مجله هنر و فرهنگ

درخشش شاگردان رنگرز در رقابت‌های کشتی فرنگی زاگرب

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری مجله رز، رقابت های کشتی فرنگی کرواسی که جزو مسابقات رنکینگ دار کشتی به حساب می آمد در شهر زاگرب برگزار شد که تیم ایران در کشتی فرنگی از مجموع 4 نماینده به 2 مدال ارزشمند دست یافت.

فردین هدایتی در وزن 130 کیلوگرم به مدال طلا و علیرضا مهمدی در وزن 87 کیلوگرم به مدال نقره دست یافتند.

در وزن 67 کیلوگرم دانیال سهرابی در مسابقه اول با نتیجه 8 بر 7 یورگنسن از نروژ را شکست داد. وی در دور دوم با توجه به عدم حضور حریفش به روی تشک راهی مرحله یک هشتم نهایی شد. سهرابی در این مرحله با نتیجه 7 بر 2 مقابل کریستوپاس سلیوا از لتونی شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله یک چهارم نهایی، دانیال سهرابی از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 77 کیلوگرم امیر عبدی در دور اول با نتیجه 11 بر 3 مغلوب آنتونیو کامنجاسویچ از کرواسی شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مراحل بعد، عبدی از دور مسابقات کنار رفت.

در وزن 87 کیلوگرم علیرضا مهمدی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 5 بر صفر چنگ ویو وانگ از چین را مغلوب کرد. وی در دور سوم با نتیجه 9 بر 2 مقابل آوندانو ادواردو از ونزوئلا به پیروزی رسید و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 3 بر 3 از سد آچیکو بولکوادزه از گرجستان گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. مهمدی در این مرحله مقابل آلان اوستایف از روسیه با نتیجه 2 بر 1 به پیروزی دست یافت و به دیدار فینال رفت. وی در این دیدار با نتیجه 4 بر 2 مغلوب میلاد علیرضایف از روسیه شد و صاحب مدال نقره شد.

در وزن 130 کیلوگرم فردین هدایتی در دور اول با نتیجه 9 بر صفر لازلو دارابوس از مجارستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 3 بر 1 ون هائو جیانگ از چین را شکست داد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با اسکار پینو هیندس دارنده مدال های نقره و برنز جهان از کوبا با نتیجه 8 بر 2 به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این دیدار مقابل کانتاس کنیستاناس دارنده مدال برنز جهان از لیتوانی با نتیجه با نتیجه 8 بر صفر به پیروزی رسید و به دیدار فینال راه یافت. هدایتی در دیدار پایانی با نتیجه 3 بر 1 از سد لینگژی منگ از چین گذشت و به مدال طلا دست یافت.

به این ترتیب می توان بار دیگر به کادرفنی کشتی فرنگی به سرمربیگری حسن رنگرز نمره قبولی داد که نیمی از کشتی گیرانش در میدان حساسی مثل زاگرب فینالیست شدند.

کادرفنی جوان کشتی فرنگی در مدت زمان قبول هدایت تیم ملی نتایج بسیار قابل قبولی کسب کرده و دوست داران کشتی را به ساختن یک تیم قدرتمند برای المپیک پاریس امیدوار کرده است.

انتهای پیام/

 

نمایش بیشتر

تیم خبری علوم هنری

هر کلمه را با قدرت خلاقیتم تنظیم کرده و به شما دنیایی جدید می‌آورم.
دکمه بازگشت به بالا