مجله حوادث

کشف ۲۰۰۰ قلم لوازم خانگی قاچاق در پایتخت/ فروش کالای قاچاق خارجی با برچسب «ساخت ایران»

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف بیش از ۲۰۰۰ هزار قلم لوازم خانگی قاچاق از انباری در خیابان شهید رجایی خبر داد.

به گزارش مجله رز، سرهنگ مهدی افشاری در تشریح جزئیات این خبر گفت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با انجام اقدامات فنی و پلیسی موفق به کشف یک انبار دپوی کالای قاچاق در محدوده خیابان شهید رجائی شدند. رسیدگی به این پرونده در پی اقدامات اطلاعاتی در دستورکار قرار گرفت و در جریان آن مشخص شد مقادیری کالای خارجی در انباری در خیابان شهید رجائی درحال تخلیه است.

وی با بیان اینکه اقلام و کالاهای خارجی قاچاق به وسیله خودروهای شوتی به این مکان منتقل شده بودند، گفت:‌ در جریان تحقیقات تکمیلی ماموران پلیس امنیت اقتصادی همچنین مشخص شد که این اقلام به داخل انبار منتقل شده و در آنجا با پوشش کارتن و لیبل ساخت ایران به وسیله وانت به بازار ارسال می‌شوند.

افشاری افزود: ماموران پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ پس از انجام هماهنگی با مقام قضایی اقدام به بازدید از محل مذکور کردند که در جریان آن مشخص شد محل مذکور یک باب انبار کالای بازرگانی است و کالاهای موجود در آن نیز در سامانه انبارها ثبت نشده است. ماموران همچنین مشاهده کردند که مقادیر انبوهی کالاهای خارجی از نوع لوازم برقی آشپزخانه خارجی در پوشش کارتن و لیبل ساخت ایران در محل دپو شده است.

وی با بیان اینکه لوازم خانگی کشف شده فاقد هرگونه اسناد و مدارگ گمرکی بود، گفت: کالاها شامل تعداد ۲۰۸۶ قلم انواع لوازم برقی آشپزخانه ساخت کشور چین بود. کارشناسان نیز ارزش ریالی آن را بالغ بر ۴۵ میلیارد ریال برآورد کردند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با بیان اینکه انبار مذکور پلمب شد، گفت: در همین راستا پرونده قضایی نیز تشکیل شد و به همراه متهم به دادسرا ارجاع شد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

بخش مقالات حوادث

نویسنده حوادث با توانایی نقل و انتقال داستان‌های پنهان در پشت پرده رویدادها هستم. با استفاده از زبانی شیوا و جذاب، به توصیف و تفسیر وقایع می‌پردازم تا خوانندگان را به دنیای پنهان و پر هیجان حوادث کشانده و آنها را با آثار و پیامدهای آنها آشنا سازم.
دکمه بازگشت به بالا