مجله اجتماعی

دریافت ۳۵۰ مقاله توسط دبیرخانه کنفرانس تغییر اقلیم – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، مهدی رهنما دبیر علمی هفتمین کنفرانس بین‌المللی تغییر اقلیم و رئیس پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور در حاشیه جلسه داوری مقالات ارسالی به این کنفرانس بین المللی اظهار داشت: با تلاش کمیته اجرایی و کمیته علمی هفتمین کنفرانس بین المللی تغییر اقلیم در سال جاری شاهد مشارکت زیاد ارسال مقالات بودیم.

وی با اشاره به برگزاری شش دوره گذشته کنفرانس بین‌المللی تغییر اقلیم طی سال‌های ۱۳۷۵ تا ۱۳۹۸ گفت: سعی ما بر این است تا فضایی فراهم کنیم که تجربیات بین‌المللی، منطقه‌ای و ملی توسط محققین عرصه‌های مرتبط با تغییر اقلیم مورد بحث و تبادل نظر قرار بگیرد.

رئیس پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور یکی از اهداف برگزاری این کنفرانس را دادن آگاهی و اطلاعات بیشتر به سیاستمداران در خصوص پیامدها و تبعات تغییر اقلیم در سطوح مختلف خواند و خاطرنشان کرد: در این دوره در مجموع ۳۵۰ مقاله به دبیرخانه کنفرانس رسیده است و ۵۶۰ نفر در تدوین مقالات مشارکت داشته‌اند.

رهنما با اشاره به اینکه ۱۰۰ نفر داور دانشگاهی مقالات هفتمین کنفرانس بین‌المللی تغییر اقلیم را داوری و ارزیابی کرده‌اند، عنوان کرد: از این میان ۳۰ مقاله برای سخنرانی و چاپ در چهار مجله علمی-پژوهشی برگزیده شد و ۲۳۰ مقاله نیز به صورت پوستر در حاشیه کنفرانس ارائه می‌شود.

رئیس پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور همچنین از دریافت ۱۰ مقاله از ۵ کشور دنیا توسط دبیرخانه این کنفرانس خبر داد و گفت: از میان این مقالات نیز چهار مقاله به زبان انگلیسی ارائه می‌شود.

رهنما ادامه داد: نویسندگان و پژوهشگرانی که مقالات آنها پس از اعلام نتایج داوری پذیرفته شود می‌توانند تا ۳۰ دی ماه ۱۴۰۲ نسبت به ارسال مبسوط مقالات خود اقدام کنند.

وی اضافه کرد: هر چند ممکن است تعداد بیشتری از مقالات ارسالی استحقاق ارائه در این کنفرانس را داشتند، ولی انتظار می‌رود نگارندگان این مقالات با کار بیشتر و تکمیل نتایج حاصله آنها را به سایر کنفرانس‌ها ارسال کنند.

رئیس پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور ادامه داد: با تلاش‌هایی که برای ارتقای سطح علمی هفتمین دوره کنفرانس بین المللی تغییر اقلیم صورت گرفت و با استفاده از پیشینه کنفرانس در سال‌های گذشته تمام مقالات پذیرفته شده به زبان انگلیسی در IEEE Explorer و مقالات فارسی نیز در IranDoc ایندکس می‌شود.

دبیر علمی هفتمین کنفرانس بین المللی تغییر اقلیم در پایان از تلاش‌ها و پیگیری‌های همه اعضا کمیته اجرایی، کمیته علمی و هیئت داوران کنفرانس که شرایط ارتقا سطح علمی کنفرانس را فراهم کردند تشکر کرد.

شایان ذکر است، هفتمین کنفرانس بین المللی تغییر اقلیم توسط سازمان هواشناسی کشور و پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور و همچنین همکاری دیگر نهادهای مرتبط علمی و اجرایی داخلی و بین المللی در روزهای ۹ و ۱۰ بهمن ماه ۱۴۰۲ در محل مرکز اسناد کتابخانه ملی ایران برگزار می‌شود.

نمایش بیشتر

گروه تحریریه مقالات اجتماعی

تحلیل‌گر مسائل اجتماعی با تجربه در بررسی نگرش‌ها و اعتقادات عمومی در جامعه.
دکمه بازگشت به بالا