مجله اجتماعی

بازداشت سارقانی که از ۷۰ نفر طلا و موبایل قاپیدند

سرکلانتر یکم پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری دو سارق قاپ‌زن که اقدام به سرقت طلا و تلفن همراه از دست‌کم ۷۰ نفر کرده بودند، خبر داد.

به گزارش مجله رز، سرهنگ صادق ضرونی در تشریح جزئیات این خبر گفت:‌ به دنبال وقوع چندین فقره قاپ‌زنی با روش و شیوه مشابه، دستگیری متهمان در دستور کار ماموران کلانتری ۱۰۱ تجریش قرار گرفت. در گام نخست ماموران اقدام به تجمیع پرونده‌ها کرده و در جریان آن مشخص شد در تمامی این پرونده‌ها راکب و ترک‌نشین یک دستگاه موتورسیکلت در حالی که صورتشان را با کلاه و ماسک مخفی کرده بودند،  با استفاده از غفلت شهروندان به سرعت اموال با ارزش آنان شامل طلا، موبایل و … را سرقت کرده و از محل متواری شده‌اند.

وی با بیان اینکه شباهت روش سرقت‌ها ماموران را به این اطمینان رساند که تمامی آنها از سوی همین دو نفر انجام شده است، گفت: در همین راستا نیز گشت‌زنی‌های ماموران افزایش یافت و ماموران پلیس با استفاده از روش‌های علمی و روش‌های کشف نوین موفق به شناسایی هویت و محل اختفای سارقان شدند. در ادامه ماموران در یک عملیات منسجم هر دو متهم این پرونده را در عملیاتی دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

ضرونی با بیان اینکه دستگیری این افراد با هماهنگی و مجوز مقام قضایی انجام شد، گفت: ماموران در ادامه از مخفیگاه این افراد نیز بازرسی کردند که در جریان آن یک قبضه سلاح سرد، کلاه نقاب‌دار و تعدادی ماسک برای پوشاندن صورت که متهمان برای سرقت از آنها استفاده کرده بودند، کشف و ضبط شد.

سرکلانتر یکم پلیس پیشگیری تهران بزرگ با اشاره به انجام بازجویی از متهمان دستگیر شده، گفت: متهمان در تحقیقات اولیه به جرم خود و ۷۰ فقره سرقت مشابه با همکاری یکدیگر معترف شدند. تا کنون چهار مالباخته از سوی ماموران مورد شناسایی قرار گرفته و تلاش برای شناسایی دیگر مالباختگان نیز در حال انجام است. 

وی در پایان از تشکیل پرونده برای دو متهم دستگیر شده خبر داد و گفت: این دو متهم به همراه پرونده متشکله و برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

گروه تحریریه مقالات اجتماعی

تحلیل‌گر مسائل اجتماعی با تجربه در بررسی نگرش‌ها و اعتقادات عمومی در جامعه.
دکمه بازگشت به بالا