مجله حوادث

ضرورت ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه

رئیس جمعیت هلال احمر کشورمان بر ضرورت همکاری برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به مناطق جنگ زده غزه تاکید کرد.

به گزارش مجله رز، پیرحسین کولیوند که به عراق سفر کرده است، در دیدار با رئیس جمعیت هلال احمر عراق با اشاره به اقدامات انجام شده جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در راستای پشتیبانی از مردم جنگ زده غزه گفت: برای اولین بار بیش از ۱۰ هزار تن کمک برای مردم غزه از سوی هلال احمر جمع آوری و این اقلام آماده ارسال به غزه است.

وی افزود: مذاکرات متعددی با جمعی‌ های ملی جهان انجام و صدور بیانیه علیه جنایات رژیم صهیونیستی در غزه انجام شد. این رژیم جنایتکار امروز کادر درمان و امدادگران را هدف قرار می‌دهد و هیچ قانونی را رعایت نمی‌کند و بر همین اساس باید محکوم و مجازات شود.

کولیوند با بیان اینکه آماده استقرار سه بیمارستان صحرایی در مرز غزه هستیم تا به مجروحین امدادرسانی شود، گفت: نامه نگاری‌ها در این راستا برای صدور مجوز نیز انجام شده است. امروز ضرورت دارد تا کمک‌های بشردوستانه هرچه سریع‌تر به دست مردم غزه برسد و همکاری در این زمینه حائز اهمیت است.

رئیس جمعیت هلال احمر  کشورمان همچنین به راهپیمایی اربعین اشاره کرد و گفت: در مراسم اربعین امسال شاهد بودیم که هم افزایی و همکاری چه نتایج مثبتی در پی داشت و این روند باید میان جمعیت‌های ملی تداوم یابد.

در ادامه این دیدار رئیس هلال احمر عراق ضمن عرض تسلیت به مردم ایران برای حادثه تروریستی کرمان، از آمادگی این جمعیت برای افزایش همکاری‌ها خبر داد و گفت: هلال احمر ایران و عراق در سال‌های اخیر همکاری خوبی داشتند که با توجه به وجود ظرفیت ها می‌توان این تعامل را افزایش داد. همچنین ضرورت دارد هر چه زودتر کمک های بشردوستانه به غزه ارسال شود و هلال احمر عراق نیز دراین راستا آماده همکاری است.

ضرورت ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه
رئیس جمعیت هلال احمر ایران و وزیر ارتباطات عراق

تسهیل امدادرسانی در مراسم اربعین ۱۴۰۲ با همکاری ارتباطی

کولیوند همچنین در جریان این سفر با وزیر ارتباطات عراق نیز دیدار کرد و همکاری ارتباطی در اربعین را موثر و عامل تسهیل کننده امدادرسانی دانست. او همچنین حملات تروریستی به مردم ایران را ناجوانمردانه توصیف کرد و گفت: حمله به نیروهای حشدالشعبی و مردم کرمان جنایتی ضدقانونی است که از سوی دشمنان مردم ایران و عراق صورت گرفته است.

وی در قسمت دیگری از این دیدار ضمن قدردانی از وزارت ارتباطات عراق به‌خاطر کمک در مراسم اربعین، همکاری طرفین را در این عرصه موثر و تسهیل کننده امدادرسانی دانست و گفت:‌همکاری برای برگزاری مراسم اربعین سال آینده نیز ضروری است زیرا همکاری در زمینه ارتباطات برای امدادرسانی مطلوب‌تر یکی از ارکان این حوزه است.

وزیر ارتباطات عراق نیز در این دیدار با بیان این که حمله علیه شهروندان کرمان جنایتی هولناک است، گفت: ملت عراق در کنار مردم ایران در روزهای سخت هستند و در همین راستا این فاجعه را به مردم ایران تسلیت می‌گوییم.

او در رابطه با همکاری‌ها در مراسم اربعین نیز گفت: برنامه ریزی زودتر برای برگزاری مراسم اربعین آتی ضروری است و از همین امروز آماده همکاری در این زمینه هستیم تا مراسم اربعین آینده بی نقص برگزار شود. هلال احمر ایران در برگزاری مراسم اربعین نقشی موثر داشت و کمک کرد تا این مراسم با کم ترین مشکل برگزار شود. این روند باید ادامه پیدا کند و ما نیز آماده همکاری در این عرصه هستیم.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

بخش مقالات حوادث

نویسنده حوادث با توانایی نقل و انتقال داستان‌های پنهان در پشت پرده رویدادها هستم. با استفاده از زبانی شیوا و جذاب، به توصیف و تفسیر وقایع می‌پردازم تا خوانندگان را به دنیای پنهان و پر هیجان حوادث کشانده و آنها را با آثار و پیامدهای آنها آشنا سازم.
دکمه بازگشت به بالا