه پله ها یا آسانسور است که این کار ظاهری ناخوشایند به ساختمان بخشیده و بوی بدی به وجود می آید.

پیشگیری از ترافیک در راه پله و آسانسور

با استفاده از این سیستم دیگر احتیاجی به تردد برای انتقال زباله ها به مخزن جمع آوری زباله نیست، چون به آسانی می توان کیسه زباله را از دریچه کانال به مخزن زباله پرتاب کرد.قرار دادن شوتینگ زباله در هر طبقه آسایش ساکنین را تامین نموده و نه فقط در وقت صرفه جویی کرده، بلکه پاکیزی را هم در ساختمان به ارمغان می آورد.

کاهش هزینه برق و نیروی انسانی در ساختمان

نصب شوتینگ زباله در ساختمان از نظر اقتصادی خیلی مقرون به صرفه است و هزینه های اضافی بر ساکنین تحمیل نخواهد کرد.این سیستم باعث کاهش مصرف برق آسانسور و نیروی انسانی می شود و آسایش و راحتی را برای اهالی ساختمان دارد.

معایب سیستم شوتینگ زباله

– آلودگی صوتی در سیستم‌های شوتینگ‌زباله قدیمی

– ورود بوی نامطبوع به فضای داخل ساختمان در شوتینگ‌های زباله قدیمی

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا