اقتصادی

شرکت های دانش بنیان در صنایع دریایی افتخارآفرین هستند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، مجید علی نازی پنجشنبه شب در بازدید از نخستین نمایشگاه تخصصی صنایع دریایی و دریانوردی ایران در استان بوشهر اظهار داشت: شرکت‌ها و ارگان‌های خدمات دهنده در حوزه دریا و دریانوردی با تنوع محصولات مختلف و باکیفیت در نخستین نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی ایران در بوشهر شرکت کردند.

وی بیان کرد: در راستای منویات رهبر معظم انقلاب برای تحقق سیاست‌های توسعه دریا محور، کارهای ارزنده‌ای شکل گرفته و شرکت‌های متعدد دانش بنیان در این حوزه نقش آفرین شدند که مایه افتخار و خوشحالی است.

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی تصریح کرد: تولید محصولات جدید و خاص، از افتخارات ارزشمند شرکت‌های دانش بنیان و حوزه‌های مختلف دانشگاهی کشور در صنعت دریایی است.

علی نازی ادامه داد: تولید چنین محصولاتی به عنوان دستاورد ارزشمند متخصصان توانمند داخلی است که در صنعت دریایی و دریانوردی مورد استفاده و بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی عنوان کرد: انتظار می‌رود نمایشگاه‌ها و همایش‌های صنعت دریایی و دریانوردی که برای نخستین بار در بوشهر اجرا شده بسط و توسعه داده شود و سال‌های آینده نیز شاهد برگزاری چنین رویداد ارزشمندی باشیم.

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی افزود: همچنین امید است با برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی در آینده شاهد رشد و شکوفایی بیشتر صنعت دریایی و دریانوردی در استان بوشهر و سایر سواحل جنوب کشور باشیم.

استقبال خوب از نمایشگاه تخصصی صنایع دریایی ایران در بوشهر

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر نیز گفت: نخستین نمایشگاه تخصصی صنایع دریایی ایران در بوشهر با استقبال خوبی از سوی شرکت‌های این حوزه و بویژه شرکت‌های دانش بنیان همراه شده است.

محمد شکیبی نسب افزود: با ابلاغ سیاست‌های کلی توسعه دریا محور از سوی رهبر معظم انقلاب، برگزاری نمایشگاه یاد شده فرصتی ارزشمند برای ارائه دستاوردهای حوزه دریا و دریانوردی است.

وی اظهار کرد: امید است با استفاده از این ظرفیت‌های حوزه دریایی در بخش‌های ساحل و فراساحل شاهد روند سرعت‌بخشی در توسعه دریا محور استان بوشهر باشیم.

در نخستین نمایشگاه تخصصی صنایع دریایی و دریانوردی ایران در بوشهر ۶۷ شرکت در قالب ۴۷ غرفه در حوزه کشتی سازی، تعمیرات کشتی، مهندسی دریایی، تجهیزات لایروبی و خدمات دریایی در حوزه بیمه و بانک حضور دارند.

این نمایشگاه تا ۱۵ دی ماه در محل نمایشگاه‌های بین المللی بوشهر از ساعت ۱۰ تا ۱۸ پذیرای بازدیدکنندگان است.

نمایش بیشتر

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه هستم. در حوزه اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد فعالیت می‌کنم. با درک عمیقی از پیچیدگی‌ها و رویدادهای مختلف در دنیای اقتصاد، سعی می‌کنم تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌های قابل اعتماد را به شما ارائه دهم.
دکمه بازگشت به بالا