مجله اجتماعی

پذیرش ضمانت‌نامه گمرکی در یزد ۱۵۳ درصد رشد کرد

به گزارش مجله رز؛ “محمد حسین سلمانی” روز دوشنبه افزود: در سال جاری بیش از چهار هزار و ۲۴۰ میلیارد ریال ضمانت نامه بانکی برای واردات قطعی و موقت کالا به کشور از تولیدکنندگان، تجار و واحدهای تولیدی مختلف پذیرش شده است.

وی اظهار کرد: برای واردات قطعی کالا از گمرک یزد به کشور در سال جاری بیش از سه هزارو ۸۶۵ میلیارد ریال ضمانت نامه بانکی از تولیدکنندگان، تجار و واحدهای تولیدی دریافت شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن بیش از ۱۳۲ درصد رشد را نشان می دهد.

مدیرکل گمرک یزد ادامه داد: مواد اولیه در ورود موقت با ارائه تضمین بدون حقوق و عوارض به کشور وارد می شود و محصول تولیدی پس از تکمیل، تعمیر یا فرآوری به خارج از کشور صادر می شود.

وی ارزیابی در محل، ترخیص نسیه، پذیرش درخواست‌های ایجاد انبار اختصاصی ، استرداد حقوق و عوارض گمرکی و عدم ارسال مجدد کالای صادراتی مشمول تعیین ماهیت به آزمایشگاه در چارچوب مقررات را از دیگر تسهیلات گمرک برای ترخیص کالا ذکر کرد.

در سال جاری بیش از یک میلیون و ۸۷۱ هزار تن کالا به ارزش ۲۹۹ میلیون و ۶۳۸ هزار دلار از گمرک یزد به خارج کشور صادر شد؛ همچنین میزان واردات گمرک استان در این مدت ۷۰ هزار و ۱۶۹ تن کالا به ارزش ۱۵۰ میلیون و ۴۷۰ هزار دلار اعلام شد.

نمایش بیشتر

گروه تحریریه مقالات اجتماعی

تحلیل‌گر مسائل اجتماعی با تجربه در بررسی نگرش‌ها و اعتقادات عمومی در جامعه.
دکمه بازگشت به بالا