اقتصادی

مرکز اسناد تاریخی شمیل راه اندازی شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، داود تنی پور، مدیر کانون فرهنگی هنری انصارالحجه (عج) و دبیر هفته فرهنگ، هنر و تاریخ شمیل ظهر جمعه در آئین افتتاح این مرکز گفت: مرکز اسناد تاریخی شمیل به همت کانون فرهنگی هنری انصارالحجه (عج) و با هدف معرفی پیشینه و قدمت شمیلات و معرفی بیش از پیش هویت تاریخی شمیل راه اندازی شده است.

وی افزود: در حال حاضر بیش از ۱۰۰ سند تاریخی مربوط به منطقه شمیل و شمیلات در مرکز اسناد تاریخی شمیل نگهداری می‌شود.

مدیر کانون فرهنگی هنری انصارالحجه (عج) مرکز بخش شمیل شهرستان بندرعباس ادامه داد: بخشی از این اسناد از مرکز اسناد استان هرمزگان و مرکز اسناد کتاب خانه ملی جمع آوری شده است.

وی با بیان اینکه بخش دیگری از این اسناد نیز توسط مردم اهدا شده است، عنوان کرد: مرکز اسناد تاریخی شمیل در طبقه دوم حسینیه انصارالحجه (عج) قرار دارد.

هفته فرهنگ، هنر و تاریخ شمیل از ۱۳ تا ۱۸ بهمن ماه سال ۱۴۰۲ با شعار «هویت تاریخی، فرهنگ و نشاط اجتماعی» برگزار شد.

گفتنی است؛ شمیل، در شمال شرق استان هرمزگان و بین شهرستان‌های میناب و بندرعباس و در ۸۰ کیلومتری مرکز استان قرار دارد و شغل اکثر اهالی آن، کشاورزی و دامداری است.

نمایش بیشتر

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه هستم. در حوزه اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد فعالیت می‌کنم. با درک عمیقی از پیچیدگی‌ها و رویدادهای مختلف در دنیای اقتصاد، سعی می‌کنم تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌های قابل اعتماد را به شما ارائه دهم.
دکمه بازگشت به بالا