مجله عمومی

آمادگی کامل اصفهان برای پذیرش و اسکان مسافران نوروزی – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، جواد شفیعی اظهار داشت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در ستاد دائمی خدمات سفر شهر اصفهان، شهروندانی که می‌خواهند منازل خود را به مسافران نوروزی اجاره دهند، می‌توانند از طریق واحدهای صنفی منتخب اتحادیه مشاوران املاک اقدام کنند.

وی با بیان اینکه اتحادیه مشاوران املاک اصفهان با انتشار فراخوانی، واحدهای صنفی برای منازل استیجاری نوروز را انتخاب و به کمیته اسکان ستاد خدمات سفر معرفی می‌کند، افزود: شهروندان می‌توانند برای اطلاع از واحدهای صنفی مجاز منتخب اتحادیه مشاوران املاک با سامانه ۱۳۷ شهرداری اصفهان یا اتحادیه مشاوران املاک به شماره تلفن ۳۲۶۶۴۴۵۰ تماس بگیرند.

آغاز فعالیت کمیته اسکان نوروز ۱۴۰۳ از مهرماه امسال

مسؤول کمیته اسکان ستاد دائمی خدمات سفر شهر اصفهان با اعلام اینکه آماده‌سازی مراکز اسکان در نقاط مختلف مناطق پانزده‌گانه شهرداری اصفهان برای استقبال از مسافران نوروزی در حال انجام است، گفت: فعالیت کمیته اسکان ستاد خدمات سفر و سایر کمیته‌ها برای نوروز ۱۴۰۳ از مهرماه ۱۴۰۲ آغاز شده است.

شفیعی، توجه ویژه به بخش خصوصی در حوزه گردشگری و اسکان را همچون سال‌های گذشته اولویت نخست کمیته اسکان دانست و تاکید کرد: هتل‌ها و مهمان‌پذیرها اولویت نخست برای مراجعه گردشگران خواهند بود و پس از آن مدارس آموزش‌وپرورش در اولویت دوم قرار دارد.

وی با بیان اینکه تعامل بسیار خوبی با اداره کل آموزش‌وپرورش برقرار شده است و اسکان مسافران با حداکثر ظرفیت در مدارس انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: در نوروز سال جاری نیز همچون سال گذشته از حداکثر ظرفیت خوابگاه‌های دانشجویی خودگردان برای اسکان مسافران استفاده خواهد شد.

تجهیز باغ فدک برای میزبانی از گردشگران نوروزی

مسؤول کمیته اسکان ستاد دائمی خدمات سفر شهر اصفهان با بیان اینکه تنها محل اقامت مسافران به‌صورت روباز و چادرخواب در باغ فدک پیش‌بینی شده است، گفت: مدیریت منطقه ۷ در حال به‌روزرسانی تجهیزات و امکانات این باغ است.

به گفته وی، کمیته اسکان برای پیش‌بینی مواقع اضطرار نسبت به آماده‌سازی ۳۰ ورزشگاه اقدام می‌کند تا در صورت برودت هوا و بارش‌های جوی، مسافران به ورزشگاه‌ها هدایت شوند.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا