مجله علمی و پزشکی

رقیب وانت پراید، شاهکار تازه در خودروسازی/ عکس

نمایشگاه تحول صنعت خودرو سال گذشته میزبان اولین رندرهای منتشر شده از خودروی جدید سایپا تحت عنوان پروژه سپهر بود. پروژه‌ای که تنها با ارائه چند تصویر آن هم نسخه رندر شده به معرفی محصول جدید این کمپانی پرداخته بود. خودرویی که حتی وجود خارجی نداشت، اما مدیران سایپا صحبت از صادرات آن به بازار روسیه می‌کردند. این خودرو قرار است تا ابعاد بزرگتری نسبت به سایپا ۱۵۱ داشته باشد.

در نمای جلو این خودرو شاهد بازطراحی چراغ‌های ساینا، کوییک و اطلس هستیم. در واقع این طراحی تلفیقی زیبا از چراغ‌های این خودرو است. در نمای پشتی نیز طراحی عمودی مرسوم چراغ‌ها را شاهد هستیم که در اکثر وانت‌ها مشترک است و لوگوی بزرگ سایپا نیز در میان آن‌ها به چشم می‌خورد.

رقیب وانت پراید، شاهکار تازه در خودروسازی/ عکس

بیشتر بخوانید:

دستگیره‌های طراحی شده برای این خودرو از نوع ایزی اوپن (Easy Open) یا آسان‌بازشو است و ما شاهد خطوط و فرورفتگی‌های زیادی روی بدنه سایپا ۲۵۱ هستیم که از سادگی نسخه قبلی کاسته شده است.

رقیب وانت پراید، شاهکار تازه در خودروسازی/ عکس

با توجه به نمای بغل خودرو نیز شاهد طراحی کشیده سایپا ۲۵۱ هستیم که نشان از ارگونومی و طراحی راحت‌تر کابین برای راننده و سرنشین دارد. با توجه به جنبه تجاری و باربری بودن خودرو، به احتمال زیاد داشبورد جدیدی برای این خودرو طراحی نخواهد شد و باید منتظر داشبورد ساینا روی آن باشیم.

مشخصات فنی سایپا ۲۵۱

طبق اخبار واصله، پیشرانه قرار گرفته شده روی این خودرو، پیشرانه ۸ سوپاپ M15 GSI در دو نوع بنزینی و گازسوز خواهد بود که در نسخه بنزینی توانایی تولید قدرت ۹۰ اسب بخار و گشتاور ۱۳۷ نیوتن‌متر را دارد. این پیشرانه در نسخه گازسوز قادر به تولید قدرت تنها ۷۷ اسب بخار و گشتاور ۱۱۶ نیوتن‌متر است. گیربکس قرار گرفته شده نیز از نوع ۵ سرعته دستی است.

۵۸۵۸

نمایش بیشتر

گروه تحریریه مطالب پزشکی

هدفم این است که با ارائه محتواهای علمی و امیدوارکننده، به شما کمک کنم تا از جدیدترین تحقیقات در زمینه سلامتی مطلع شوید و اقدامات مناسبی را برای بهبود و حفظ سلامتی خود بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا