مجله هنر و فرهنگ

ارائه خدمات روانشناسی‌محور برای کودکان و بزرگسالان در رویداد ایران‌آینده ۳ 

ارائه خدمات روانشناسی‌محور برای کودکان و بزرگسالان در رویداد ایران‌آینده ۳ 

رویداد ایران‌آینده۳ با حضور گروه‌های مختلفی از روانشناسان، مشاوران، توسعه‌دهندگان نرم‌افزارهای روانشناسی و سازندگان بازی‌های روانشناختی در باغ کتاب تهران برگزار می‌شود.

زهرا حق‌جویی دبیر رویداد ایران‌آینده ۳ در گفت وگو با خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری مجله رز ضمن تاکید بر لزوم استفاده از علم و فناوری در مواجهه با نوجوانان، اظهار داشت: خدمات این نمایشگاه مخصوص کودکان سه تا نه ساله است که نرم‌افزار هانا را به آن‌ها معرفی می‌کند. این نرم‌افزار بر اساس بازی‌های روانشناختی طراحی شده است و پس از اتمام بازی، گزارشی از عملکرد کودکان را به والدین ارسال می‌کند. علاوه بر این، چند بازی تقویت حسی حرکتی نظیر هزارتو، چینیهو و تیله‌برداری را نیز ارائه می‌دهد.

وی ادامه داد: بخش دیگر خدمات این نمایشگاه معرفی نرم‌افزار فارگو است که برای بزرگسالان مناسب است. این نرم‌افزار امکان روانشناسی آنلاین را فراهم می‌کند و دارای قسمتی به نام استودیو است. در این قسمت، فیلم‌های کوتاه، نقد فیلم، پادکست و موارد دیگر قابل دسترسی هستند. همچنین در قسمت ابزارها، انواع تست‌های روانشناسی، شغلی، شخصیتی و تحصیلی و تکنیک‌های یوگا قرار دارند.

حق‌جویی با اشاره به حضور مشاوران حرفه‌ای در این نمایشگاه، گفت: افراد می‌توانند پس از انجام آزمون‌های روانشناسی، با آن‌ها مشورت کنند و سوالات خود را درباره نتایج تست‌ها بپرسند. همچنین اگر مسائل دیگری در زمینه روانشناسی و مشاوره داشته باشند، می‌توانند با مشاوران صحبت کنند. مدت زمان مشاوره بسته به حجم کاری مشاوران تعیین می‌شود و حداکثر ۱۵ دقیقه برای هر فرد زمان گذاشته می‌شود.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

تیم خبری علوم هنری

هر کلمه را با قدرت خلاقیتم تنظیم کرده و به شما دنیایی جدید می‌آورم.
دکمه بازگشت به بالا