اقتصادی

سالانه باید ۶۵ هزار خودروی فرسوده در اصفهان از رده خارج شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

جلال امینی فرد در گفت و گو با خبرنگار آنلاین با تبریک چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: تعداد ۳.۵ میلیون انواع خودرو فرسوده در کشور داریم که با از رده خارج کردن این تعداد روزانه ۴۰ میلیون لیتر در مصرف سوخت صرفه جویی می‌شود که بدون شک اثر مثبتی در ناترازی سوخت مصرفی در کشور خواهد داشت.

وی افزود: در استان اصفهان در حال حاضر ۱۳ مرکز اسقاط فعال داریم که قادر خواهند بود در سال ۶۵ هزار را از رده خارج کند و برای ۳۰۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال زایی فراهم کنند.

سخنگوی صنعت بازیافت و اسقاط خودرو فرسوده کشور گفت: متأسفانه با عدم ابلاغ آئین نامه از رده خارج شدن خودروهای فرسوده تنها ۱۰ درصد این ظرفیت در حال انجام است به همین خاطر از دولت سیزدهم انتظار داریم که هر چه سریع نسبت به ابلاغ آئین نامه اقدام کنند..

وی تصریح کرد: خودروهای سواری از مدل ۱۳۸۷ به قبل و خودروهای سنگین از ۱۳۷۷ به قبل و موتور سیکلت از ۹۶ به قبل هم اکنون قابل اسقاط هستند و طرح جایگزین در ۱۴۰۳ طبق برنامه ریزی های صورت گرفته انجام می‌شود.

امینی با بیان اینکه هم اکنون ۱۲ میلیون موتور سیکلت در سراسر کشور داریم که نزدیک به ۸۰ درصد آنها فرسوده است، خاطرنشان کرد: نزدیک به ۴۰۰ هزار دستگاه تاکسی در کشور وجود دارد که ۱۹۰ هزار دستگاه آن فرسوده است که باید دولت و مجلس هر چه سریع جهت نوسازی ناوگان حمل و نقل اقدام نمایند.

نمایش بیشتر

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه هستم. در حوزه اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد فعالیت می‌کنم. با درک عمیقی از پیچیدگی‌ها و رویدادهای مختلف در دنیای اقتصاد، سعی می‌کنم تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌های قابل اعتماد را به شما ارائه دهم.
دکمه بازگشت به بالا