مجله اجتماعی

تئاتر پیچیدگی‌های انسان را به چالش می‌کشد/ مخاطبین تئاتر رو به افزایش هستند

یک تهیه‌کننده تئاتر در گفت‌وگو با آنا:

تئاتر پیچیدگی‌های انسان را به چالش می‌کشد  مخاطبین تئاتر رو به افزایش هستند

تهیه کننده نمایش «کمدی مرد کُمُدی» گفت: هر چندمخاطبین تئاتر رو به افزایش هستند اما بسیاری از علاقمندان دنیای تئاتر از تهیه بلیت و حضور در سالن‌های نمایش امتناع می‌ورزند.

سیاوش عباسی، تهیه‌کننده نمایش «کمدی مرد کُمُدی» که به‌زودی قرار است اجرایش در پردیس تئاتر شهرزاد شروعت شود، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا در رابطه با دغدغه تهیه و تولید یک نمایش، گفت: در حال حاضر یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های ما در حوزه نمایش، سالن‌های نمایش است، علاوه بر موضوع مالی و هزینه‌های بالا برای اجاره سالن‌های خصوصی، متأسفانه کمبود امکانات و سالن‌های استاندارد دولتی یا نیمه‌خصوصی است.

او در این باره افزود: در واقع هنر تئاتر پیچیدگی‌های انسان را به چالش می‌کشد، روانکاو و جامعه‌شناسی خبره است که با فلسفه همنشین است و تفکر انسان را دگرگون می‌سازد و در نهایت از دل آن «فرهنگ» ساخته می‌شود؛ از نگاه من باید بیشتر فرهنگ‌ساز باشد. من تجربه تهیه‌کنندگی تئاتر نداشته‌ام و این اولین تجربه حرفه‌ای من است. تجربه من در زمینه مدیر تولید چند نمایش به کارگردانی حامد رحیمی نصر بوده، اما علاقه شدید من به دنیای تئاتر و همین‌طور نمایشنامه زیبا و قابل تأمل «کمدی مرد کُمُدی» دلیلی شد تا انگیزه تهیه‌کنندگی تئاتر در من شکل گیرد، بنابراین به عنوان اولین تجربه در تهیه‌کنندگی تئاتر امیدوارم بتوانیم نمایشی خوب پیش چشمان مخاطبین گرامی قرار دهیم.

این هنرمند تئاتر بیان کرد: اگر هزینه‌ها و تجهیزات و ممیزی‌های بی‌منطق را فاکتور بگیریم، می‌توان گفت شرایط برای روی صحنه رفتن یک اثر نمایشی مهیاست.

او در ادامه خاطرنشان کرد: در حال حاضر مخاطبین تئاتر رو به افزایش هستند، گر چه به دلیل کمبود امکانات و سالن‌های مجهز، بسیاری از اشخاصی که علاقمند به دنیای تئاتر هستند، از تهیه بلیت و حضور در سالن‌های نمایش امتناع می‌ورزند.

مدیر تولید نمایش «آلزایمر» گفت: به یاری خدا برنامه کاری ما در بهمن‌ماه سال جاری، اجرای یک نمایش کمدی گروتسک موزیکال به کارگردانی دوست و استاد عزیزم حامد رحیمی نصر خواهد بود.

عباسی در پایان ضمن دعوت تمامی مردم برای تماشای این اجرا؛ تأکید کرد: تئاتر و اهالی آن دلسوزانه سعی دارند که در راستای تقویت اندیشه بشر بیشتر تلاش کنند تا عصری هر چه روشن‌تر از پیش برای مردم جهان رقم بخورد و جنس فرهنگ جامعه بتواند تحت تأثیر هنر به بقای خود عمیق‌تر ادامه دهد.

نمایش «کمدی مرد کُمُدی» اثر آرمان طیران دراماتورژی ندا صالح نژاد و تهیه‌کنندگی سیاوش عباسی از دهم دی‌ماه لغایت هفتم بهمن‌ماه؛ رأس ساعت ۱۹ در سالن شماره سه پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه خواهد رفت.

به گزارش آنا، نمایش کمدی مرد کُمُدی به کارگردانی آرمان طیران و دراماتورژ ندا صالح نژاد و تهیه‌کنندگی سیاوش عباسی از دهم بهمن‌ماه اجرایش را در پردیس تئاتر شهرزاد آغاز خواهد کرد.

نمایش بیشتر

گروه تحریریه مقالات اجتماعی

تحلیل‌گر مسائل اجتماعی با تجربه در بررسی نگرش‌ها و اعتقادات عمومی در جامعه.
دکمه بازگشت به بالا