مجله حوادث

ثبت ۵۳۶ زمین‌لرزه در آذرماه/زلزله تهران را ۷ بار لرزاند

آفتاب‌‌نیوز :

شبکه‌های لرزه‌نگاری مرکز لرزه‌نگاری کشوری مؤسسه ژئوفیزیک در آذرماه ۱۴۰۲، تعداد ۵۳۶ زمین‌ لرزه را در کشور و نواحی همجوار ثبت و تعیین محل کرده‌اند که این تعداد نسبت به آبان ماه ۱۴۰۲ کاهش ۲۷.۶ درصدی، نسبت به آذرماه سال ۱۴۰۱ کاهش ۶.۱ درصدی و نسبت به میانگین ماهانه ۱۰ سال اخیر کشور کاهش ۴۵.۵ درصدی داشته است.

در آذرماه تعداد ۸ زمین‌لرزه با بزرگای بیش از ۴ در کشور و نواحی مرزی به ثبت رسید که زمین‌لرزه مورخ ۲۳ آذرماه ۱۴۰۲ به بزرگای ۴.۵ در حوالی لوندویل گیلان، بزرگترین زمین‌لرزه ثبت شده در این ماه بوده است. همچنین در این ماه ۴۸۵ زمین‌لرزه با بزرگای کمتر از ۳ و ۴۳ زمینلرزه با بزرگای بین ۳ و ۴ در کشور رخ داده است.

در این ماه استان‌های خراسان رضوی با ۵۵، خراسان جنوبی با ۴۸ و چهارمحال و بختیاری با ۴۳ زمین‌لرزه، لرزه‌خیزترین استان‌های کشور بوده‌اند. همچنین در استان تهران ۷ زمین‌لرزه ثبت شده است که بزرگترین آن به بزرگای ۲.۴ در جوادآباد رخ داد.

نمایش بیشتر

بخش مقالات حوادث

نویسنده حوادث با توانایی نقل و انتقال داستان‌های پنهان در پشت پرده رویدادها هستم. با استفاده از زبانی شیوا و جذاب، به توصیف و تفسیر وقایع می‌پردازم تا خوانندگان را به دنیای پنهان و پر هیجان حوادث کشانده و آنها را با آثار و پیامدهای آنها آشنا سازم.
دکمه بازگشت به بالا