مجله حوادث

خاموشی چراغ ۶۰۰ خودروی هنجارشکن در سمنان

مجله رز/سمنان  رئیس پلیس راه استان سمنان گفت: چراغ بیش از ۶۰۰ خودرو هنجارشکن خاموش شد.

سرهنگ موسی بزرگی جمعه ۸ دی ماه اظهار کرد: حسب دستور سردار فرماندهی انتظامی استان مبنی بر مقابله با خودرو های هنجارشکن به خصوص خودرو های دارای نورهای زننده و آزاردهنده، مأمورین پلیس راه استان بیش از ۶۰۰ خودرو با این تخلفات را متوقف و ضمن اعمال قانون برابر قانون خودروی آنان توقیف شد.

رئیس پلیس راه استان سمنان ادامه داد: چراغ و لامپ‌های زنون بدون فیلتر محافظ و عدسی متمرکز کننده و نصب آن روی خودرو، نور به شدت قوی و آزاردهنده ای تولید می‌کنند و این نوع چراغ‌ها باعث نابینایی و آسیب چشم رانندگان مقابل خواهد شد.

این کارشناس ارشد حوادث رانندگی اضافه کرد: این نوع چراغ ها در شب باعث ایجاد تصادف می‌شوند.

سرهنگ موسی بزرگی افزود: مأموران پلیس راه استان سمنان در صورت مشاهده خودروهای دارای لامپ زنون، ضمن اعمال قانون بر اساس جدول جرائم، مدارک رانندگان را اخذ و آنان را ملزم می‌کنند، تا لامپ‌های غیرمجاز را تعویض کنند.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال تا کنون تنها در محور مواصلاتی تهران ، سمنان ، مشهد با بیش از ۶۰۰ راننده خودروی دارای لامپ زنون غیرمجاز، برخورد قانونی شده است.

رئیس پلیس راه استان تاکید کرد: در صورت مشاهده یا تکرار این‌گونه موارد، برخوردها با رانندگان متخلف، تشدید خواهد شد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

بخش مقالات حوادث

نویسنده حوادث با توانایی نقل و انتقال داستان‌های پنهان در پشت پرده رویدادها هستم. با استفاده از زبانی شیوا و جذاب، به توصیف و تفسیر وقایع می‌پردازم تا خوانندگان را به دنیای پنهان و پر هیجان حوادث کشانده و آنها را با آثار و پیامدهای آنها آشنا سازم.
دکمه بازگشت به بالا